Rūkymas sukelia dusulį, o alkoholis naikina širdies ląsteles, taip pat blogina lipidų profilį ir gali sukelti kraujo krešulių susidarymą

Kiekvienas iš mūsų bijome sirgti ir nesulaukti senatvės. Žinoma, yra ir bebaimių asmenybių, kurios tvirtina, kad joms tas pats ir nesvarbu, kada ateis pabaiga. Bet tai greičiau veidmainystė ir saviapgaulė. Kiekvienas žmogus nori gyventi ilgai ir laimingai, tačiau bėda ta, kad jie patys savo valia kaišioja pagalius į ratus. Tai yra tyčia ar netyčia sugadina savo širdį.  Jūsų dėmesiui penki įpročiai, kurie turėtų būti pašalinti iš gyvenimo, jei jūsų tikslas yra sveika širdis ir puiki savijauta.

 

  1. Pasyvus gyvenimo būdas

Perteklinis svoris ir skausmas apatinėje nugaros dalyje bei sąnariuose – tai gali sukelti nenorėjimas pasimankštinti bent 20 minučių kasdien.

Visų pirma, širdį reikia treniruoti, kad būtų galima palengvinti jos darbą ir leisti jai be kliūčių pumpuoti kraują per kūną.

  1. Nesveikas maistas

Kodėl nesveikas?  Todėl, kad jis yra šlamštas, kurį mes valgome kasdien,  ir teršia mūsų kūną. Du  labiausiai nesveiki dalykai, kurių mūsų organizmui nereikia, yra transriebalai (dar literatūroje vadinami dirbtiniais transriebalais, kurie susidaro cheminiu būdu iš dalies hidrinant augalinį aliejų) ir rafinuotas cukrus.

Transriebalai sukelia apnašų susidarymą kraujagyslėse, o per didelis cukraus vartojimas gali sukelti kraujagyslių uždegimą ir kraujo krešulių susidarymą.

Cukraus norma suaugusiam žmogui yra 50 gramų. Vienas arbatinis šaukštelis yra maždaug 8 gramai cukraus. Rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 5 šaukštelius per dieną (ir ne  iš karto). O su transriebalais apskritai reikėtų atsisveikinti visam laikui.

  1. Alkoholis ir rūkymas

Akivaizdu, kad tai kenkia mūsų širdžiai, bet dažnam tai nerūpi, kol prasideda tikros matomos pasekmės.

Rūkymas sukelia dusulį, o alkoholis naikina širdies ląsteles, taip pat blogina lipidų profilį ir gali sukelti kraujo krešulių susidarymą.

Vidutiniškai rūkymas sutrumpina gyvenimą 10 metų, o alkoholizmas – 23 metais. Todėl neturėtumėte su tuo ginčytis, o verčiau galvoti apie tai, kas jums svarbiau – gera sveikata ar trumpalaikis malonumas?

  1. Per didelis treniruočių krūvis

Sportas yra geras dalykas, tačiau jis taip pat turi ribas. Jūs neturėtumėte persistengti su apkrova. Tai ypač pasakytina apie anaerobinius pratimus, kuriais siekiama padidinti jėgą ir raumenų masę.

Kai pulsas viršija 140 dūžių per minutę ir lieka ties šiuo ženklu 3–5 minutes, tai kenkia širdžiai.

Kita vertus, norint pasiekti trokštamą rezultatą, susijusį su svorių kilnojimu, reikia  ir labai pasistengti.

  1. Nuolatinis stresas

Ar dažnai kivirčijatės su artimaisiais? Prie ko tai priveda, ypač jei žmogus yra garbaus amžiaus? Teisingas atsakymas: aukštą kraujospūdis ir širdies problemos.

Streso metu padidėja katabolinio hormono adrenalino gamyba, dėl kurio neišvengiamai padidėja slėgis, o tai savo ruožtu gali pakenkti kraujagyslių sienelėms ir sukelti kitų nemalonių pasekmių.

Todėl neverta pyktis. Geriau bandykite taikiai išspręsti konfliktus ir kuo mažiau konfliktuoti!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą