Apie vyro požiūrį kalba ne žodžiai, o veiksmai. Jei partneris daugelyje situacijų pirmenybę teikia moteriai, verta tai įvertinti. Tai ne apie menkas ar trumpalaikes užgaidas. Bet jei jums tikrai reikia pagalbos ir jūs ją gaunate, tai apie jausmus kalba geriau nei bet koks prisipažinimas. Nes rūpestis ir supratimas taip pat yra meilės ženklai. Archyvo nuotrauka

Net jei vyras neatskleidžia karštų prisipažinimų, tai nereiškia jo abejingumo. Pažiūrėjus atidžiau, galite pastebėti  jo elgesį, įrodančius nuoširdžius ir gilius jausmus.

 

Tai apie jausmus pasako daugiau, nei bet koks prisipažinimas

Tačiau nereti atvejai, kai moterų gyvenime vyras dalyvauja tik formaliai. Štai viena iš istorijų. Šeima yra ant skyrybų slenksčio. Žmona skundžiasi, kad vyras jai abejingas, nepaiso jos prašymų. Tuo tarpu vyras teisinasi: daug dirbu, pavargau, nėra namuose ką veikti. Tuo pačiu jis pasiruošęs važiuoti  net ir naktį, jei pagalbos paprašys draugai ar tėvai.

Apie vyro požiūrį kalba ne žodžiai, o veiksmai. Jei partneris daugelyje situacijų pirmenybę teikia moteriai, verta tai įvertinti. Tai ne apie menkas ar trumpalaikes užgaidas. Bet jei jums tikrai reikia pagalbos ir jūs ją gaunate, tai apie jausmus kalba geriau nei bet koks prisipažinimas. Nes rūpestis ir supratimas taip pat yra meilės ženklai.

Emocinis fonas skirtingoms lytims veikia skirtingai. Moterys yra linkusios į dažną nuotaikų kaitą  dėl hormonų svyravimų. Pasitaiko, kad atsakydamas partneris pradeda šaukti ir įžeidinėti. Nors prieš pusvalandį kalbėjo apie meilę. Nerekomenduočiau tikėti. Šiuo atveju moteriškas skandalas tėra dingstis vyrui susitvarkyti savo emocinį išlaisvinimą.

Jei vyras ramiai elgiasi su moters nuotaikos svyravimais ir netgi padeda nusiraminti, tuomet galite būti tikros dėl jo jausmų. Tiesiog neorganizuokite patikrinimo ir specialiai neprovokuokite pykčio, kad galėtumėte stebėti antrosios pusės reakciją. Turi būti parodyta abipusė pagarba ir rūpestis.

Kartais mano klientės skundžiasi, kad jų vyrai yra visiškai nepavydūs. Jei šiaip abejingumo požymių nėra, tai nėra ko jaudintis. Jūs tiesiog nesuteikiate savo vyrui ar jaunuoliui priežasties abejoti ištikimybe. Jumis pasitiki, vadinasi, belieka vertinti tai. Patikėkite, patologinis pavydas yra daug blogesnis. Kai vyras seka kiekvieną žingsnį, niekur nepaleidžia, kontroliuoja išvaizdą ir socialinį ratą, gyvenimas tampa pragaru.

 

Įsimylėjęs vyras stengiasi įtikti savo širdies draugei

Sunku tokius santykius pavadinti lygiaverčiais. Greičiau vyrą skatina noras paversti moterį savo nuosavybe, daiktu. Aš turėjau panašios patirties savo praktikoje. Kaip paaiškėjo, pats vyras kelerius metus apgaudinėjo. Todėl tokio paties elgesio tikėjosi ir iš savo žmonos.

Kartą dirbau su pora, kur žmona skundėsi dėl vyro dėmesio stokos. Iš pirmo žvilgsnio viskas tvarkoje: dovanoja gėlių puokštes, sveikina su šventėmis, parneša atlyginimą namo. Kai paklausiau vyro, kokias gėles mėgsta jo žmona, jis negalėjo atsakyti. Tačiau pora susituokę jau dešimt metų. Partneris darė visus „gražius“ žingsnelius tik norėdamas parodyti, kad tai jo prievolė ir jis yra atsakingas.

Įsimylėjęs vyras stengiasi įtikti savo širdies draugei. Tokie vyrai (ir moterys) žino žiedo dydį, mėgstamus kvapus ir savo mylimųjų muzikinį skonį. Jie atidžiai klausosi ir prisimena, apie ką kalbėjote ir į ką atkreipėte dėmesį. Jie žino, kas jums patinka ir ko tiesiog negalite pakęsti.

„Na, štai aš“, – tokią frazę dažnai išgirsta moteris. Dažniausiai tai pasakęs žmogus žino savo trūkumus, bet nenori keistis. Viskas jam tinka. Pokyčius inicijuoja tie, kuriems kas nors nepatinka, o dažniausiai tai būna moterys. Tačiau užuot taisę padėtį ir išsiskyrę su žmogumi, su kuriuo sunku, moteris bando jį pakeisti. Negalima perdaryti kito žmogaus pagal užgaidą. Mūsų lūkesčiai dėl partnerio yra tik mūsų fantazijos ir tušti norai.

Tačiau būna, kad patys žmonės nori keistis dėl artimųjų. Tai atsiranda suvokus savo klaidas. Jei vyras yra pasirengęs dirbti su savimi, tai verta daug. Tačiau vos tik moteris pabando įsikišti į šį procesą ir jam vadovauti, noras keistis atslūgsta. Todėl neturėtumėte taisyti savo antrosios pusės kaprizais ir reikalavimais.

 

psichologė Angelė Kazlauskienė

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą