Natūralaus grožio merginos turėtų būti ypač vertinamos

Jei mergina ar moteris jaučiasi negraži, ji jaučiasi nekaip ir nuolat priekaištauja  sau dėl antsvorio, kad labai nepasisekė dėl krūtinės formos, akių spalvos ar didelio apgamo ant kaklo. Nesvarbu, kiek komplimentų besulauktų ar kiek valandų praleistų prie veidrodžio, mėgindama  užmaskuoti savo pastebėtus trūkumus, bet ir po to ji būna nepatenkinta savo išvaizda.

 

Keletas mirčių nuo anoreksijos privertė žmones susimąstyti apie tokios mados pasekmes

1976 metais  mokslininko Richardo Lernerio vadovaujama tyrėjų grupė atliko apklausą, norėdami išsiaiškinti, kurios kūno dalys yra svarbiausios moterims, norint įvertinti jų patrauklumą. Jie išsiaiškino, kad moterims svarbiausia yra veidas, juosmuo, krūtinė, burna ir dantys. Taip pat svarbu plaukai, svoris, figūra ir drabužiai. Taigi, greičiausiai, jų išvaizdos trūkumai patenka į šias kategorijas.

Bet jei vienai labiau užkliūva kažkokios neaiškios spalvos jos plaukai, tai kitai – antsvoris, per mažos krūtys arba priešingai – didelės arba netinkamos formos. Galų gale, kad liemuo nėra pakankamai liaunas ar lūpos per plonos. Žodžiu, apskritai kas nors nepatinka.

„Bet norint pasakyti, kad kažkas jums nepatinka, pirmiausia turite įgyti kriterijus, kas jums patinka“, – teigė R.Lerneris.

Kaip taikliai pastebėjo filosofas Davidas Hume‘as: „Daiktų grožis egzistuoja suvokiančioje sąmonėje“. Tai reiškia, kad moters grožio supratimas egzistuoja  jos galvoje, kuri užpildyta stereotipais.

Mes visi nuo pat vaikystės stengiamės ką nors mėgdžioti, kartojame elgesio modelius, kuriuos matome aplinkui. Pirmiausia imituojame savo tėvus, tada bendraamžius, filmų herojus, mėgstamus atlikėjus ir panašiai. Mes semiamės informacijos iš televizijos ir interneto, gauname labai daug nuotraukų, pripažintų gražiomis, bet tuo pačiu grožio idealai nuolat keičiasi, kurie verčia moteris ir merginas keistis ir prisitaikyti.

Pavyzdžiui, iki 20 metų amžiaus merginos kūnas buvo laikomas moteriško grožio idealu – ne stora, bet ir ne liekna. 1900-ųjų pradžioje į madą atėjo lieknesnės figūros, sportinio kūno sudėjimo merginos. Į apkūnias damas pradėta žiūrėti, kaip į moteris, neturinčias pakankamai valios.

Praėjusiame amžiuje, penktajame-šeštajame dešimtmetyje į madą atėjo ne tik liekni, bet ir jau ploni modeliai, tokie kaip Twiggy. Moterys ėmė atsisakyti savo natūralių formų, laikydamosi griežtų dietų ir siekdamos naujų idealų.

Keletas mirčių nuo anoreksijos privertė žmones susimąstyti apie tokios mados pasekmes, todėl dabar šis „idealas“ jau nugrimzdo į praeitį. Pavyzdžiui, žurnalas „Vogue“ atsisakė modelių, turinčių valgymo sutrikimų, o mados organizacijos Ispanijoje ir Italijoje nustatė minimalų modelių kūno masės indeksą. Izraelio vyriausybė padarė tą patį.

Taigi, dabar modeliai neprivalo tapti griaučiais, priešingai, bet vis tiek jų grožį vargu ar galima pavadinti natūraliu: būtinas atitinkamas fotografavimo kampas ir apšvietimas, makiažas ir apdorojimas „fotošopu“. Moterų žurnaluose ir kataloguose gausu modelių su spinduliuojančia oda be raukšlių, apgamų ir plaukų, tobulos veido formos, didelių akių, aiškių lūpų ir tobulos figūros.

Veidrodyje tikriausiai matote kitokį vaizdą: kad ir koks gražus būtų jūsų veidas, jis turi kad ir mažų  raukšlių, apgamų ir kitų trūkumų, kurie iš tikrųjų yra visai ne trūkumai, o natūralios išvaizdos dalys.

Tas pats pasakytina ir apie figūrą. Raukšlės ir celiulitas, strijos, riebalai, lyginant su fotošopų modelių figūromis, jūsų figūra atrodo slegiantis vaizdas. Ne taip, kaip tų „gražių“ moterų, kurias matome nuotraukose internete.

 

Pažvelkite į save ir priimkite viską, kas yra jumyse

Bet net jei sekinsite save treniruotėmis ir dietomis, pasidarysite daugybę makiažo ir tris kartus per savaitę eisite į grožio saloną, nebūsite tobula. Kadangi nesate paveikslėlis: jūs gyvenate, kvėpuojate,  turite savo ypatybių, kurios neiškraipo, priešingai – papildo išvaizdą, daro ją individualią, ryškią ir ypatingą.

Malonu tai, kad vis daugiau žmonių palaiko tokias mintis. Galbūt žmonėms tiesiog atsibodo tokie grožio standartai ir atėjo laikas juos kažkaip pakeisti, atkreipiant dėmesį į natūralią išvaizdą.

2004 metais žinoma kompanija „Dove“ atliko plataus masto tyrimą ir paaiškėjo, kad tik 2 proc. visame pasaulyje apklaustų moterų save laiko gražiomis, o 75 proc. norėtų, kad žiniasklaida parodytų tikrą grožį.

Po to „Dove“ pradėjo kampaniją, kurioje dalyvavo tikros moterys, pasižyminčios taisyklingomis formomis. Šių moterų nuotraukos, neapdorotos „fotošopu“, buvo išspausdintos. Tai yra buvo publikuojamas natūralus grožis.

Bet iki šiol yra filmuojami vaizdo įrašai, kurie skatina ir rodo kitą grožio industrijos pusę. Štai, pavyzdžiui, garsus vaizdo įrašas su modeliu, kuriame jau nufilmuota dešimtys parodijų.

Kai kurios svetainės ir žurnalai taip pat linkę atsisakyti fotošopintų modelių grožio, tačiau vis tiek dauguma vis dėlto mieliau spausdina merginas, kurios atitinka jau žinomus standartus.

Tikriausiai negalėsite paveikti visuomenės nuomonės apie grožį, bet jums to ir nereikia. Vienintelis dalykas, kurio reikia, norint nustoti išgyventi dėl savo  „netobulos“ išvaizdos ir ištaisyti neegzistuojančius trūkumus, yra priimti save tokią, kokia esate ir nustoti žiūrėti į nuotraukas internete.

Pažvelkite į save ir priimkite viską, kas yra jumyse. Tai gali būti nelengva, nes jums buvo plaunamos smegenys daugelį metų, o gal dešimtmečius. Bet tai įmanoma. Bet kuri ypatybė, kuri, jūsų manymu, buvo trūkumas – nosies ar akių forma, trumpas kaklas, platūs pečiai – iš tikrųjų yra jūsų bruožas, kurio nereikėtų slėpti.

Jei turite antsvorio, verta laikytis dietos dėl savo sveikatos, o ne todėl, kad tai padės tapti patrauklesnei.

Plastinės operacijos, svorio metimas ir kitos priemonės nepakeis jūsų gyvenimo ir neatneš laimės.

Jei priimsite savo natūralų grožį ir pamatysite save gražią, nesvarbu, ar priaugote 2 kilogramus, ar numetėte, ar turėjote laiko, ar neturėjote laiko pasidaryti makiažą, einate į soliariumą ar ne – jaučiatės gerai, kokia esate.

“Facebook” nuotrauka

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą