XXI amžius yra bendravimo internete laikas. Kai kurie žmonės internete bendrauja dažniau nei gyvai. Be abejo, tai turi įtakos ir energijai: vargu, ar internetą galima vadinti teigiamu šaltiniu.

Bendraujant virtualioje erdvėje neretai sukelia juose ne tik pyktį, bet ir abejones savimi

Internetas vienija visus žmones. Deja, tarp jų yra daugybė energetinių vampyrų. Jei jums atrodo, kad jie negali siurbti jūsų jėgas nuotoliniu būdu, tada labai klystate. Įrodyta, kad bendravimas su nemaloniais žmonėmis socialiniuose tinkluose yra daug pavojingesnis nei bendravimas su jais gyvai.

Taigi, kaip internetas griauna mūsų gyvenimą? Pradėkime nuo to, kad yra žmonių, kurie iš interneto gauna tik teigiamus dalykus. Jei paklausite jų, kaip jiems sekasi, jie iškart jums atsakys, kad nebendrauja su nepažįstamais žmonėmis, nieko nerašo komentaruose, nežiūri politinių naujienų. Ir teisingai daro, nes visa tai yra stipriausias negatyvo šaltinis.

Ko gero ne vienas iš jūsų tikrai pajutote neigiamų emocijų audrą, kai su kuo nors ginčijotės komentaruose. Jūs buvote nusiminę, nusivylę, apimti pykčio ir jautėtės prislėgti. Ir greičiausiai savo šias emocijas išliejote ant kurio nors žmogaus realiame gyvenime.

Bendraujant internete, sumažina energijos apsaugą, priverčia žmones tapti jautresniais ligoms, sukelia juose ne tik pyktį, agresiją, bet ir abejones savimi. Net jei laimėjote ginčą forume ar socialiniame tinkle, vis tiek esate nevykėlis, nes veltui švaistėte savo laiką. Be abejo, realiame gyvenime tai taip pat įmanoma. Pavyzdžiui, iškilus konfliktui viešoje vietoje ar bendraujant su savo priešininkais.

Aišku, internetą galima išnaudoti ir savo naudai. Svarbu atsigręžti į jo pagrindinį pranašumą. Internetas yra didžiausias šaltinis ir vieta bet kuriai informacijai saugoti. Tai reiškia, kad jo dėka galite išmokti įgyti naudingų įgūdžių ir žinių. Jei naudosite jį tokiu būdu, jis taps jums teigiamų emocijų ir pasitikėjimo savimi šaltiniu. Jį taip pat galite naudoti pramogoms: savaitgalį žiūrėkite įdomų filmą su artimu draugu, klausykite mėgstamos muzikos. Yra daugybė galimybių pramogauti internete,  todėl nėra jokio reikalo bendrauti su kuo nors – konkrečiu žmogumi ar žmonėmis bei pasisemti jų neigiamos energijos.

 

Pabandykite bent kelioms dienoms apriboti prieigą prie interneto

Kitas daug svarbesnis klausimas – kaip nustoti priklausyti nuo interneto?

Priklausomybė nuo interneto tai reiškia pasipuikavimas socialiniuose tinkluose, talpinant kuo daugiau ir kuo gražesnių savo nuotraukų, tuo pačiu noras parodyti kitiems, kad esate sėkmingas, laimingas, mylimas, nors iš tikrųjų taip ir nėra. Arba būti žinomas, populiarus. Taip pat noras ką nors įrodyti komentaruose. Pavyzdžiui, kad esate protingas, intelektualus ir visažinis.

Žinoma, galima atsikratyti šios priklausomybės, tačiau kartais tai būna gana sunku. Nors ir kaip besistengtumėte parodyti save iš geriausios pusės, bet viskas paaiškėja kaip paprastas faktas: jūs tiesiog eikvojate savo laiką, nes visas šis negatyvas kyla tarsi iš niekur ir įsikuria jumyse. Pabandykite bent kelioms dienoms apriboti prieigą prie interneto. Ne veltui sakoma, kad viskas prasideda nuo mažų dalykų, todėl visiškai uždrausti sau naudotis socialiniais tinklais iškart  būtų neprotinga ir nenaudinga.

Pabandykite save kuo nors sudominti, kad mažiau laiko praleistumėte populiarumo siekimui. Susiraskite sau pomėgį. Galite pabandyti įsisavinti programavimo kalbą, vaizdų redagavimo programą, naujos rūšies rankdarbius, šokius. Pasirinkimas yra didžiulis.

Kai tik turėsite mažiau laiko pabendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir skaityti naujienas, suprasite, kad tai buvo laiko švaistymas. Jūs turite patys suprasti, kiek tai kenkia jums.

Stenkitės į savo gyvenimą įnešti daugiau teigiamų minčių. Tegul internetas jums tampa įkvėpimo, meilės ir naujų žinių šaltiniu. Visada būkite optimistinės, pakilios nuotaikos, bet nepamirškite ir realaus gyvenimo rūpesčių.

Energiniai vampyrai yra tarp mūsų, bet ne tik namuose, darbe ir universitete. Tikrasis nuodingų žmonių židinys yra internetas ir socialiniai tinklai. Energiniai vampyrai gyvena komentaruose, forumų ir svetainių puslapiuose.

 

Agresorių ir provokatorių  tikslas – pažvelgti į jūsų reakciją

Žmogaus energijai internete gali kilti pavojus. Forumai ir socialiniai tinklai gali sunaikinti mūsų apsaugą. Bet galima pabėgti nuo tokios neigiamos įtakos. Norėdami tai padaryti,  atkreipkite dėmesį į energinių vampyrų tipus socialiniuose tinkluose ir apskritai internete.

„Aš pats protingiausias“

Straipsnių ir vaizdo įrašų komentaruose yra žmonių, kurie stengiasi atrodyti protingesni už visus. Jie žino viską apie skyrybas, taisyklingą žodžių rašybą ir jų išdėstymą sakiniuose. Jie mėgsta mokyti kitus ir nurodo jiems klaidas. Tai lengviausias vampyrizmo tipas, nes daugeliu atvejų jiems nereikia gaišti laiko. Jie tvirtina patys, bet nereikalauja iš jūsų atsakymo, todėl nepalieka daug neigiamų emocijų.

Agresoriai

Agresoriais laikomi tie, kurie be jokios ypatingos priežasties stengiasi jumyse sukelti neigiamas emocijas. Šie žmonės gali jus tiesiogiai pravardžiuoti, grubiai elgtis ir, žinoma, tyčiotis, ironizuoti.

Jų tikslas – pritraukti jus prie neigiamų emocijų. Galite parašyti paprastą komentarą, paskelbti neprovokuojančią nuotrauką, bet toks energinis vampyras tikrai ras, kaip jus įskaudinti. Apsisaugoti  nuo tokio žmogaus yra gana paprasta, nors ir ne visi yra pajėgūs tą padaryti. Į nieką nereikia atsakyti. Tai yra visiškai nereaguokite, nepriklausomai nuo to, ką jums parašė. Kai kurie sako sau: „Aš jam atsakysiu dabar, o po to nebebendrausiu“. Tačiau  ir patys nepajunta, kaip įsitraukia į neigiamą dialogą, kuris juos naikina iš vidaus. Tai yra provokuoja nervingumą, nerimą, atsiranda tuštumos jausmas. Taip pat gali išprovokuoti kaltės, gėdos, gailesčio jausmą. Tai reiškia, kad energinis vampyras pasiekė savo tikslą.

Agresorių ir provokatorių  tikslas – pažvelgti į jūsų reakciją. Jei suklupote ant tokio žmogaus ir patekote į jo tinklą, naudokitės veiksmingais metodais, kad atsikratytumėte neigiamų minčių ir emocijų.

Kritikai

Tai yra tie, kuriems kažkas nepatiko tai, ką parašėte ar paskelbėte vaizdo įraše. Kritikai nuolatos randa būdų prie ko prisikabinti, dėl ko nors išsiaiškinti ir kviečia į diskusiją, į „protų mūšį“.

Jiems reikia pripažinimo, kad kiti pasakytų jiems, jog jie yra teisūs. Ir tai sunku padaryti, nes jie ne visada yra teisūs. Todėl tai yra vienintelė išeitis nutraukti bendravimą. Yra ir kitas variantas – tiesiog neatsakykite. Žinoma, tai padaryti yra be galo sunku. Jei tapsite agresyvus, tada kritikas dar labiau ims jus pulti. Pora nemigos naktų bus garantuota.

„Patinka“ medžiotojai

Toks energinis vampyras nori dėmesio ir ne tik jūsų, bet ir visuotinio pripažinimo.  Nors iš esmės jis nėra kenksmingas, bet kartais gali parašyti stulbinamų komentarų apie bet ką, kad tik patiktų masėms. Kuo daugiau patinka, tuo geriau. Siekdamas dėmesio, toks energinis vampyras pagiria savo sekėjus, palaiko ir emocijas, nieko neduodamas.

Šio tipo energiniai vampyrai, palyginti, nepavojingi ir dėl to, kad jie kartais net nesileidžia į diskusijas. Taigi, nekreipkite į juos dėmesio, nesuteikite jiems to, ko jie nori ir išmokite kontroliuoti savo emocijas ir pojūčius.

3 KOMENTARAI

  1. you’re in point of fact a good webmaster.

    The web site loading speed is incredible. It seems that you are doing any
    distinctive trick. Moreover, The contents are
    masterwork. you have done a wonderful activity in this topic!

  2. Heya i am for the first time here. I came across this
    board and I find It really useful & it helped me out a lot.

    I hope to give something back and aid others like you helped me.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą