Darykite tai ne tik norėdami palaikyti dailias kūno formas, bet ir lavinti smegenis, nes įrodyta, kad fizinė veikla sukuria neuronus, mažina stresą ir gerina gebėjimą susikaupti. Archyvo nuotrauka

Kada paskutinį kartą skaitėte knygą, užbaigėte kryžiažodį ar žaidėte šachmatais? Lygiai taip pat, kaip jums rūpi sveika oda, gražus kūnas ir žvilgantys plaukai, svarbu „mankštinti“ ir savo smegenis. Romėnų poetas Juvenalis tai puikiai pasakė savo garsiojoje citatoje: „Mens sana in corpore sano“ (sveikas protas sveikame kūne), rašoma verywellmind.com.

Smegenų lavinimas nėra sunkus, mes tiesiog turime pripažinti šį poreikį. Dabar jūsų dėmesiui  septynis būdai, kaip lavinti savo protą ir palaikyti gerą jo formą!

 

  1. Daugiau fizinio aktyvumo

Darykite tai ne tik norėdami palaikyti dailias kūno formas, bet ir lavinti smegenis, nes įrodyta, kad fizinė veikla sukuria neuronus, mažina stresą ir gerina gebėjimą susikaupti. Todėl imkitės daugiau aktyvesnės  veiklos, kuri jums patinka: bėgiokite, šokinėkite, šokite, užsiimkite joga ir panašiai.

  1. Sveika mityba

Subalansuota mityba, į kurią įeina vaisiai, lapiniai žalumynai, žuvys, tokios kaip lašiša, upėtakis ar tunas, šokoladas, riešutai, žalioji arbata ir daug, daug vandens … bus labai naudinga jūsų smegenims.

  1. Skaitykite, skaitykite, skaitykite

Nesvarbu, ar tai būtų romantiškas romanas, ar išgalvota istorija, ar istorinis kūrinys… Mat skaitymas stimuliuoja smegenis, didina koncentraciją, mažina stresą, gerina pažinimo procesus ir stiprina neuroninius ryšius.

  1. Vaizdo žaidimai

Jei jūsų vaikas tūkstantį kartų paprašė pažaisti su juo  „God of war“ ar kurį nors kitą kompiuterinį žaidimą,  priimkite iššūkį! Pasak ekspertų, tokio tipo veiklai reikia motorinės ir vizualinės kontrolės, atminties, sprendimų priėmimo ir dėmesio.

  1. Pasitikrinkite savo atmintį

Mokykitės naujų anglų kalbos žodžių, kad patobulintumėte savo kalbą, užpildykite kryžiažodžius, žaiskite įvairius žaidimus internete ar bet kokią dėlionę. Įtraukite šiuos dalykus į savo kasdienį gyvenimą, kad sustiprintumėte savo atmintį.

  1. Lavinkite ranką

Nesvarbu, ar esate dešiniarankis, ar kairiarankis, lavinkite nedominuojančią ranką valydami ja, pavyzdžiui dantis, maigydami  mobiliojo telefono mygtukus ir panašiai. Tai padės sustiprinti priešingą smegenų pusę.

  1. Pakeiskite savo rytinę rutiną

Mūsų protui labai patinka bet kuri naujovė. Todėl kai kuriomis savaitės dienomis pakeiskite savo įprastą rutiną. Pavyzdžiui, klausykite radijo, o ne žiūrėkite televizorių, eikite kitu keliu į mokyklą ar darbą arba pakeiskite užduočių tvarką.

Mūsų smegenys, kaip ir bet kuris kitas kūno organas, turi būti nuolat įtrauktos į veiklą, kad neprarastų savo funkcijų. Bet kai jos įpranta prie rutinos, jų veikla tampa automatinė ir todėl reikalauja vis mažiau pastangų. Todėl labai svarbu stengtis išmokti ko nors naujo. Kad smegenys galėtų sukurti naujus neuroninius tinklus ir išlaikyti veikiančius jau esamus.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą