Devyniolikmetei naktinio klubo darbuotojai Claire Mack pirmą kartą gyvenime buvo atlikta plaučių apžiūra ir rentgenas. "Facebook" nuotrauka

Būdama 19 metų, tinklaraštininkė pirmą kartą gyvenime pasidarė krūtinės ląstos rentgenogramą ir sužinojo, kad jai būdinga reta įgimta patologija – dekstrokardija. Tai yra, merginos širdis yra ne kairėje, kaip daugumos žmonių, bet dešinėje pusėje. Nors tai skamba bauginančiai, iš tikrųjų ir dešiniarankiai, ir kairiarankiai gyvena taip pat, kaip ir visi kiti.

 

Pasidalino nauju savo kūno atradimu

Devyniolikmetei naktinio klubo darbuotojai Claire Mack  pirmą kartą gyvenime buvo atlikta plaučių apžiūra ir rentgenas. Mergina britų leidiniui „Mirror“ pasakojo, kad tik birželio pabaigoje ji nusprendė pasidaryti rentgeno nuotrauką, kuri parodė, kad jos širdis yra dešinėje pusėje.

Claire Mack liepos 19 dieną „Tiktok“ pasidalino nauju savo kūno atradimu, kur palygino savo krūtinės ląstos ir sveiko žmogaus nuotraukas.

„Dirbu naktiniame klube. Be to, dažnai kenčiu nuo peršalimo. Prieš porą mėnesių pradėjau smarkiai kosėti. Nuvykau į ligoninę“, – leidinio korespondentams pasakojo Claire.

Medikams kilo įtarimas dėl plaučių uždegimo, todėl mergina buvo nukreipta atlikti rentgeno nuotrauką, kur jai buvo nustatyta diagnozė.

„Gydytojas, pažiūrėjęs į mano nuotraukas, sako: „Ar jūs žinote, kad turite širdį dešinėje?“. Na, aš nuoširdžiai net neįsivaizdavau to“, – vaizdo įraše pasakoja mergina.

Claire buvo patarta apsilankyti pas šeimos gydytoją ir atidžiai stebėti savo būklę, pulsą ir fizinį aktyvumą. Nepaisant retos diagnozės, Mack yra rami, nes gydytojai nerado jokių komplikacijų dėl  dekstrokardijos.

 

Priežastis – vaisiaus genų mutacija ankstyvoje nėštumo stadijoje

„Man viskas gerai, jokių komplikacijų, nors jų gali būti. Manau, kad tai šaunu. Turiu tokią keistą širdies savybę“, – kalba mergina vaizdo įraše.

Kas yra dekstrokardija? Tai reta patologija, pasireiškianti 12 iš tūkstančio žmonių, kurių širdis yra ne kairėje, o dešinėje pusėje. Priežastis – vaisiaus genų mutacija ankstyvoje nėštumo stadijoje.

Jei liga neišprovokuoja širdies komplikacijų, pavyzdžiui, įgimtų apsigimimų, tuomet tai galima sužinoti visiškai atsitiktinai. Pavyzdžiui, darant rentgeno nuotrauką, kaip Claire atveju.

Beje, kai kurie dešiniarankiai pastebi savo kūno keistenybes, kai jiems atrodė, jog širdis plaka  dešinėje pusėje, nors anksčiau manė, kad tai neįmanoma.

Be to, dažniausiai dekstrokardija yra susijusi su kitų organų perkėlimu – tai yra, kai jie yra veidrodinėje padėtyje. Pavyzdžiui, kepenys yra ne dešinėje, o kairėje, o blužnis yra atvirkščiai.

Žmonės, turintys šią patologiją, gyvena lygiai taip pat, kaip ir kiti, jei liga nesukelia komplikacijų. Tačiau slypi pavojus: jei dekstrokardija sergantis pacientas nežino apie savo diagnozę, tada gydytojai, prireikus, gali neteisingai suteikti pirmąją pagalbą. Pavyzdžiui, ne toje pusėje atlikti  širdies masažą ir pakenkti žmogui.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą