Mergystės plėvė negarantuoja apsaugos nuo ligų. Žinoma, lytiniu keliu plintančių ligų tikrai neatsiras, jei jos neturi lytinių santykių. Tačiau yra daug ginekologinių problemų, nesusijusių su seksu – nuo banalios pienligės ar skausmingų mėnesinių iki vidaus organų neoplazmų. Archyvo nuotrauka

Intymumo tema jau seniai nebėra tabu, tačiau daugelis vis dar gėdijasi atvirai kalbėti apie tai, kas susiję su lova. Nusprendėme pasirūpinti savo droviais skaitytojais ir šiuos populiariausius jų klausimus  perdavėme seksologui Liudvikui Petravičiui.

 

  • Kiek laiko turėtų trukti seksas?

Seksas yra svarbi bet kurio žmogaus gyvenimo dalis. Ir tai ne tik gimdymas, bet ir malonumo gavimas. Seksas yra ne tik pats seksualinis aktas, bet ir jo įžanga. Tiesa, daugelis dažnai apie tai pamiršta ir greitai pereina šią juslinę stadiją, kuri sustiprina susijaudinimo lygį, padeda atsipalaiduoti ir suteikia didesnį malonumą. Paties lytinio akto trukmė paprastai laikoma nuo 2 iki 15 minučių, tačiau jei sekso nebuvo ilgą laiką, tada atpalaidavimo laikas gali būti trumpesnis.

  • Ar varpos dydis yra svarbus?

Taip, varpos dydis atskirais atvejais gali turėti reikšmės. Bet apskritai, mano nuomone, svarbiau yra savo kūno, erogeninių zonų pažinimas, gebėjimas atsipalaiduoti ir atsiduoti procesui bei juo mėgautis. Atsakomybė už orgazmus tenka pačiai partnerei: jei ji nežino, kokios yra jos erogeninės zonos, nežino, kas ją labiausiai sujaudina, kaip apie tai turi žinoti partneris?

  • Ar normalu nepatirti orgazmo?

Ne, tai nėra normalu. Jei orgazmas neįvyksta, žmogus jaučia neužbaigtumo jausmą ir gali patirti apmaudą, susierzinimą ir nusivylimą. Tuo pačiu metu orgazmas kiekvieną kartą gali būti ne toks ryškus kaip fejerverkai. Kartais jis gali būti lengvas ir nelabai pastebimas, tačiau suteikia atsipalaidavimo ir pasitenkinimo jausmą. O jei orgazmo visiškai nėra, geriau kreiptis į psichologą-seksologą.

  • Ar masturbacija yra kenksminga?

Jei masturbaciją sukelia seksualinis potraukis ir ji netrukdo lytiniams santykiams, tai yra normalu. Masturbacijos dėka žmogus tyrinėja savo kūną, savo erogenines zonas, įgyja savo kūno reakcijų patirties. Masturbacija yra svarbi seksualumo ugdymui, todėl abipuse masturbacija galima paįvairinti seksą. Bet jei masturbacija naudojama siekiant sumažinti psichologinį stresą, sukelia priklausomybę, tai jau yra žalinga ir su tuo reikia kovoti.

  • Ar moteris turi G tašką?

G taškas, žinoma, egzistuoja, pirmiausia moters galvoje. Moters makštyje labai mažai nervų galūnėlių, dėl ko sumažėja jautrumas. Juk moterys gimdo ir gamta pasirūpino, kad joms būtų geriau dėl to. Tačiau priekinėje makšties sienelėje yra jautriausia vieta, kuri vadinama tašku G. Klitoris yra tiesiogiai atsakingas už moters orgazmą. Apskritai moters kūnas turi daug paslapčių, todėl verta patyrinėti jas.

  • Kaip susigrąžinti aistrą santykiuose su patyrusiu tuose reikaluose žmogumi?

Paprasčiausias ir patikimiausias būdas susigrąžinti aistrą į santykius – susigrąžinti romantiką. Prisiminkite, kas jus labiausiai jaudino santykių pradžioje? Eidavote į pasimatymus, seksas nebuvo labai prieinamas, turėjote rasti laiką ir vietą, flirtavote ir darėte pažangą vienas su kitu. O gal  buvote toli vienas nuo kito ir labai ilgėjotės. Žodžiu, pasistenkite į savo santykius įnešti romantikos ir naujovės.

  • Ar yra seksualinių pikų?

Žmogaus seksualumas keičiasi visą gyvenimą. Pavyzdžiui, paauglystėje ar įsimylėjimo laikotarpiu, kai siautėja hormonai, seksualumo pikas yra aukščiausias. Tačiau su amžiumi žmogus pradeda labiau mėgautis seksu, suprasti savo poreikius. Seksas tampa jausmingesnis ir teikia žmonėms daugiau pasitenkinimo iš seksualinio gyvenimo.

  • Kiek kartų per savaitę galima mylėtis?

Seksu galima užsiimti priklausomai nuo asmens seksualinės konstitucijos. Todėl normalu, kad silpnos lytinės konstitucijos žmonės lytiškai santykiauja kartą per savaitę, vidutiniškai 2–3, o stipriai – beveik kasdien. Nėra vieno standarto visiems. O poroje svarbu rasti abipusį supratimą šiuo klausimu. Vieni pasitenkina 1 kartą per savaitę ir jaučiasi laimingi, o kitiems reikia 2-3 kartų per savaitę. Jei partneriai turi skirtingus sekso poreikius, svarbu apie tai pasikalbėti ir išspręsti šią problemą taip, kad ji teiktų malonumą abiem.

  • Ar normalu turėti seksualinių fantazijų?

Seksualinės fantazijos žmonėms yra įprastos. Dažnai už fantazijų slypi paslėpti žmogaus norai ir poreikiai. Fantazuoti apie įvairų seksą yra normalu. Įdomu pasidalinti savo fantazijomis su partneriu, o abipusiu susitarimu kai kurios iš jų gali būti įgyvendintos. Fantazijos įkrauna ir jaudina, nes kur mintys, ten ir seksas.

  • Kaip pailginti lytinio akto trukmę?

Kai žmogus suvokia savo tašką, iš kurio nebegrįžta ir numato orgazmo pradžią šią akimirką, jis gali pakeisti savo padėtį, sulėtinti (sumažinti trinties intensyvumą). Taip pat pravartu atkreipti dėmesį į savo kvėpavimą ir laikinai jį padaryti gilesnį. Šie paprasti metodai padės pailginti lytinio akto trukmę.

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą