Pornografijos filmuose abu partneriai gali pasiekti orgazmą beveik 10 kartų per vieną lytinį sueitį, tačiau iš tikrųjų tai retai pavyksta. Archyvo nuotrauka

Dėl nenuilstamo tyrinėtojų darbo pamažu griaunami mitai ir pasakos apie viską, kas susiję su intymumu. Visi žino, kad seksas padeda kovoti su stresu, gerina nuotaiką ir panašiai. Tačiau mokslas nestovi vietoje ir per pastaruosius kelerius metus buvo padaryta naujų atradimų, rašo jstor.org.

 

Oralinis seksas gali būti pavojingas

JAV  mokslininkų tyrimo duomenimis, nuolatinis oralinis seksas 22 kartus padidina gerklų vėžio, kuriuo dažniausiai serga rūkaliai, riziką. Tyrėjai paaiškino, kad vienas iš žmogaus papilomos virusų (ŽPV-16), siejamas su gimdos kaklelio vėžiu, oralinio sekso metu gali patekti į burnos ertmę ir sukelti neoplazmus liežuvio, tonzilių, minkštojo gomurio ir gerklų audiniuose.

Tyrimas vyko ketverius metus, jame dalyvavo daugiau nei 97 tūkst. respondentų. 132 tiriamiesiems (103 vyrams ir 29 moterims) buvo nustatytas gerklų vėžys.

Primename, kad 2015 metų rugsėjo 3 dieną britų grupės „Iron Maiden“ vokalistas Bruce‘as Dickinsonas užsiminė, jog jam atrastas liežuvio vėžys atsirado būtent dėl ​​priklausomybės oraliniam seksui.

„Visi juokauja apie Michaelą Douglasą, bet iš tikrųjų viskas yra labai rimta. Tikiu, kad šimtai tūkstančių žmonių dėl oralinio sekso atsidūrė tokiame pat pavojuje“, – sakė muzikantas. Amerikiečių aktorius Michaelas Douglasas 2013 metais prisipažino, kad jo gerklų vėžio priežastis buvo oralinis seksas. Tada jis pasakė, kad užsikrėtė žmogaus papilomos virusu.

Beje, 2015 metų gegužę Dickinsonas paskelbė, kad išsigydė nuo vėžio.

Britų internetinių pažinčių svetainės IllicitEncounters.com atliktos apklausos dėka buvo nustatyta, kad daugumai žmonių optimalus seksualinių partnerių skaičius yra 9. Tai yra skaičių nuo 8 iki 12 partnerių įvardijo 38 procentai moterų ir 37 procentai vyrų.

„Manau, kad tampame daug tolerantiškesni ir seksualiai laisvesni. Jei apklausą būtume atlikę prieš dešimtmetį, žmonės būtų pasakę turintys kur kas mažiau sekso partnerių“, – sakė IllicitEncounters.com atstovas Christianas Grantas.

2015 metais amerikiečių mokslininkai iš Indianos universiteto atliko tyrimą ir palygino sekso kiekį moters gyvenime su jos galimybėmis pastoti. Jų nuomone, kuo aktyvesnis seksualinis gyvenimas, tuo moters organizmas geriau pasiruošęs nėštumui, geriau priima svetimkūnius, tokius kaip  spermatozoidus, o vėliau ir patį embrioną. Taip pat padidėja tikimybė pastoti.

Tyrimo grupės vadovas ir pagrindinis tyrimo autorius Tierney Laurensas teigė, kad tai pirmasis įrodymas, jog aktyvi seksualinė veikla gali paskatinti pastojimą. „Gautas naujas atsakymas į seną klausimą: kaip seksas vaisinguoju laikotarpiu daro įtaką galimybei pastoti“, – sakė Laurensas.

 

Alus vyrams suteikia keletą privalumų lovoje

Įdomus teiginys buvo rastas amerikiečių seksologės ir šeimos terapeutės dr. Kat Van Kirk knygoje „The Married Sex Solution: A Realistic Guide to Saving Your Sex Life“. Pasirodo, kad alaus vartojimas vyrams turi teigiamą poveikį jų intymiam gyvenimui.

Dr. Kirk mano, kad alus vyrams suteikia keletą privalumų lovoje. Visų pirma, atitolina ejakuliaciją  dėl padidėjusio kiekio fitoestrogenų organizme. Antra, tamsus alus gali pasitarnauti kaip afrodiziakas ir padidinti libido dėl jame esančios geležies.

Kaip kitą naudą dr. Kirk, remdamasi Europos epidemiologijos žurnale paskelbtu tyrimu, nurodo faktą, kad alaus gėrimas padidina vyrų seksualinę ištvermę. Be to, mokslinių tyrimų duomenimis,  paaiškėjo, kad 31 procentas žmonių, kurie alkoholinius gėrimus vartoja saikingai, turi mažesnę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis nei negeriantys. Žodžiu, sakingai vartojant alų , tuo pačiu nepamirštant ir aktyvios fizinės veiklos, padeda išlaikyti sveiką širdį ir daro kūną atsparesnį.

2015 metų lapkričio 19 dieną buvo paviešinti nauji tyrimai, kurie gali sudominti susituokusias poras ir ilgalaikius partnerius. Kanados psichologai įvardijo optimalų sekso dažnumą su reguliariu seksualiniu gyvenimu.

Anot jų, laimingiausios poros mylisi vidutiniškai kartą per savaitę. Dažnesnis ar retesnis ritmas, psichologų gautais duomenimis, vyrams ir moterims, paprastai, rečiau siejamas su sėkmingu šeimos gyvenimu. Savo tyrime autoriai išanalizavo 30 tūkst. amerikiečių apklausos duomenis, surinktus per pastaruosius 40 metų. Tai taikoma tik heteroseksualioms poroms.

Taip pat mokslininkai nepastebėjo ryšio tarp seksualinio aktyvumo lygio ir porų pajamų. „Mūsų rezultatai yra vienodi vyrams ir moterims, jauniems ir vyresnio amžiaus bei poroms, kurios buvo susituokusios metus ar dešimtmečius“, – sakė Toronto-Misisaugos universiteto tyrimo vadovė Amy Muse.

 

Aktyvus seksualinis gyvenimas sumažina prostatos vėžio riziką

Amerikiečių mokslininkai atliko tyrimą ir priėjo prie išvados, kad seksualiniams eksperimentams su nuolatiniu partneriu labiausiai tinka ilgos atostogos pajūrio kurorte, o grupinės ekskursijos ir kelionės į istorinius miestus labiau palankios atsitiktiniam seksui.

Mokslininkai apklausė 850 moterų (18–50 m.) apie jų požiūrį į rizikingą seksą atostogų metu, apie tokio elgesio motyvus ir polinkį bei tipiškiausias situacijas. Apklausos dalyviai taip pat įvertino 23 seksualines praktikas pagal rizikos skalę. Be to, paaiškėjo, kad pasitikėjimo savimi jausmas, noras atsikratyti kasdienybės, alkoholis kartais pastūmėja moteris imtis joms netikėtų dalykų.

Harvardo medicinos mokyklos mokslininkai atliko ilgalaikį tyrimą ir 2015 metais gegužės mėnesį pranešė jo rezultatus: aktyvus seksualinis gyvenimas sumažina prostatos vėžio riziką. Tyrime dalyvavo apie 32 tūkstančiai vyresnių nei 18 metų vyrų. Keturi tūkstančiai iš jų susirgo prostatos vėžiu. Mokslininkai išsiaiškino, kad 40–49 metų vyrai, kurie orgazmą pasiekia bent 21 kartą per mėnesį, gali tikėtis 22 procentų mažesnės rizikos susirgti prostatos vėžiu, palyginti su tais, kurių dažnis yra nuo keturių iki septynių kartų. Tyrėjai pastebi, kad norint pasiekti orgazmą „sveikiems“ tikslams, nebūtina dažnai mylėtis – galimas ir savipasitenkinimas.

Tiesa, mokslininkams nepavyko padaryti aiškių išvadų, kodėl viskas vyksta taip, o ne kitaip. Todėl tyrimo rezultatus jie pavadino „drąsinančiais“.

“YouTube” vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą