Ilgalaikio tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad žmonės, valgantys bent tris porcijas gerųjų angliavandenių per dieną, turėjo mažesnį juosmens dydį nei tie, kurie valgė mažai angliavandenių arba jų visai nevartojo. Archyvo nuotrauka

Galvojate, kad angliavandeniai yra tabu metant svorį? Tai netiesa, nes tinkami angliavandeniai netgi gali būti naudingi. Tai patvirtina nauji tyrimai.

 

„Blogųjų“  angliavandenių apstu rafinuotame cukruje  ir baltuose miltuose

Dažnai girdime iš įvairių dietologijos specialistų: „Jei norite atsikratyti pilvo riebalų, dieta be angliavandenių yra vienintelė priemonė“. Tai netiesa. Be to, kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl  jam tinka ir skirtingi metodai. Tyrime taip pat pabrėžiama, kad angliavandeniai netrukdo numesti svorio, o, priešingai, netgi padeda.

Mokslininkai pastebėjo, kad gerųjų angliavandenių vartojimas yra tiesiogiai susijęs su pilvo riebalų kiekio sumažėjimu.  Ilgalaikio tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad žmonės, valgantys bent tris porcijas gerųjų angliavandenių per dieną, turėjo mažesnį juosmens dydį nei tie, kurie valgė mažai angliavandenių arba jų visai nevartojo. Tų, kurie valgė nedaug nesmulkintų grūdų, buvo pastebimai didesnis cukraus kiekis kraujyje ir kraujospūdis.

Tyrimo rezultatai buvo paskelbti 2021 metais leidinyje „The Journal of Nutrition“.

Kas yra tie vadinamieji geri angliavandeniai? Tai, pavyzdžiui, sveiki grūdai be pramoninio perdirbimo. O „blogųjų“ randama, pavyzdžiui, rafinuotame cukruje arba baltuose miltuose. Sveiki grūdai yra tada, kai naudojami visi trys grūdų komponentai: sėlenos, gemalas ir endospermas (augalų grūdų saugojimo audinys).

Tai užtikrina, kad galutiniame produkte yra kuo daugiau grūdų maistinių medžiagų. Nesmulkintus grūdus gali sudaryti duona, makaronai, avižiniai dribsniai, ryžiai ir panašiai. Juose yra ląstelienos, kuri prisotina ir palaiko stabilų cukraus kiekį kraujyje.

 

Jūsų užduotis visų pirma yra stiprinti sveikatą

Be kita ko, vitaminai, mineralai ir antioksidantai, esantys visuose grūduose, padeda sumažinti kraujospūdį.

Be to, sveiki grūdai taip pat turi baltymų, kurie prisotina ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Ypač daug baltymų yra grikiuose ir avižose.

Štai vienas pavyzdys. Vokietijos mitybos draugija rekomenduoja apie 300 gramų duonos (kai kuriais atvejais taip pat rekomenduojama avižinių dribsnių) ir apie 200 gramų bulvių, makaronų ar ryžių per dieną. Iš esmės tai turėtų būti nesmulkinti grūdai.

Plokščias pilvas yra šiuolaikinis grožio idealas, tačiau sveikata yra daug svarbesnė. Kitaip tariant, daugiau pilvo riebalų ar didesnis kūno riebalų procentas dažnai reiškia didesnę diabeto, širdies ligų, aukšto kraujospūdžio ir kitų lėtinių ligų riziką, o tai turėtų būti svarbesnis veiksnys. Todėl jūsų užduotis nėra numesti svorio, kad skaičiai ant svarstyklių paglostytų jūsų akis, o jūsų labiausiai mėgstama suknelė ar kostiumas dailiai priglustų prie kūno. Jūsų užduotis visų pirma yra stiprinti sveikatą ir apsaugoti savo kūną nuo galimų negalavimų, susijusių su antsvoriu ir nutukimu.

Ši informacija parašyta remiantis mokslinių tyrimų rezultatais ir nėra rekomendacija. Todėl prieš keisdami savo mitybą ir mitybos įpročius, būtinai pasitarkite su gydytoju.

 

 

parengta pagal healthline.com

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą