Kokia poza reikia miegoti, kad pabustum žvalus ir kupinas energijos? Perskaitykite likusią straipsnio dalį ir sužinokite, ką išsiaiškino skandinavų mokslininkai!

 

Šios būklės priežastis gali būti neteisinga kūno padėtis miegant

Daugelis iš mūsų ryte pabudę jaučiasi tarsi neišsimiegoję, vangūs, mieguisti. O tam gali būti daugybė priežasčių – nemiga, nemalonus čiužinys, dirginantys išoriniai veiksniai, trukdantys užmigti. O jei žmogus miega ramiai, jo čiužinys yra ortopedinis ir miegui niekas netrukdo? Kodėl jis jaučiasi taip, lyg ryte jį būtų pervažiavęs asfalto volas?

Šios būklės priežastis gali būti neteisinga kūno padėtis miegant. Skandinavijos mokslininkai rimtai atkreipė dėmesį į šią problemą ir nustatė, kad žmogus ryte jaučiasi puikiai, jei miega ant kairiojo šono.

2012–2014 metais Norvegijos ir Danijos mokslininkai atliko daugybę eksperimentų. Tiriamuosius sudarė 1119 vyrų ir moterų nuo 20 iki 65 metų.

Eksperimente dalyvavo daugiau nei tūkstantis įvairaus amžiaus, svorio ir sveikatos būklės žmonių. Po dviejų stebėjimo metų jie sužinojo: fizinė sveikata yra tiesiogiai susijusi su kūno padėtimi miegant.

Iš viso tiriamųjų 54,1 proc. miegojo ant šonų, 37,5 proc. – ant nugaros, 8,4 proc. – ant pilvo.

Mokslininkai išsiaiškino, kad kūnas greičiausiai atsistato, jei žmogus miega ant kairiojo šono. Kodėl? Išsiaiškinkime!

 

Gulint ant šono, padidėja kraujo ir limfos apytaka

Kai žmogus guli ant šono, skrandis būna žemiau stemplės, o tai reiškia, kad skrandžio sultys nepateks ten, kur neturėtų. Asmuo nepatirs rėmens.

Be to, miegant ant kairiojo šono, vyksta žarnų natūrali stimuliacija. Tokiu būdu galite išvengti vidurių užkietėjimo ir dirgliosios žarnos sindromo.

Galų gale gulint ant kairiojo šono, padidėja kraujo ir limfos apytaka, o tai reiškia, kad pagerėja smegenų mityba, greičiau pašalinami ėduonies produktai, kovojama su toksinais ir antsvoriu, o knarkimas sumažėja.

Žinia, žmonėms, linkusiems į knarkimą, naktį trūksta deguonies. Dėl to sutrinka atmintis, atsiranda priešlaikinis smegenų senėjimas.

Bet miegoti ant kairiojo šono nėra gerai visiems. Pavyzdžiui, turintiems širdies problemų,   rekomenduojama  miegoti ant dešinio šono, nes miegant ant kairiojo, padidėja širdies apkrova ir tai gali pakenkti nusilpusiam organui.

Naktį žmogus nevalingai keičia kūno padėtį. Taip jis nesąmoningai stengiasi išvengti kūno audinių sąstingio. Taigi, mažai tikėtina, kad galėsite nuolat miegoti ant kairiojo šono, vis dėlto geriausia užmigti tokioje padėtyje.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą