Mokslininkai patvirtino, kad kiekviena lytis turi savų veiksnių, turinčių įtakos gyvenimo trukmei. Todėl nuo jaunumės merginoms svarbu ne tik ūgis, bet palaikyti reikiamą svorį ir, svarbiausia, kasdienė mankšta. Archyvo nuotrauka.

Žinia, ūgis ir svoris yra kūno parametrai. Kai kuriems tai tik skaičiai, kurie, kaip jie mano nieko neįtakoja. Iš tikrųjų taip nėra. Mokslininkai sugebėjo įrodyti ryšį tarp parametrų ir gyvenimo trukmės. Taigi, kas prisideda prie ilgo ir sveiko gyvenimo, rašo healthblog.uofmhealth.org.

 

Ekspertų išvados sukrėtė daugelį

Mastrichto universiteto  mokslininkai atliko neįprastą eksperimentą, kur ryšio tarp kūno parametrų ir gyvenimo trukmės pradėjo ieškoti dar prieš 34 metus. Tyrime dalyvavo daugiau nei 7 tūkstančiai savanorių. Tai buvo vyresnio amžiaus žmonės – nuo ​​55 iki 69 metų.

Eksperimento dalyviai užfiksavo savo ūgį ir svorį dalyvavimo metu. Taip pat nurodė tuos pačius parametrus  ir po 20 metų. Tyrėjai paprašė savanorių apibūdinti savo fizinį aktyvumą. Kiekvienas dalyvis buvo stebimas iki 90-ojo gimtadienio arba mirties.

Ekspertų išvados sukrėtė daugelį. Kai eksperimentas baigėsi, mokslininkai išanalizavo duomenis. Paaiškėjo, kad lieknos ir aukštos moterys dažniausiai gyveno iki 90 metų, tačiau pilnoms ir žemoms dalyvėms taip nepasisekė. Pavyzdžiui, 175 cm ūgio moterys 90-ąjį gimtadienį šventė 30 proc.  dažniau nei 160 cm ūgio moterys.

Fizinis aktyvumas turėjo teigiamos įtakos gyvenimo trukmei, jei treniruotės truko ne ilgiau kaip valandą. Tačiau sustiprintos apkrovos nesukėlė teigiamo poveikio.

 

Svarbų vaidmenį suvaidino ir blogi įpročiai

Keista, bet vyrai pateikė visiškai skirtingus rezultatus. Kūno parametrai niekaip neįtakojo gyvenimo trukmės. Tačiau fizinis aktyvumas – priešingai. Vyrai, kurie kasdien mankštinosi po pusantros valandos, galėjo beveik 40 proc. daugiau švęsti savo 90-metį, palyginti su dalyviais, kurie mankštinosi trumpiau nei pusvalandį.

Svarbų vaidmenį suvaidino ir blogi įpročiai. Abiejų lyčių dalyviai, kurie nesilaikė sveikos gyvensenos, gerokai sutrumpino savo gyvenimą.

Taigi, mokslininkai patvirtino, kad kiekviena lytis turi savų veiksnių, turinčių įtakos gyvenimo trukmei. Todėl nuo jaunumės merginoms svarbu ne tik ūgis, bet palaikyti reikiamą svorį ir, svarbiausia, kasdienė mankšta. Vyrams svarbiausias veiksnys yra geras fizinis aktyvumas. Žalingų įpročių atsisakymas padėjo pailginti tiek vyrų, tiek moterų gyvenimą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą