Atsakius  į keturis klausimus, gausite trumpą, bet glaustą aprašymą. Tiesa, šis testas nepretenduoja į mokslinį ir šimtaprocentinį tikslumą. Jis pagrįstas „Myers – Briggs Type Indicator“ klausimynu, kuris naudojamas norint nustatyti individualias asmens savybes. Tokio pobūdžio testai gali būti naudojami  priimant į darbą ar prieš stojant į universitetą. Mes siūlome jums sutrumpintą versiją.

Atminkite, kad šis testas padeda tik apytiksliai apibūdinti ryškiausias jūsų asmenybės puses.

Taigi, pasiimkite nedidelį popieriaus lapą ir rašiklį. Atsakydami į klausimus, pasirinkite variantą, kuris atrodo jums patraukliausias.

Kiekvieno atsakymo pabaigoje yra raidė. Užsirašykite ją arba įsidėmėkite.

Kai atsakysite į visus keturis klausimus, gausite raidžių kombinaciją. Susiraskite ją testo pabaigoje, kur skelbiami rezultatai, ir sužinosite apie save nemažai įdomių dalykų. Pradedame…

 

  1. Tarkime, jūsų diena buvo kupina nesėkmių ir nusivylimų. Kaip praleisite vakarą?

Galvosiu, kaip  prasiblaškyti! Paskambinsiu draugams ir ar dar kam nors. Juk daug smagiau kartu išgyventi liūdesį. (E)

Liksiu viena su savo mintimis: įsijungsiu savo mėgstamą serialą, gaminsiu  skanėstus ar sugalvosiu kokį kitą malonų užsiėmimą. (I)

 

  1. Jūs atėjote pas psichologą. Jis užduoda klausimą: „Kuris iš šių dviejų teiginių jus apibūdina tiksliau?“ Išsirinkite.

Man labiau patinka gyventi dabartimi: man svarbu tai, kas vyksta čia ir dabar. Mano išskirtinis bruožas –  praktiškumas ir dėmesys detalėms. (S)

Dažnai skrajoju padebesiais: mėgstu svajoti ir kurti ateities planus. Kartais taip įsijaučiu, kad nieko nepastebiu aplinkui. (N)

 

  1. Jums pasiūlė persikelti į didmiestį. Dabar galvojate: dideliame mieste yra daugiau galimybių, tačiau ten, kur dabar gyvenate, jūsų artimieji ir jaukūs namai. Kaip priimsite šį nelengvą sprendimą?

Naršysiu internete, tarsiuosi su išmanančiais žmonėmis, apskaičiuosiu apytiksles persikraustymo išlaidas. Kruopščiai pasversiu  visus „už“ ir „prieš“,  ir tik tada priimsiu sprendimą. (T)

Padarysiu taip, kaip liepia širdis. Intuicija manęs niekada nenuvylė. (F)

 

  1. Po mėnesio jūsų ilgai lauktos atostogos, valio! Kaip tam pasiruošiate?

Bilietai jau nupirkti, draudimu taip pat pasirūpinta, parengtas lankytinų vietų sąrašas. Man patinka viskam ruoštis iš anksto. (J)

Spontaniškumas yra mano antrasis vardas. Viską, ko man reikia, įsidėsiu į lagaminą ir paklausiu pažįstamų apie lankytinas vietas, likus porai valandų iki skrydžio. (P)

 

 

 

Atsakymai: pirmiausiai susiraskite unikalų savo raidžių derinį

ESTJ – vadovo tipas

Sunkus darbas ir atsidavimas yra geriausios jūsų savybės. Jūs mėgstate tvarką, mokate ir mėgstate planuoti, be baimės imatės sunkiausių užduočių, nes esate tikri dėl savo sėkmės. Jums būdingas racionalus požiūris į daiktus, daug labiau pasitikite faktais nei jausmais. Jūs linksmas, geraširdis ir mėgstantis kompaniją žmogus. Būtent savo organizacinių gabumų dėka galite lengvai įtraukti kitus į bet kuriuos projektus.

ENTJ – kovotojo tipas

Jūs visada esate ant bangos:  beveik viską žinote  ir išmanote (arba bent taip galvojate) apie naujausias tendencijas ir technologijas. Nesate pakankamai drąsūs, bet mėgstate rizikuoti ir visada esate atviri naujiems dalykams. Jūs esate dinamiškas, produktyvus ir nebijantis susidurti su  sunkumais žmogus. Visas jūsų gyvenimas – tai nesibaigianti kova, kad pasiektumėte savo didžiausią tikslą. Turite puikių lyderio savybių: charizma, autoritetas ir strateginis mąstymas pritraukia žmones.

ENFJ – patarėjas, mokytojas, auklėtojas

Esate labai įžvalgus: pasitikite savo intuicija ir ji, panašu, niekada jūsų nenuvilia. Esate pastabus, nuoširdžiai domitės žmonėmis ir jų emocijomis bei sugebate priimti bei susitaikyti su menkiausiais nuotaikos pokyčiais. Aplinkiniai dažnai kreipiasi į jus prašydami patarimo ir palaikymo, o jūs visada džiaugiatės galėdami padėti ir kartais įkvėpti.

Puikiai sutariate su žmonėmis, visada esate pasirengęs padėti, neretai aukodamas savo interesus. Esate atsakingi ir atviri. Vertinate  kitų pagyrimus, nes jums reikia kaip oro  kitų pritarimo ir palaikymo. Kilus konfliktui, jaučiatės nekaip ir bet kokia kaina bandot atkurti taiką ir harmoniją. Jūs esate tarsi šviesos spindulys tamsos karalystėje – sugebate pakrauti žmones teigiama energija.

ENTP – išradėjas

Tokie žmonės kaip jūs dažnai vadinami sumanytojais. Esate žingeidus, mobilus, mėgstate daug judėti ir lengvai prisitaikyti prie pokyčių. Jūs esate tikras idėjų generatorius, nuolat ką nors sugalvojantis ir kvestionuojantis. Užtat nekenčiate rutinos ir darote viską, kad jos išvengtumėte. Panašu, kad jus žavi nauji ir nežinomi dalykai, todėl turite nemažai pomėgių. Manote, kad gyvenime reikia išbandyti jei ne viską, tai daug.

ESTP – nenustygstantis vietoje

Jus puikiai apibūdina frazė: „Aš matau tikslą – nematau jokių kliūčių“. Jūs siekiate pergalės bet kokia kaina, nušluodami visas kliūtis kelyje. Galite būti ryžtingas ir net įžūlus, gyvenate akimirka ir mėgstate būti dėmesio centre. Jumyse tiesiog kunkuliuoja gyvenimo troškulys, stengiatės viską įgyvendinti praktikoje ir negaišti nė vienos brangios minutės.

ENFP – čempionas

Esate kūrybingas žmogus, turintis pavydėtiną fantaziją ir puikią vaizduotę. Esate atviras pasauliui, mylintis laisvę, atsparus stresui ir nebijantis pokyčių. Jums svarbu nuolat rodyti iniciatyvą, siūlyti originalius sprendimus, aktyviai bendrauti su žmonėmis ir įsijausti į juos. Įprastos, rutininės užduotys jums yra tikra kankynė ir bausmė.

ESFP – politikas

Jūs gyvenate šia diena ir labai džiaugiatės akimirkos malonumais. Planavimas ir strategijų kūrimas jus vargina. Kai ko nors imatės, dažnai pasikliaujate sėkme, o jei nepavyksta, metate nebaigus. Jūsų asmenybė yra spontaniška ir nenuspėjama, nemėgstate atidėliojimų ir stengiatės viską gauti iškart. Jums patinka padaryti įspūdį kitiems, užmezgant naudingus kontaktus.

ISTJ – administratorius

„Septynis kartus pamatuok ir vieną kartą atkirpk“  – tai posakis apie jus. Kartais būnate pernelyg griežtas, bet mėgstate tvarką, kruopščiai apgalvojate ir išanalizuojate savo veiksmus. Esate orientuotas į rezultatus, todėl imatės tik tų užduočių, kurias tikrai galėsite atlikti. Esate atsargus ir kantrus, nemėgstate tuščių kalbų. Jūs vertinate kitų sąžiningumą ir sunkiai atliktą darbą.

INTJ – strategas

Jūs esate nepriklausomas, eruditas ir sugebate teisingai nusistatyti prioritetus. Nors jums ir nepatinka triukšmingos kompanijos, bet jose semkitės įkvėpimo ir proveržio idėjų. Jūs esate iki panagių perfekcionistas, todėl jūsų seniai puoselėjama svajonė – padaryti tobulesnį aplinkinį pasaulį. Jūs tiesiog nekenčiate atgyvenusių taisyklių ir kvailų apribojimų ir bandote kovoti su jais savo novatoriškomis idėjomis.

INFJ – humanistas

Pagalba aplinkiniams yra neatsiejama jūsų gyvenimo dalis. Jūs tikite, kad meilė ir atjauta gali išgelbėti pasaulį. Jei kuriam nors iš jūsų artimųjų ar pažįstamų prireikia pagalbos, jie pirmiausiai kreipiasi į jus. Nepaisant to, esate pažeidžiamas,  bet vertinate lojalumą ir neatleidžiate išdavystės.

ISFJ – gynėjas

Jaučiate melą iš tolo, todėl stengiatės laikytis nuo nepažįstamų ar nepatikimų žmonių per atstumą. Jūs darote viską, kad jums brangūs žmonės būtų laimingi, todėl kone kiekvieną dieną stengiatės juos maloniai nustebinti. Esate kruopštūs, dažnai įdedate nemažai pastangų, kad pasiektumėte užsibrėžtus, nors ir sunkiai įgyvendinamus tikslus. Tiesa, jūs neskubate ir mėgstate atidėlioti. Nepaisant to, jumis galima pasikliauti, nes niekada neatsisakote to, ką pradėjote.

INTP – architektas

Jūs pasižymite filosofiniu mąstymu. Jūs mėgstate kelti hipotezes, diskutuoti su savimi, pastebite svarbias detales ir stengiatės prieiti prie reikalo esmės. Iš išorės atrodo, kad esate išsiblaškę ir skrajojate debesyse. Bet kasdieniai klausimai jūsų visiškai nevargina. Mat jūs stengiatės sutelkti dėmesį į svarbias mintis ir tuo metu nelabai domitės kitais klausimais. Jūs vertinate jaukumą, sėslumą ir komfortą, todėl esate nusistatę priešiškai pokyčių atžvilgiu.

ISTP – virtuozas

Jums pirmoje vietoje jausmai,  todėl sugebate giliai įsijausti į žmones ir įvertinti jų nuoširdumą. Esate gana atviri, bet melo ar veidmainystės atvejais užsisklendžiate savyje. Prieš ką nors darydami, gerai apgalvojate kiekvieną žingsnį. Esate punktualūs, objektyvūs ir vidutiniškai smalsūs.

INFP – tekstų autorius (lyrikas)

Gyvenimo prasmė jums yra harmonija su savimi ir jus supančiu pasauliu. Esate įspūdingas žmogus ir aštriai reaguojate į bet kokią neteisybę. Jums svarbu saviraiška: ne tik atliekate didžiulį darbą savo vidiniame pasaulyje, bet ir nepamirštate savo įvaizdžio. Kartais esate svajinga savimyla, bet visada atrandate laiko atkreipti dėmesį į savo artimuosius.

ISFP – kompozitorius

Jūs esate labai reto tipo žmogus, nebijantis rutinos ir monotonijos. Jūs priimate pasaulį tokį, koks jis yra, nesiekite jo pakeisti ir pritaikyti sau. Jūs tiesiog gyvenate savo malonumui, mėgaudamiesi tuo, ką turite. Jūs nesiekiate niekam vadovauti, nurodinėti ir kontroliuoti. Jūs esate labiausiai patikimas  petys bet kuriam žmogui, ant kurio galima ne tik atsiremti, bet ir išsiverkti.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą