Vyrų pusrutulių sąveika yra mažiau išvystyta, todėl per atskirą laiko vienetą jie yra labiau emocingi arba logiški. Archyvo nuotrauka

„Kartais moterys vyrų elgesį suvokia visiškai neteisingai. Jos daro išvadas  iš nieko ir taip sugadina ar net sunaikina santykius, – sako psichologijos dr. Gwendolyn Seidman.

Anot jos, tačiau vyrai skiriasi nuo moterų  – ir ne tik išvaizda, bet ir kai kuriomis psichologinėmis savybėmis. Todėl šiandieniniame straipsnyje išsiaiškinsime, į kuriuos tris vyrų veiksmus negalima žiūrėti rimtai vien dėl to, kad jie reiškia visiškai  ne tai, nei moterys dažnai galvoja.

 

  1. Vyras neberodo akių

Viskas buvo gerai, jūs kalbėjotės, puikiai matėte, kad esate jam simpatiška, jis parodė aktyvumą, švelnumą, dėmesį, apskritai visus ženklus, kad viskas gerai. Jūs turėjote keletą pasimatymų, galbūt turėjote lytinių santykių, bet vieną gražią dieną jis prapuolė, nepaaiškinęs priežasčių. Jis neskambina, nerašo, todėl galvojate, kad jo jausmai  jums atvėso.

Ką moteris paprastai tuo metu galvoja? „Kaip tai? Ką aš padariau ne taip? Kodėl jis man nebeskambina? Kas bus toliau?“. Tai yra, moteris įsižeidė ir išbraukė jį iš gyvenimo. Arba priešingai – pradėjo rašyti, skambinti, reikalauti paaiškinimų, kol viskas dažniausiai baigiasi kivirčais.

Kas iš tikrųjų vyksta? Jūs tikriausiai žinote, kad smegenys susideda iš dviejų pusrutulių – dešiniojo ir kairiojo. Žmonėms jie  veikia skirtingai. Tai yra gali dominuoti kairysis arba dešinysis. Bet čia yra vienas įdomus dalykas. Moterys  sugeba puikiai išnaudoti abu pusrutulius atitinkamose situacijose. Ką tai reiškia? Jos gali būti logiškos ir tuo pačiu metu emocingos. Tarkim, dabar ji susitinka su vyru, jai jis patinka, ji jam  irgi patinka. Bet moteris iš karto pradeda sverti faktus lygiagrečiai: „Jis gyvena su mama, uždirba kukliai, neišmaitins savo šeimos. Būsiu su juo, kol susirasiu kitą, o tada matysime“. Tai yra, viskas vyksta lygiagrečiai: emocijos, analizė, sprendimų priėmimas. Emocijos jos netrikdo.

Vyrų pusrutulių sąveika yra mažiau išvystyta, todėl per atskirą laiko vienetą jie yra labiau emocingi arba logiški. Jiems sunku derinti analizę ir emocijas. O dabar grįžkime prie situacijos. Jis susipažino su moterimi, jam patiko, jis emociškai įsitempė ir kuo toliau, tuo labiau į tai įsitraukė. Bet jei tai yra atsakingas žmogus, jis turi suprasti, ar yra pasirengęs žengti tolesnius veiksmus, kurti ateities planus, ar ne.

„Tam reikia išanalizuoti informaciją, kurią jis žino apie moterį, apie jos charakterį, apie jos savybes, įpročius, gyvenimo ypatumus ir kiek ji suderinama su juo, kiek ji telpa į jo turimą ateities viziją. Ir tada jau reikia įtraukti logiką, viską pasverti. Bet, kaip sakiau, vyras negali produktyviai analizuoti, kol jis emociškai įtrauktas į moterį. Taigi, ką jis daro?“, – retoriškai klausia psichologijos dr. Gwendolyn Seidman.

Jos teigimu, vyras žengia žingsnį atgal, kuriam laikui nutraukia kontaktus, kad emocijos nurimtų, kad jis galėtų jas išanalizuoti ir pasverti. Todėl prieš kiekvieną kitą žingsnį, prieš kiekvieną sprendimą dėl santykių – laikinai atsitraukia arba „paskelbia moratoriumą“. Ką jis tuo metu neretai galvoja? „Ji yra valdinga, ji spaus, valdys, palauš. Tai riboja mano pasirinkimo laisvę“. Ir, tiesą sakant, dažnai viskas baigiasi tuo, kad vyras pasirenka ne moters naudai,  nors ir supranta, kad jis neteisus.

„Kas vyksta? Jis nuėjo pagalvoti, o moteris suvokia šį poelgį: „Jis mane paliko“. Ir dabar jūs žinote, todėl neverta skubėti daryti išvadų“, – sakė psichologė.

 

  1. Jis pamiršo svarbią datą

Pavyzdžiui, jūsų pirmąjį bučinį, dieną, kai susipažinote, ar net gimtadienį. Kaip moterys tai suvokia? „Taip, todėl aš jam nieko nereiškiu! Jis net neprisimena mano gimtadienio. Vadinasi, nemyli. Aš manau, kad jam  esu tarsi pakaitinis aerodromas“. Ir vėlgi, kas prasideda? Skandalai, kivirčai, nuoskaudos, kaltinimai. Bet šis veiksmas, vėlgi, nėra susijęs su meile, tiksliau,  su jos  nebuvimu.

JAV Ratgerso universiteto (Naujasis Džersis) mokslininkai atliko tyrimą,  per kurį išsiaiškino, kad  prisiminimai vyrų ir moterų atmintyje formuojasi įvairiai. Moterys geriau prisimena emociškai nuspalvintus dalykus, detales, smulkmenas, o vyrai – bendrą įvykių struktūrą: kažkas įvyko ir lėmė rezultatą. Todėl jie gali  ir neatsiminti. Tai yra, vyrui svarbu rezultatas. Tad kam išsamiai įsiminti visas smulkmenas, detales?

Vyrai tiesiog skirtingai priima visą šią istoriją su datomis. Moteriai tai yra tarsi simbolis, kaip jos jausmų aktualumo patvirtinimas, tačiau jam tai nereikalinga informacija, kurioje nemato prasmės.

„Viena klientė neseniai pasidalijo savo gyvenimo istorija, kai atėjo jų vestuvių metinės. Ji paruošė jam dovaną, padengė stalą, bet jis pamiršo. Ir štai ji, jam visa tai davė, pavaišino ir pasakė: „Man buvo svarbu tave pasveikinti, man tai ypatinga data“. Vakare jis kažkur išėjo, o po to staigmena po staigmenos: kurjeris atnešė jai gėlių. Moteris įėjo į kambarį, o ten dovana ant stalo“, – pasakojo psichologijos dr. Gwendolyn Seidman.

Jos tvirtinimu, vyras reabilitavosi, nes moteris sukūrė sąlygas, kad jis norėtų jai atsilyginti tuo pačiu. Ir jei ji būtų pasielgusi isteriškai, būtų pradėjusi kaltinti jį: „Tu manęs nemyli!“, akivaizdu, kuo viskas būtų užsibaigę. „Tokiose situacijose labai svarbu protingai reaguoti, kad galų gale laimėtumėte“, – patikino psichologė.

 

  1. Kai kurie vyro veiksmai suvokiami ne visai teisingai ir per daug rimtai

Kitaip tariant, moteris kažko klausia ar paprašo, vyras sutinka, bet  to nedaro. Pavyzdžiui, moteris jam sako:

– Išnešk šiukšles.

– Gerai,  –  atsako  vyras, bet ir toliau sėdi prie kompiuterio.

– Aš tavęs prašiau išnešti šiukšles, – jau pakeltu tonu kreipiasi moteris.

–  Ar nematai, kad esu užsiėmęs?

– Ką tu darai?  Tu man nepadedi. Kodėl aš turiu daryti viską? – atsako moteris.

„Ką tai reiškia moteriai? Kad jis nevertina, nemyli jos. Yra nesvarbi jam. Kodėl taip nutinka? Priežastis, kodėl vyras negali staiga pašokti ir įvykdyti moters prašymą, vėlgi slypi jo psichikos struktūroje. Vyrai turi  vadinamąjį tunelinį mąstymą. Kaip yra tunelyje, važiuojant automobiliu? Negali sukti į kairę ar į dešinę, gali važiuoti tik  tiesiai eilėje paskui kitus automobilius. Štai kodėl daugiafunkcinis darbas yra blogas vyrams būtent dėl ​​to“, – aiškino dr. Gwendolyn Seidman vyrų psichologijos ypatumus.

Anot jos, vyras negali atlikti kelių dalykų tuo pačiu metu. Jis išsprendžia vieną problemą iki kažkokio loginio tikslo, tada pereina prie kitos užduoties ar problemos. Todėl tokiais atvejais tikrai neverta ant jo pykti ar jo elgesį laikyti niekingu. Taip nutinka ne todėl, kad jis nemyli, nevertina, nenori padėti. Dėl visko „kaltas“ jo tunelinis mąstymas. Jei moteris paspaus jį, pradės kaltinti – tai sukels  tik kivirčą ar sabotažą, kai vyras tada sąmoningai nedaro to, kas jo prašoma.

 

parengta pagal psychologytoday.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą