Neaktyvus gyvenimo būdas, nesveika mityba, persivalgymas, lėta medžiagų apykaita, hormoniniai sutrikimai, nesaikingas alkoholio vartojimas, vandens balanso disbalansas – visa tai yra puikios sąlygos poodinių riebalų pertekliui susidaryti, kurie amžinai iššoka iš džinsų šonų, pilvo ir šlaunų. Archyvo nuotrauka

Žmogaus organizmas yra sistema, kurioje viskas yra tarpusavyje susiję. Ir nėra atskirai egzistuojančios riebalų klostės, kuri „nieko dėta“. Tačiau neskubėkite nusiminti. Tikrai galite  atsikratyti šios bėdos. Taigi, jūsų dėmesiui veiksmingų technikų ir rekomendacijų. Pasiruošę?

 

Žmogus tampa maisto įkaitu – valgo daug, nori dar daugiau

Klubai, šlaunys, pilvas – visa tai yra  labiausiai mėgstamos poodinio riebalinio audinio (SFA) pertekliaus nusėdimo vietos. Atkreipkite dėmesį į žodį „perteklinis“! Jis nėra nei blogas, nei geras. Bet jei jį gerokai sumažintumėte arba privestumėte iki nulio, kas tada lieka? Įdubę skruostai, išsikišę kaulai ir visiškai sugriauta hormonų sistema, rašo healthline.com.

Žmogaus organizme yra įvairių rūšių riebalų ir kiekvienas iš jų yra savaip geras saikingai. Pavyzdžiui, VFA sudaro baltieji riebalai. Pagrindinė jo funkcija yra taupyti energiją ir gaminti kai kuriuos hormonus. Visų pirma, adiponektinas, dėl kurio kepenys ir raumenys yra jautrūs insulinui, užkerta kelią diabeto ir širdies ligų vystymuisi. Tačiau jei baltųjų riebalų kiekis pradeda aktyviai didėti (žmogus priauga svorio), tai netrukus adiponektino gamyba sulėtėja, atsiranda atsparumas leptinui – natūraliam apetito ir alkio reguliatoriui. Žmogus tampa maisto įkaitu – valgo daug, nori dar daugiau. Ir čia – sveiki atvykę į 2 tipo diabetą.

Bet jei baltieji riebalai  pradeda nesaikingai tirpti, tada moters hormoninis fonas gali išsibalansuoti. Ypač drastiškas svorio kritimas pavojingas menopauzės metu, kai riebalai iš dalies perima kiaušidžių funkciją ir gamina lytinius hormonus, kurie apsaugo moterį nuo osteoporozės (kaulų tankio mažėjimo) ir lūžių.

Išvada: neaktyvus gyvenimo būdas, nesveika mityba, persivalgymas, lėta medžiagų apykaita, hormoniniai sutrikimai, nesaikingas alkoholio vartojimas, vandens balanso disbalansas – visa tai yra puikios sąlygos poodinių riebalų pertekliui susidaryti, kurie amžinai iššoka iš džinsų šonų, pilvo ir šlaunų.

 

Grūdinimasis turėtų prasidėti vaikystėje

Nustebsite, bet mūsų kūne yra riebalai, kurių niekada nebūna per daug. Būtent – ​​rudieji riebalai. Jų yra inkstų, nugaros, pečių, kaklo srityje. Šių riebalų kiekis suaugusio žmogaus organizme yra labai mažas. Naujagimio organizme jo yra daugiau, nes jie saugo vaiko organizmą nuo hipotermijos.

Įrodyta, kad rudieji riebalai gerina medžiagų apykaitą, saugo mus nuo nutukimo ir diabeto, gerina jautrumą insulinui. O štai baltuosius riebalus pavertus rudaisiais riebalais, gelbsti mūsų sveikatą. Tai padeda padaryti sportas ir grūdinimasis.

Tiesą sakant, grūdinimasis turėtų prasidėti vaikystėje, o ne tada, kai prasideda sveikatos problemos. Tačiau jei nesate žiemos maudynių mėgėjai, nenusiminkite, yra išeitis. Mokslininkai įrodė, kad pakanka sumažinti kambario temperatūrą keliais laipsniais, norint, kad organizmas pradėtų sparčiau deginti riebalus.

Buvo atliktas eksperimentas su 5 savanoriais, kurių miegamuosiuose buvo nustatyta 19C temperatūra. Tyrimai parodė, kad tada 30-40 proc. padidėjo rudojo riebalinio audinio ir suaktyvėjo  kalorijų deginimas. Tuo  tarpus kambario temperatūrai pakėlus iki 26C sumažėjo rudųjų riebalų kiekis.

Išvada: įpraskite miegoti vėsioje ir vėdinamoje vietoje. Geriau miegokite po šilta antklode, bet vėsiame kambaryje. Ir jei jums priimtina apskritai gyventi  keliais laipsniais  žemesnėje temperatūroje, tuomet būtinai mūvėkite vilnones kojines. Šiltos pėdos yra dar viena hormoninės sveikatos taisyklė.

Tuo tarpu sportuojant reiškia, kad išsiskiria anksčiau nežinomas hormonas irizinas (FNDC5 genas), dėl kurio balti riebalai paruduoja ir užkerta kelią nutukimui. Taigi, saikingas fizinis aktyvumas sporto salėje su periodiškais kardio krūviais yra tiesiausias kelias į liekną figūrą ir teisingą riebalinio audinio paskirstymą  – tik mums reikalingose ​​vietose.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą