Kai pažeidžiami nagai, plaukai taip pat neblizga grožiu. Jei plaukų slenka per daug, galima įtarti cinko, vitamino D, jodo ir omega-3 trūkumą. Archyvo nuotrauka

„Ar turėčiau kreiptis į gydytoją?“ – šį klausimą užduoda sau daugelis žmonių, pajutę kokius nors negalavimus. Nepaisant to,  daugelis nusprendžia, kad šie nereikšmingi simptomai nėra priežastis kreiptis į gydytoją. Iš tiesų, remiantis naujausiais Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, dažniausia 2012 metais su liga susijusių vizitų pas gydytojus priežastis buvo kosulys. Kad ir kokia būtų jūsų situacija, atminkite, kad daugeliu atvejų ankstyvas  apsilankymas pas gydytoją gali duoti geresnių rezultatų.

 

  1. Lūžinėja nagai ir slenka plaukai

Dažnai sakoma, kad „bėdos neatsiranda  po vieną“. Kai pažeidžiami nagai, plaukai taip pat neblizga grožiu. Jei plaukų slenka per daug, galima įtarti cinko, vitamino D, jodo ir omega-3 trūkumą.

Kaip cinkas veikia plaukų tankį? Mokslininkų atlikti tyrimai patvirtino ryšį tarp cinko trūkumo ir baltymų skilimo. Baltymai yra viena pagrindinių plaukų folikulo sudedamųjų dalių. Tai reiškia, kai plaukų šaknims trūksta šių sudedamųjų dalių – prasideda intensyvesnis plaukų slinkimas.

Galbūt taip yra  ir dėl omega-3 trūkumo. Šios riebalų rūgštys yra kiekvienos ląstelės membranos struktūrinė sudedamoji dalis. Jie atsakingi už plaukų stiebo elastingumą ir tvirtumą bei odos būklę. Deja, omega-3 mūsų organizmas nesintetina.

Taip pat reikia išsiaiškinti, ar valgote pakankamai riebią žuvį, jūros gėrybes, sėklas, riešutus ir kokybišką aliejų. Jei ne, būtinai įtraukite šiuos maisto produktus į savo mitybos racioną. Arba naudokite jau paruoštus papildus, geriau, žinoma, natūralius (iš žuvų kepenų, dumblių).

Beje, pakankamas omega-3 riebalų rūgščių suvartojimas taip pat turi įtakos kraujo mikrocirkuliacijai. Tada deguonis į plaukų folikulus tiekiamas efektyviau ir plaukai greičiau auga.

Įsidėmėkite, kad vitaminų A, C, E trūkumas taip pat lemia  ir greitesnį plaukų drėgmės praradimą

  1. Prastėja odos kokybė

Ar patamsėjusios dėmės tvirtai nusėdusios po akimis? O gal oda atrodo sausa ir suglebusi, o ant kulnų atsiranda įtrūkimų? Visa tai yra geležies trūkumo požymiai. Be to, tai įmanoma net esant normaliam hemoglobino kiekiui. Kodėl?  Nors geležies atsargos organizme dar būna  neišsemtos, bet pirmieji grėsmingi ženklai tiesiogine to žodžio prasme pastebimi ant veido. Skirkite laiko feritino kiekio tyrimui. Jo rodiklis turėtų būti vidutiniškai (60-90 ng / ml). Remiantis statistika, 80 proc. moterų trūksta geležies!

Nesveika, žemės spalvos oda gali reikšti, kad trūksta B grupės vitaminų, ypač B2 (riboflavino) ir B12. Tai rodo ir įtrūkimai burnos kampučiuose.

Būtent B2 (riboflavinas) skatina geležies pasisavinimą iš maisto. Tai taip pat puikus antioksidantas – B2 kovoja su laisvaisiais radikalais, kurie kenkia ląstelėms ir stabdo senėjimo procesus.

  1. Odos ir gleivinių pokyčiai

B12 (kobalaminas) yra vandenyje tirpus vitaminas, nuo kurio  neretai ir priklauso odos būklė. Jo trūkumas gali sukelti nemalonių odos ir gleivinių pakitimų. Pavyzdžiui, hiperpigmentacija ant kūno, dermatologinės būklės – dermatitas, spuogai, rožinė ir panašiai.

Be įtrūkimų burnos kampučiuose, gali atsirasti įvairios gleivinės išopėjimas (stomatitas, glositas). Būtent šie simptomai laikomi ryškia B12 trūkumo įrodymu.

Geležies trūkumas organizme labiausiai gresia vegetarams bei įvairių dietų besilaikantiems žmonėms. B12 daugiausia yra mėsoje, žuvyje, jūros gėrybėse, kepenyse ir kiaušiniuose.

  1. Svorio problemos

Niekaip negalite numesti svorio? Lėtos medžiagų apykaitos priežastys gali būti įvairios. Įskaitant kai kurių vitaminų trūkumą. Pavyzdžiui, B grupės vitaminai aktyviai dalyvauja skaidant riebalus ir angliavandenius. Jie taip pat reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje ir padeda kontroliuoti apetitą.

Įrodyta, kad vitaminas B3 (nikotino rūgštis) veikia hormono tiroksino gamybą. Tai skydliaukės hormonas, kurio trūkumas sukelia greitą svorio padidėjimą.

Vitaminas B5 (pantoteno rūgštis) padeda riebalus paversti energija. Vitaminai B1, B2, B6 ir B12 taip pat teigiamai veikia medžiagų apykaitą.

  1. Specifiniai simptomai

 Kraujuoja dantenos

Didžiausias vitamino C trūkumo pasireiškimas yra dantenų kraujavimas. Vitaminas C  atlieka daugybę funkcijų ir nesikaupia organizme, todėl jo reikia vartoti kasdien.

 Regėjimo aštrumas

Vitamino A trūkumas dažniausiai pasireiškia regėjimo pablogėjimu. Sutemus pradedate blogai matyti, gali pasireikšti įvairios akių ligos. Papildomas požymis: spuogai ir kiti odos bėrimai.

Per didelis nerimastingumas

Jei apima nerimas kalbant, bendraujant, tai kartu su apgailėtina nagų ir plaukų būkle yra kalcio trūkumo požymis. Jo trūkumas yra glaudžiai susijęs su magniu. Šis mineralas neleidžia kalciui pasišalinti iš kaulų ir skatina geresnį kalcio pasisavinimą.

 Raumenų mėšlungis

Tai jau didelio kalcio ir magnio trūkumo rodiklis. Pastarasis aktyviai dalyvauja nervinių impulsų veikloje ir reguliuoja raumenų audinio tonusą.

Šąla galūnės

Geležies trūkumas sukelia galūnių deguonies badą. Savo ruožtu jis pradeda išskirti mažiau šilumos – todėl rankos ir kojos gali  būti šaltos net ir šiltu oru.

Būk sveiki!

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą