Šešiametis Maxas, jo tėvas Jonahas Shacknai ir jo širdies draugė Rebecca Zahau

2011 metais liepos 11 dieną milijardierius, farmacijos magnatas, kompanijos „Medicis Pharmaceuticals Corp“ steigėjas ir generalinis direktorius  Jonahas Shacknai paskambino savo buvusiai žmonai Dinai Shacknai ir pranešė baisią žinią: jų šešiametis sūnus Maxas namuose nukrito nuo laiptų ir patyrė sunkią galvos traumą. Ir paprašė kuo greičiau atvykti į San Diego vaikų ligoninę. Diną ištiko šokas. Moteris suprato tik viena, kad jos sūnus nukrito iš didelio aukščio.

 

Rebecca išbėgo iš vonios kambario ir pamatė ant grindų gulintį šešiametį berniuką

Dina Shacknai  įėjo į palatą, kurioje gulėjo jos sūnus Maxas, apraizgytas vamzdeliais, laidais ir prijungtas prie dirbtinio kvėpavimo aparato. Berniukui buvo sukelta dirbtinė koma. Gydytojas pranešė, kad šešiametis berniukas patyrė sunkias galvos, nugaros, kaklo traumas. Maxo tėvai buvo priblokšti, tačiau tikėjo, kad sūnus atsigaus ir po reabilitacijos pavyks pastatyti jį ant kojų.

Jonahas ir Dina išsiskyrė 2008 metais. Skyrybos buvo sunkios, bet pora stengėsi palaikyti draugiškus ryšius ir abu rūpinosi sūnumi. Turtuolis nupirko buvusiai žmonai atskirą namą Koronade. Buvę sutuoktiniai norėjo, kad Maxui netrūktų nei mamos, nei tėčio dėmesio. Todėl sūnus pakaitomis leido laiką pas vieną iš tėvų.

Šį kartą pas tėvą, jo prabangioje vasaros rezidencijoje prie pat vandenyno pakrantės, vadinamame Rojaus sode.

San Diegas – kurortinis miestelis. Čia nėra daug nekilnojamojo turto, o ir jo kainos prasideda nuo 2 miln. JAV dolerių. Ne kiekvieno kišenei. Tik turtingiesiems. Farmacijos magnato Jonaho Shacknai  Koronade įsigytą už 17,5 mln. JAV dolerių vasaros rezidenciją, kurioje yra 27 kambariai, dar 1908 metais  pasistatė sau kaip paplūdimio namą Johnas D. Spreckelsas, kuris valdė netoliese esantį  „Del Coronado“ ištaigingą viešbutį.

Jonahas Shacknai farmacijos kompanijos „Medicis Pharmaceuticals Corp“ Skotsdeile  įkūrėjas ir generalinis direktorius. Farmacijos magnatas Jonahas Shacknai – ambicingas kompanijos „Medicis Pharmaceuticals Corp“ Skotsdeile  savininkas ir vadovas, gaminanti kosmetikos preparatus ir medikamentus ir kurios pelnas siekia vidutiniškai 700 mln. JAV dolerių per metus.

Dina, atskubėjusi į ligoninę, iš karto apipylė buvusį vyrą klausimais. Kaip ir bet kuri kita motina, moteris norėjo sužinoti, kas nutiko su jų sūnumi. Kas jį prižiūrėjo… Jonahas pasakė, kad nelaimė įvyko, kai jo nebuvo namuose. Tuo metu jis liejo prakaitą sporto klube, treniruoklių salėje. O jo šešerių metų sūnus Maxas  tuo metu buvo  namuose su 32 metų Jonaho  širdies drauge Rebecca Zahau ir jos jaunesne seserimi Zena. Rebecca pasakė seseriai, kad nori palysti po dušu, bet vos spėjusi užverti duris, netrukus išgirdo didžiulį triukšmą.  Moteris išbėgo iš vonios kambario ir pamatė vestibiulyje ant grindų gulintį Maxą. Greta berniuko pažiro nukritusio krištolinio sietyno, kabėjusio virš laiptinės, šukės. Netoliese mėtėsi ir jo paspirtukas. Turtuolio draugė prišoko ir pasilenkė prie berniuko. Jis nekvėpavo. Rebecca buvo medikė, todėl nieko nelaukdama puolė daryti dirbtinį kvėpavimą ir šūktelėjo seseriai, kad ši kuo greičiau skambintų bendruoju pagalbos telefonu 911.

 

Berniuko artimieji dėl šios nelaimės kaltino tik vieną žmogų

Jonahas atlėkė iš sporto salės į namus, kai medikų brigada jau nešė jo mažametį sūnų ant neštuvo į reanimobilį. Jis išvyko kartu.

Gana greitai prisistatė ir Koronado policijos pareigūnai. Kadangi šešiametis berniukas stipriai nukentėjo, policijos tyrėjai iš karto pradėjo tyrimą. Tyrėjai pirmiausiai apklausė Rebeccą, kurią buvo ištikusi šoko būsena. Pasakė, kad tuo metu buvo vonios kambaryje  pirmajame aukšte ir nematė, kas nutiko. Bet jai mėginant atgaivinti berniuką, išgirdo vieną  žodį iš jo lūpų: „Ocean“. Tai buvo jo mylimo šunelio vardas.

Vis dėlto policijos pareigūnai išsiaiškino, kad Maxas važinėjo paspirtuku po antrąjį namo aukštą ir dėl kažkokios priežasties nukrito žemyn į pirmąjį aukštą, užkabindamas sietyną.

Būtent tai Dina pirmiausiai ir mėgino išsiaiškinti ligoninėje. Juk tą rytą Maxą  prižiūrėjo Rebecca, ji buvo kartu su juo ir viskas įvyko prieš pat jos nosį. Kodėl ji leido Maxui važinėti su paspirtuku antrajame aukšte, prie pat laiptų? Berniuko artimieji dėl šios nelaimės kaltino tik vieną žmogų – Rebeccą. „Nekaltink mano merginos. Priešingai – tu turi padėkoti jai, kad suteikė Maxui pirmąją pagalbą. Nes jis jau būtų miręs“, – pasakė Jonahas buvusiai žmonai.

Vakare Rebecca paskambino savo vyresniajai seseriai Mary ir papasakojo, kas nutiko ir kas jai nedavė ramybės. „Iš jos balso supratau, kad Rebecca labai išgyveno, negalėjo rasti sau vietos. Pasakė nežinanti, ką daryti, O aš pasakiau: „Kvėpuok giliau“, – pasakojo Mary. –  O ji vis kartojo: „Dina mane užmuš. Dina mane užmuš. Tai pasakė gal kokį dešimt kartų, kol mes kalbėjome“.

Akivaizdu, kad Rebeccą smaugė kaltės jausmas.

Jau antra diena ligoninėje buvo kovojama dėl šešiamečio Maxo gyvybės. Rebecca nepaprastai išgyveno dėl vaiko. Aplankiusi jį ligoninėje, jauna moteris taip ir nesugebėjo dorai paaiškinti berniuko tėvams, kas su juo nutiko. Ir Maxo artimiesiems tai sukėlė įtarimų.

Savo ruožtu policijos tyrėjai nusprendė surinkti informaciją apie Rebeccą ir jos artimus ryšius su farmacijos magnatu. Pirmiausiai išsiaiškino, kad prieš metus Rebecca Zahau buvo teisiama dėl juvelyrikos dirbinių vagystės už 1 tūkst. JAV dolerių iš prekybos centro.

 

Abiem pats svarbiausias dalykas buvo šeima

Kai  2009 metais Jonahas Shacknai nutraukė santykius su Dina, praėjus porai mėnesių susipažino su Rebecca Fenikso (Arizonos valstija) oftalmologijos klinikoje. Vyras atėjo  į kliniką pasitikrinti regėjimo ir pateko būtent pas Rebeccą Zahau. Jie iš karto pajuto vienas kitam simpatiją ir trauką. Jonahui nepaprastai krito į akį egzotiška jaunos moters išvaizda ir grožis.

Nors iki šio lemtingojo susitikimo, jie abu pragyveno labai skirtingus gyvenimus.

Rebecca Zahau gimė Birmoje. Šeima augino keturis vaikus ir gyveno vargingai. Visi miegojo viename, ankštame kambaryje. Tėvai buvo religingi ir dažnai visa šeimyna eidavo į maldos namus.

Rebeccos tėvas buvo politikos aktyvistas ir suprato, kad kol šalyje vyraus politinė diktatūra, apie demokratiją ir laisvę galima tik pasvajoti. Todėl netrukus šeima persikėlė gyventi į kitą šalį. Iš pradžių jie apsigyveno Indijoje, bet neilgai. Rebeccai tada buvo treji metai. Po to šeima persikraustė į Nepalą, kol galų gale pasiekė Ameriką.

Baigusi mokslus, 27 metų Rebecca išvyko gyventi ir dirbti į Arizonos valstiją, Fenikso miestą. Tėvai ir brolis bei jaunesnioji sesuo liko gyventi Misūrio valstijoje. Rebecca toliau studijavo medicinos mokslus, todėl įsidarbino vietos oftalmologijos klinikoje. Jai patiko darbas. Mergina tvirtai nusprendė baigti mokslus, gauti licenciją ir kilti karjeros laiptais – įkurti savo kliniką.

Dar besimokydama perėjo dirbti į  žinomą daugelyje pasaulio šalių Fenikso medicinos tyrimo institutą „Horizon Lasa“. Ji didžiavosi savo darbu ir uždirbo nemažus pinigus. Užtekdavo ne tik sau, bet kas mėnesį siųsdavo tėvams į Misūrį 400 JAV dolerių čekį.

Turtuolis negaišo laiko ir  netrukus pakvietė Rebeccą romantiškos vakarienės.  2009 metais spalio  12 dieną įvyko jųdviejų pirmasis pasimatymas. Pora leido vakarą prabangiame restorane. Nepaisant 20 metų skirtumo, jie labai tiko vienas kitam. Pirmiausiai juos siejo bendri interesai:  sveikas gyvenimo būdas – sportavimas ir  sveika mityba. Bet abiem pats svarbiausias dalykas buvo šeima. Tačiau Rebecca mėgo gyventi šia diena. Vienas išskirtinių jaunos moters bruožų – jei kas nors pasakydavo, kad ji kažko negali, nemoka ar nesugeba – bet kokia kaina stengdavosi įrodyti priešingai –  kad jai nėra neįmanomų dalykų. Be to, turtuolio širdies draugė labai mėgo piešti, tapė paveikslus. Tai padėdavo jai atsikratyti kylančios įtampos ir streso.

Bet Rebecca niekada nepasakojo giminaičiams apie savo mylimojo statusą ir turtus.  Tiesiog pasakė, kad susipažino su įdomiu, vyresniu vyru. Ir kad jie puikiai sutaria.

 

Jau metus palaikė artimus santykius ir ruošėsi bendram gyvenimui

Praėjus trims draugystės mėnesių Jonahas Shacknai  nusprendė supažindinti Rebeccą su savo vaikais, kurių turėjo tris. Du vyresniuosius  – iš pirmosios santuokos ir šešiametį Maxą – iš antrosios santuokos.

Maxas labai greitai susidraugavo su Rebecca, kuri mėgo žaisti su berniuku. Moteris mylėjo jį kaip savo tikrą sūnų. Rebecca sėkmingai  įsijautė į pamotės vaidmenį. Su berniuku eidavo į futbolo rungtynes, gamino jam valgį, užklijuodavo pleistrą ant kojos, kai susižeisdavo ją. Tačiau labai nepatiko berniuko motinai Dinai, pamačiusi, kad Maxas ėmė labiau glaustis prie Rebeccos. Kartą berniukas net pasakė motinai, kad jam daug smagiau leisti laiką su Rebecca, o ne su ja. Ir tai buvo jau didelė problema. Nepaisant kai kurių nesutarimų, Jonahas ir Rebecca  jau metus palaikė artimus santykius ir ruošėsi bendram gyvenimui.

2011 metų pradžioje Jonahas paprašė savo mylimosios mesti darbą ir atskristi į jo prabangius vasaros namus Koronade.  Rebecca ne iš karto sutiko. Mat vis dar padėdavo finansiškai savo tėvams, gyvenantiems Misūrio valstijoje. Tačiau turtuolis nuramino, kad nesielvartautų dėl to. „Aš duosiu pinigų tavo tėvams“, – pasakė jis.

Ir tada Rebecca nusprendė mesti darbą, kad galėtų daugiau laiko skirti savo mylimajam ir jo sūnui.

Bet įvykus nelaimingam atsitikimui su Maxu, Rebecca rizikavo netekti visko. Galima tik spėlioti, kaip ji turėjo jausti po to, kai Maxas nukrito nuo laiptų. Ką, jei ne ją Jonahas kaltins dėl to?  Turtuolio draugė jau nebedirbo. Kitų pajamų ji neturėjo.

Dina ir Jonahas  neatsitraukdami budėjo prie savo sūnaus lovos ligoninėje ir tikėjosi stebuklo.  Tuo metu Rebecca išvyko į oro uostą – palydėjo seserį ir tuo pačiu turėjo sutikti ir parvežti Jonaho brolį Adamą. Jis dirbo laivų nutempimo kapitonu. Nebuvo nei sėkmingas, nei turtingas. Visiška Jonaho priešingybė.

Iš oro uosto, niekur nesustodami ir neužsukdami,  nuvažiavo tiesiai į ligoninę. Po to visi pietavo, bet kalba nesirišo. Berniukas tebebuvo paniręs į komą. Vakarienei pasibaigus, Jonahas grįžo į ligoninę, o Rebecca ir Adamas  – į namus. Buvo labai pavargę. Moteris užlipo į antrojo aukšto miegamąjį, o atvykėlis pasuko  į svečiams skirtus apartamentus kitame pastate, didžiulio namo kieme.

Apie 8 val. vakaro Rebecca paskambino savo jaunėlei seseriai į Misūrį ir pasakė, kad persirengė, ruošiasi eiti po dušu, o po to miegoti. Nors dar pakankamai anksti, bet jaučiasi labai pavargusi. „Noriu atsikelti rytoj 5 val. ryte, kad jau 6 val. galėčiau būti ligoninėje. Nuvešiu Jonahui drabužius ir pusryčius“, – pasakė ji seseriai. Vis dėlto labiau Rebecca norėjo aplankyti Maxą, nes jie buvo emociniai labai artimi. Juk ji rūpinosi berniuku jau apie trejus metus. Prieš atsisveikindama su seserimi, Rebecca prasitarė, kas jei nedavė ramybės. Pasakė, nežinanti, kas budės prie Maxo ligoninėje, gal liks ten, o gal ir grįš namo. Taip pat nuogąstavo, kad kurį laiką neturės iš ko gyventi. Galų gale pasakė, kad paskambins mamai važiuodama į ligoninę.

Tačiau praėjus kiek daugiau nei trims valandoms, suskambėjo Rebeccos mobilusis telefonas. 12.30 val. nakties atskriejo Jonaho balso žinutė: „Šiandien įvyko gydytojų konsiliumas. Jie prognozuoja, kad Maxo reikalai labai prasti“. Rebecca nieko neatsakė jam, bet apie 3 val. nakties tuose namuose įvyko dar viena tragedija.

 

Nubėgo į virtuvę, paėmė peilį, kėdę, užlipo ant jos ir nupjovė virvę

Liepos 13 dieną, 6.30 val. suskambėjo bendrasis pagalbos telefonas 911. Skambino Adamas ir pranešė, kad aptiko pasikorusią savo brolio merginą. Gelbėtojams ir medikams atvykus, Rebecca jau gulėjo ant žolės. Vyras sakė nupjovęs virvę, bet niekuo nebegalėjo padėti. Moters rankos buvo surištos  už nugaros raudonos spalvos virve. Tokia pat virve buvo surištos ir kojos. Ant jų matėsi purvas ir juodų dažų ruožai, o vidinėse šlaunų pusėse – keli kraujo lašai. Į burną buvo sugrūsti marškinėliai. Kad nerėktų nusižudydama – taip nusprendė policijos pareigūnai. Ir ten pat padarė išvadą, kad moteris nenorėjo būti išgelbėta. Įsilaužimo į namą žymių nebuvo, todėl policininkai apklausė vienintelį tuose namuose buvusį žmogų – Adamą. Vyras tvirtino, kad pabudęs, nuėjo po dušu, o paskui į pagrindinį pastatą išgerti kavos. Ten ir pamatė kabančią savo brolio draugę iš antrojo aukšto balkono. Jis nubėgo į virtuvę, paėmė peilį, kėdę, užlipo ant jos ir nupjovė virvę. Po to ištraukė iš burnos marškinėlius ir mėgino atgaivinti.

Adamas, davęs Koronado policijai parodymus, paskambino broliui, budėjusiam prie sūnaus lovos ir pranešė, kad Rebecca nusižudė.

Dina paklausė Jonaho: „Kas nutiko?“. O jis atsakė: „Rebecca mirė“. „Kaip? Kas su ja galėjo nutikti?“, – paklausė Dina. Tada Jonahas sudėjo rankas į kumštį, tarsi būtų suspaudęs jame peilį ir „dūrė“ sau į pilvą. O paskui paaiškino žmonai, kad tai yra azijiečiams būdingas garbės ženklas. Azijiečio garbė. Tada Jonahas galvojo, kad būtent taip Rebecca ir nusižudė. Be to, vyras suprato, kad draugė priėmė tokį sprendimą jam pranešus, jog šešiamečio sūnaus gyvybė kabo ant plauko. Jonahas galvojo, kad Rebecca negalėjo pakelti kaltės, nes dėl jos nukentėjo Maxas. Juk ji turėjo prižiūrėti mažametį berniuką.

Po to Jonahas paskabino Rebeccos giminaičiams ir pranešė apie įvykusią nelaimę.

 

Ji išgelbėjo jį, o tu išgelbėsi ją

Praėjus trims valandoms, kai Adamas aptiko Rebeccos kūną, Koronado policijos pareigūnai suprato, kad ne jų jėgoms šis tyrimas ir pranešė San Diego policijos šerifui.  Šis atsiuntė savo tyrėjus iš nusikaltimų skyriaus. San Diego policijos šerifo padėjėja, detektyvė atvyko apie 9.30 val. ir iš karto ėmėsi darbo. Pareigūnė pamatė ant žolės gulinčią nuogą moterį, kurios kojos ir rankos buvo surištos, o ant kaklo tebekabojo kilpa. Detektyvei  sukėlė įtarimų mirties priežastis. Ji kartu su ekspertais ieškojo įkalčių visuose ištaigingo namo 27 kambariuose. Pirmame namo aukšte neaptiko nieko įtartino. Tačiau garaže pamatė tą pačią raudonos spalvos virvę, kuri skirta važinėti vandens slidėmis. Po to tyrėjai užlipo į antrą aukštą, kur ir buvo miegamasis. Ten taip pat pamatė raudoną virvę, kurios vienas galas buvo pririštas prie galinės antikvarinės lovos kojos. Virvė buvo ištiesta iki balkono. Paskui pamatė miegamajame ant grindų numestus du virtuvinius peilius su kraujo dėmėmis. Po to tyrėjai pamatė numesta ant grindų ir Rebeccos telefoną, rankšluostį bei kelias kraujo dėmes ant kiliminės dangos.

Tyrėjai žvalgėsi ir pirštų atspaudų. Ir netikėtai ant miegamojo durų pamatė keistą užrašą: „She saved him and you save her“.  („Ji išgelbėjo jį, o tu išgelbėsi ją“). Ant grindų mėtėsi du teptukai. Su vienu jų ir buvo parašytas šis keistas sakinys. Ten pat mėtėsi ir  juodų dažų tūbelė. Tyrėjai ėmė sukti galvas, ką tai galėtų reikšti? „Jei tai – priešmirtinis užrašas, tai iki šiol dar neteko tokio matyti“, – sakė vienas jų.  Ten pat rado ir būrimo knygą, kur buvo atverstas puslapis ir parašyta, kaip savižudis žmogus, norėdamas patekti į rojų, turi surišti sau rankas ir kojas prieš mirtį, o virvė turi būti raudona.

Socialinių tinklų nuotraukos

bus tęsinys

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą