Tanneris Wilsonas ir Brandonas Quallsas

Arkanzaso valstijoje (JAV) gyvenantis moksleivis Tanneris Wilsonas dvejus metus taupė pinigus norėdamas padovanoti savo draugui Brandonui  Quallsui dovaną apie kurią jis vengė net pasvajoti. Tanneris įsidarbino pusdieniui, po pamokų vietos automobilių dirbtuvėje ir  dalį atlyginimo taupė. Praėjus dviem metams už uždirbtus pinigus jis nupirko savo draugui elektrinį neįgaliojo vežimėlį.

 

Apie naują elektrinį vežimėlį kartais tik pasvajodavo

Iki tol Tannerio neįgalus draugas Brandonas galėjo judėti iš vienos vietos į kitą tik rankinio valdymo vežimėliu.  Dėl to paauglio rankos labai pavargdavo. Geriausio draugo dovana neįgaliam berniukui buvo didelė staigmena. Kai jis pamatė naują vežimėlį net apsipylė ašaromis ir pasakė, kad išsipildė jo sena, slapta svajonė. Tuo tarpu Tannerio mama Colleen Carmack ir jo mokytojai tvirtino, kad šis Tannerio poelgis  jų nė kiek nenustebino. Mat paauglys visada linkęs padėti silpnesniems ir nepaprastai išgyvena dėl kitų, jei kas nors blogo nutinka. Tanneris neslėpė, kad jo bendraamžiai visą laiką klausinėjo, ar vertėjo tai daryti. Juk galėjo ką nors nusipirkti sau už tuos pinigus. Nes vežimėlis tikrai nepigiai kainavo. Tanneris pasakė, kad jis nė akimirkai nesuabejojęs dėl savo sprendimo, kadangi labai palengvino savo draugo gyvenimą.

Ši žinutė pasklido ir socialiniuose tinkluose bei sušildė daugelio širdis dėl šio paauglio kilnaus poelgio. Tanneris pasakojo, kad jam buvo skaudu matyti, kaip jo bendraklasis Brandonas sunkiai  judėjo rankinio valdymo vežimėliu  iš vienos klasės į kitą Caddo Hillso mokykloje.

„Kartais tiesiog nebejausdavau rankų stumdydamas jomis vežimėlį, – sako Brandonas.- Man tai buvo labai netikėta. Pamatęs savo draugo dovaną net apsiverkiau, nes apie naują elektrinį vežimėlį aš kartais tik pasvajodavau. Ir štai mano svajonė išsipildė“.

Caddo Hillso mokyklos mokytojai sako, pamačius kaip šie du paaugliai pasisveikina suduodami vienas kitam kumščiais, akivaizdu, kad jie yra geri draugai.  „Iš tikrųjų Brandonas mano geriausias draugas ir aš norėjau padaryti jam gerą darbą, – sako Tanneris. – Tiesiog jaučiau, ką galėčiau prasmingo ir reikšmingo jam padaryti. Brandonas visada buvo greta manęs, kai ir man būdavo nelengva“.

 

Pirmiausiai rūpinasi kitais, o tik paskui galvoja apie save

Tannerio mama  sako, kad jos sūnus susijaudino sulaukęs tokio didelio žiniasklaidos dėmesio dėl savo poelgio, bet jis tai darė norėdamas ne išgarsėti, o iš visos širdies padėti savo draugui. Žinoma, jis taip pat nesitikėjo sulauksiantis tiek daug gerų atsiliepimų ir socialiniuose tinkluose dėl savo tokio poelgio. „Jie abu verti dėmesio, todėl, kad abu  yra puikūs paaugliai ir draugai“, – sako Tannerio mama. Paklausta, ar ji nustebo dėl savo sūnaus poelgio, moteris atsakė: „Visai ne, nes žinau, kad mano sūnus pirmiausiai rūpinasi kitais, o tik paskui galvoja apie save“.

Anot jos, pradžioje jiedu kalbėjo, kad uždirbtus pinigėlius taupys mokslams, koledžui. Bet paskui persigalvojo ir pasakė, kad Brandonui labai reikia naujo vežimėlio. „Tanneris ir Brandonas daug kalba apie automobilius, domisi jais, aptaria jų modelius. Iš tikrųjų aš abiem berniukais labai didžiuojuosi“, – sako Colleen Carmack.  Moteris pridūrė, kad Brandono tėvai neturi galimybių nupirkti sūnui modernų neįgaliojo vežimėlį, tai kodėl jam nepadėjus…

Viena berniukų mokytojų Ginger Wray pasakė, kad ji taip pat didžiuojasi Tanneriu poelgiu ir tikisi, kad prireikus ir daugiau moksleivių paseks jo pavyzdžiu.

Tuo tarpu kita mokytoja Kathy Baker  portalui kark.com tvirtino, kad toks elgesys ne naujiena Tanneriui. „Jau anksčiau esu pastebėjusi, kad Tanneris atskuba į pagalbą ir neprašomas. Jis tiesiog puikiai išauklėtas jaunas žmogus. Tanneris savo pavyzdžiu rodo, kad žmonės labiau rūpintųsi kitais, kuriems reikalinga pagalba, o ne galvotų vien apie save. Jo kilnus ir nesavanaudiškas  poelgis – tai puikus pavyzdys ir kitiems mūsų mokyklos moksleiviams“, – sako pedagogė.

parengta pagal kark.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą