Kanados ledo ritulininkai

Talismanai, „laiminga“ apranga ir ritualai prieš varžybas yra neatsiejama kai kurių  sportininkų pasirengimo dalis. Kiekviena sporto šaka turi savo tradicines savybes. Pavyzdžiui, futbolininkai, įžengę į stadioną, ranka paliečia aikštę, ledo ritulininkai pradeda auginti barzdas atkrintamųjų varžybų pradžioje, krepšininkas bando paskutinis įmesti kamuolį į krepšį per varžybas, čiuožėjai atidžiai stebi, kad jų pačiūžų dangos būtų lygiagrečios.

Tačiau daugelis sportininkų ir trenerių turi atskirus prietarus, kartais labai neįprastus ir net juokingus. Prietaringiausi tarp sportininkų yra futbolininkai ir ledo ritulio žaidėjai: jie yra tie, kurie dažniausiai sugalvoja originalius ritualus.

 

  1. Blanco bučinys

Vieną garsiausių futbolo ritualų sugalvojo Prancūzijos rinktinės gynėjas Laurentas Blancas, pabučiavęs komandos vartininko Fabieno Barthezo viršugalvį. Manoma, kad tai  padėjo jiems 1998 metais laimėti pasaulio čempionatą, o 2000 m. – Europos čempionatą. Po to, kai Blancas išėjo į pensiją, Barthezas niekada daugiau niekam neleido su juo elgtis taip lengvabūdiškai.

Tuo tarpu kai kurių futbolo komandų vartininkai prieš rungtynes visada pabučiuoja vartų skersinį ir „pasikalba“ su juo. Juk kamuolys gali atsitrenkti į skersinį ir atšokti. Tuo pačiu išvengti įvarčio. Šis ritualas padeda jiems nusiteikti žaidimui.

O kai kurie kiti vartininkai prieš startinį švilpuką pašoka ir tiesiog paliečia skersinį.

  1. Nereikalingi Skorpionai ir Liūtai

Kaip paaiškėjo, kai kurie treneriai, rinkdamiesi sportininkus žaidimui, atsižvelgia ne tik į jų fizinius duomenis, bet ir po kuriuo Zodiako ženklu jie gimė. Garsiausią pasaulyje sporto pasaulyje „astrologą“ galima drąsiai vadinti buvusį Prancūzijos rinktinės trenerį Raymondą Domenechą. Jis buvo tikras astrologijos gerbėjas ir  manė, kad Skorpionai bei Liūtai – nesuderinami ženklai su futbolu. Kitaip tariant, futbolininkus, gimusius po šiais Zodiako ženklais, dažnai sąmoningai nekviesdavo į komandą. Taigi, pavyzdžiui, per 2010 metų Pasaulio čempionatą Domenechas nepaskambino vienam geriausių žaidėjų Robertui Piresui, taip pat garsiems gynėjams Williamui Gallasui, Gaeliui Clichy, Sebastianui Schillaci ir Julianui Escudé. Bet Domenecho teorija nepasiteisino, Prancūzija  nelaimėjo. Jis pats buvo sukritikuotas ir atleistas.

  1. (Ne)laimingas paltas

„Chelsea“  futbolo komandos treneris Jose Mourinho anksčiau dėvėjo  „Armani“ paltą. Ir visada komanda laimėdavo. Vieną kartą jis atėjo į rungtynes apsivilkęs jį esant +15 temperatūrai.  Komanda pralaimėjo – nežinia –  dėl to, kad treneris vilkėjo paltą esant pakankamai aukštai oro temperatūrai ar tiesiog tai buvo sutapimas. Vienaip ar kitaip, bet po šio pirmojo pralaimėjimo Mourinho  šio palto nebedėvėjo.

  1. Sėkmės „talismanai“

„Chelsea“ kapitonas Johnas Terry dešimt metų dėvėjo tuos pačius blauzdų apsaugos elementus. Kai vieną dieną jų neteko, klube kilo bendra panika, kad komanda gali pralaimėti rungtynes. Taip ir nutiko.

  1. Čempionų moneta

Kanados ledo ritulio komanda, prieš Solt Leik Sičio olimpines žaidynes, ledo centre užmūrijo sidabro dolerį ir pirmą kartą po 50 metų tapo čempione.

6.Apspjaudavo lazdas

Be to, kai kurie ledo ritulininkai taip pat turi tradicinį ritualą. Prieš žaidimą jie visada „kalbasi“ su savo lazdomis. O legendinis kanadiečių puolėjas Wayne‘as Gretzky‘is, žaidęs „Edmonton Oilers“ klube, apspjaudavo lazdą. Puolėjas Johnas Tonelli praėjusio šimtmečio  80-ųjų pradžioje prieš eidamas ant ledo irgi būtinai    spjaudavo į savo lazdą.

Tačiau puolėjas Bruce‘as Gardineris, žinomas dėl savo pasirodymų „Tampoje“, „Otavoje“ ir „Togliatti Lada“, pasirodė originaliausias: prieš kiekvieną žaidimą jis visada nuplaudavo lazdą tualete.

  1. Krepšininko Michaelo Jordano laimingasis skaičius

Krepšininkui Michaelui Jordanui jo skaičius buvo labai simboliškas – 23. 11 klasėje Michaelas, užaugęs iki 186 cm, buvo nuvežtas į mokyklos krepšinio komandą, kur jo brolis Larry žaidė 45 numeriu. Maiklas pasiėmė sau 23 numerį ir paaiškino savo pasirinkimą noru būti bent perpus geresniu sportininku nei jo brolis. Šiuo numeriu jis žaidė didžiąją savo karjeros dalį.

Tačiau šis skaičius nėra vienintelis dalykas, atnešęs Michaelui sėkmę. Per savo žaidėjo karjerą „Chicago Bulls“ komandoje Jordanas dėvėjo laimingus šortus po uniforma, kuriuos jis saugojo nuo savo universiteto laikų.

  1. Stebuklingi žodžiai

Kai kurios gimnastės tuos pačius žodžius sušnabžda prieš kiekvieną šuolį. Tiesa, iki šiol niekam tiksliai nėra žinoma, kokie tai žodžiai.

  1. „Pirmosios raketės“ pergalių metodas

Pasaulio pirmoji raketė Serena Williams taip pat turi savo prietarus. Tenisininkė nusineša dušo basutes į aikštę, tam tikru būdu susiriša sportbačių raištelius, žaidimo metu nekeičia kojinių, o jos teniso kamuolys būtinai turi atšokti penkis kartus prieš pirmąjį padavimą ir du kartus prieš antrąjį.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą