Mokslininkai nustatė, kad stresas gali pakeisti žmogaus kūną, įskaitant vieną iš dažnų pilvo pūtimo priežasčių. Mat riebalų susidarymo mechanizmas yra susijęs su streso hormonu kortizoliu. Archyvo nuotrauka

Pilvas gali išsipūsti net lieknoms merginoms, o pilvo pratimai, dietos ir net pasninkas kartais neduoda norimo rezultato. Yra daug priežasčių, kodėl taip atsitinka. Pažvelkime į penkis svarbiausius veiksnius, rašo „ Health Journal“.

 

Nuolat sėdint susikūprinus, pilvo raumenys atsipalaiduoja

Visų pirma tai gali būti dėl neteisingos laikysenos, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į nugarą. Priešais pilvą yra lordozė (natūralus juosmens nuokrypis), kurios forma iš esmės pakartoja pilvo ertmę.

Be to, nėra vienos laikysenos sutrikimų. Vienos dalies defektas, kaip ir domino principas, veikia kitas stuburo srities sritis. Be to, į tai įtraukiama ir krūtinės ląstos sritis. Kol galų gale kaklo slanksteliai užbaigia šią grandinę. Išvada: šią stiprią deformaciją sukelia hiperlordozė.

Nuolat sėdint susikūprinus, pilvo raumenys atsipalaiduoja, o tai leidžia pilvui „iškristi“. Treniruodami pilvo raumenis ir laikydamiesi dietos problemos neišspręsite. Esant tokiai situacijai, pirmiausiai būtina ištaisyti stuburo padėtį ir tik po to stiprinti pilvo raumenis.

Ko gero gali prireikti neurologo ir ortopedo konsultacijos. Pradiniuose etapuose rekomenduojama atlikti specialius nugaros pratimus.

Diastazė –  tai yra priekinės pilvo sienelės raumenų pavadinimas. Pagrindinis šio defekto pasireiškimas yra išsikišęs pilvas. Taip atsitinka todėl, kad pilvo raumenys nustoja atlikti atramos funkciją ir kontroliuoti stuburo padėtį.

Dažniausiai diastazė yra būdinga moterims po gimdymo. O merginoms ši „diagnozė“ gali būti  neteisingai sudaryto jėgos pratimų rezultatas.

Esant diastazei dažnai neišvengiama nugaros skausmo, vidurių užkietėjimo, raugėjimo. Tada daugiausiai riebalai kaupiasi pilve.

Mokslininkai nustatė, kad stresas gali pakeisti žmogaus kūną, įskaitant vieną iš dažnų pilvo pūtimo priežasčių. Mat riebalų susidarymo mechanizmas yra susijęs su streso hormonu kortizoliu.

Normaliomis sąlygomis jis reguliuoja angliavandenių apykaitą. Esant per didelei hormono gamybai, kaupiasi gliukozė ir padidėja riebalų kaupimasis. Tada reikia išeikvoti kuo daugiau energijos ir tuo pačiu sudeginti daugiau kalorijų.  Jei taip neatsitiks, riebalai pradeda kauptis pilve.

Be to, nepakankamas poilsis, blogas miegas, nerimas – visa tai tik prisideda prie riebalų kaupimosi.

Padidėjęs streso hormonas organizme taip pat sukelia papildomų simptomų, tokių kaip mieguistumas, nuovargis, nervingumas ir sausa oda. Dažnai skundžiamasi drebančiomis rankomis ir nuolatiniu alkio jausmu.

 

Peržiūrėkite savo mitybą

Esant išsipūtusiam pilvui, įprastos svorio metimo strategijos nepadeda. Net jei valgysite mažai kalorijų turinčius maisto produktus, jūsų svoris vis tiek gali augti. Norint veiksmingai gydyti

kortizolio problemas, patartina atlikti šiuos keturis žingsnius:

  1. Pašalinkite arba sumažinkite dirginimo šaltinį. Kvėpavimo pratimai, joga, meditacija padės sumažinti psichologinio komponento įtaką.
  2. Pagerinkite miegą. Stenkitės užmigti ir pabusti tuo pačiu metu, net savaitgaliais. O padės užmigti patogi lova, optimali temperatūra bei išjungus visus prietaisus.
  3. Nuolat mankštinkitės.
  4. Peržiūrėkite savo mitybą. Visų pirma, jums reikia kalorijų deficito. Todėl bus naudinga laikytis protarpinio pasninko. Svarbu, kad tarpai tarp valgymų būtų be užkandžiavimų.

Kaip tai keistai benuskambėtų, bet pilvas gali atsikišti ir dėl vidaus organų deformacijos. Tačiau

dažniausiai tai atsitinka dėl uodegikaulio traumos, svorio kėlimo, nėštumo, gimdymo. Net šokinėjimas ant batuto gali tapti provokuojančiu veiksniu. Tada išsikišęs pilvas gali atsirasti net  ir liekną figūrą turinčiai merginai. Be to, gali pasireikšti ir kiti simptomai: diskomfortas po valgio, skausmingos menstruacijos, sunkumas kojose ir panašiai.

Kai vidaus organai spaudžia šlapimo pūslę, lytinius organus ir tiesiąją žarną. tai apsunkina jų funkcijas ir atsiranda šlapimo nelaikymas, dažnas šlapinimasis ir net išmatų problemos.

Tačiau neįmanoma savarankiškai susidoroti su šiomis problemomis, todėl patartina kuo greičiau kreiptis pas šeimos gydytoją. Beje, tokiais atvejais dieta ir mankšta gali pakenkti dar labiau.

Apskritai tuštinimosi dažnumas yra gana subjektyvus klausimas. Vienas žmogus gali  tai padaryti net du kartus per dieną, o kitas – 3 kartus per savaitę. Beje, abu atvejai laikomi normaliais variantais. Tačiau retesnis išsituštinimas gali būti laikomas problema.

Pagrindinės vidurių užkietėjimo priežastys yra nepakankamas ląstelienos suvartojimas ir kai mažai vartojama skysčių. Žarnyno problemos taip pat gali atsirasti nesant fizinio aktyvumo, vartojant tam tikrus vaistus ar laikantis radikalių dietų.

Išsikišusio pilvo problemos sprendimas turėtų būti apgalvotas ir nuodugnus. Jūs neturėtumėte skubėti laikytis griežtos dietos ar treniruoti pilvo raumenis, kilnojant svarmenis. Priežastis gali būti susijusi su veiksniais, kurie pašalinami visiškai skirtingais būdais.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą