Kasrytinė mankšta ar treniruotė padės pasikrauti jėgų visai dienai, todėl vakare užteks energijos ir kitai veiklai. Archyvo nuotrauka

Jei visada laikysitės šių penkiolikos įpročių,  jie ne tik suteiks galimybę jaustis geriau, bet ir apskritai pakeis jūsų gyvenimą į gerąją pusę. Nors iš pradžių jie jums gali pasirodyti ir nelabai malonūs, tačiau rezultatas  tikrai bus vertas pastangų.

 

  1. Pabuskite anksčiau

Net ir tada, kai nereikia anksti keltis. Kadangi, kol aplink tyluma, galite ramiai nusiteikti produktyviai dienai.

  1. Rytą pradėkite nuo fizinio aktyvumo

Tikriausiai pati mintis jums nėra viliojanti? Tačiau rytinė mankšta ar treniruotė padės pasikrauti jėgų visai dienai, todėl vakare užteks energijos ir  kitai veiklai.

  1. Palyskite po šaltu dušu

Ši procedūra rekomenduojama  norintiems pagerinti kraujotaką ir odos būklę, palengvinti stresą ir pakelti nuotaiką.

  1. Stebėkite savo mitybą

Todėl pirmiausiai patartina įdiegti kalorijų skaičiavimo programą ir tvarkyti maisto dienoraštį. Nustebsite, kiek mažai jūsų organizmui reikalingų maistinių medžiagų ir kiek suvartojate cukraus ir riebalų. Todėl dažniau valgykite liesą mėsą ir daržoves bei stenkitės sumažinti miltinių patiekalų kiekį. Ir visada klausykite savo kūno!

  1. Būkite sąžiningi sau

Tai turbūt sunkiausias, bet vertingiausias įprotis. Sudarykite sąrašą žmonių, kuriems turite ką pasakyti. Nesvarbu, ką nors gero ar blogo, bet po to apibūdinkite savo jausmus, užsirašydami juos į dienoraštį.  Po kurio laiko perskaitykite ir stebėkite, kaip tai paveikė jūsų santykius. Taip pat pagalvokite apie tai, ką patyrėte apibūdindami savo jausmus ir emocijas. Tai yra svarbi patirtis.

  1. Sekite išlaidas ir išmokite taupyti

Pradėkite nuo kavos puodelio – stebėkite kiekvieną centą, kurį išleidžiate per kelis mėnesius, kad suprastumėte savo finansus. Žinoma, jei įmanoma geriau būtų sumokėti už viską, ką galite, grynaisiais. Mat būtinybė fiziškai pajusti pinigus savo rankose, privers gerai pagalvoti prieš perkant ką nors kitą kartą. Įprotis taupyti pinigus „juodai“ dienai padės jums ne kartą gyvenime.

  1. Praktikuokite kalbėjimą viešai

Niekada negali žinoti, kada ši patirtis gali būti naudinga. Pats mokymo procesas pagerins jūsų bendravimo įgūdžius ir suteiks pasitikėjimo savimi.

  1. Skirkite laiko skaitymui

Grožinės literatūros skaitymas padaro mus protingesnius, padidina emocinį intelektą ir netgi gali padėti kovoti su stresu ir depresija. Todėl įpraskite reguliariai skirti šiek tiek daugiau laiko knygoms.

  1. Pasirinkite mėgstamą veiklą ir tobulėkite

Darbo dienų šurmulyje dažnai būna sunku rasti porą valandų kitai veiklai, tačiau  labai vertėtų jai skirti bent šiek tiek laiko. Mat įvairūs interesai yra subalansuoto gyvenimo raktas. Tačiau nesiblaškykite nuo vienos veiklos prie kitos – rinkitės tik tai, kas jums patinka ir tobulėkite šia kryptimi.

  1. Susipažinkite su žmonėmis

Pastebėjote įdomų žmogų darbe ar mokykloje? Prieikite ir susipažinkite su juo. Nauji žmonės suteikia naujų galimybių mūsų gyvenime. Todėl nepraleiskite progos!

  1. Savanoriaukite

Savanorystė ir labdaringas darbas padeda mums jaustis svarbiais ir reikšmingais. Tai nuostabi patirtis, kurią turėtų išmėginti visi.

  1. Ugdykite kantrybę

Niekas nemėgsta laukti. Visi turi svarbių susitikimų ir neatidėliotinų reikalų. Tačiau kartais viskas nevyksta pagal planą: vėluoja skrydžiai, sugenda automobilis, sunervina nekompetentingi žmonės.  Tačiau susierzinimas, nepasitenkinimas, pyktis ir stresas nėra problemos sprendimo būdas. Taigi, kiekvieną kartą, kai kas nors nepavyksta ar nepasiseka, tiesiog stabtelėkite ir giliai kvėpuokite.

  1. Siekite tikslų iki savo galimybių ribos

Pradėkite nuo paprasto: atitinkamai pakelkite kartelę, kol jums tikrai reikės įdėti rimtų pastangų, kad pasiektumėte reikiamų rezultatų. Pavyzdžiui, jei kiekvieną rytą nubėgsite 1 km., iš pradžių 10 km. atrodys nerealus tikslas. Todėl atidėkite tai metams ir pamažu didinkite apkrovą. O kai tikslas bus pasiektas, nustebsite tuo, ką padarėte.

  1. Atsisakykite išmaniojo telefono prieš miegą

Mėlyna ekrano šviesa gali paveikti neigiamai, todėl likus kelioms valandoms iki miego, išjunkite savo išmanųjį telefoną ir leiskite smegenims pasiruošti sveikam poilsiui.

  1. Negalvokite apie praeitį

Visus retsykiais kankina nuoskaudos dėl praeities, todėl svarbu išanalizuoti jų klaidas. Bet taip lengva pasinerti į pyktį dėl to, ko negalima pakeisti. Todėl, nepadarykite šių nuodingų emocijų įpročiu! Geriau mokykitės iš praeities klaidų, tačiau neleiskite joms formuoti jūsų ateities.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą