Norėdami numesti svorio, pakeiskite saldų gėrimą puodeliu žaliosios arbatos. Archyvo nuotrauka

Visceraliniai riebalai yra nemaloniausi riebalai, dėl kurių ne tik didėja ir storėja apatinė pilvo dalis, bet ir padidėja rizika susirgti aukštu cholesterolio kiekiu kraujyje, diabetu ir širdies bei kraujagyslių ligomis. Bet atitinkami maisto produktai gali padėti sumažinti visceralinius riebalus. Japonijos žiniasklaida apklausė 27 ekspertus, įskaitant gydytojus ir mitybos specialistus, ir išrinko devynis geriausius maisto produktus, skirtus pašalinti visceralinius riebalus, rašoma „Yokohama North Star Clinic“.

 

Devinta vieta: ėriena, kopūstai

Pasak mitybos specialisto Chie Hamamoto, ėrienoje gausu ingrediento, vadinamo L-karnitinu, kuris mažina kūno riebalus. Jame taip pat gausu gyvulinės kilmės baltymų, kurie padeda stiprinti raumenis.

Kopūstuose yra daug maistinių skaidulų ir mažai kalorijų, todėl tai yra galingas svorio mažinimo ingredientas. Kopūstus galite valgyti su fermentuotais maisto produktais ir prieskoniais, tokiais kaip actas ir imbieras, o ne prekyboje esančiais metaboliniais prieskoniais.

Aštunta vieta: rudieji ryžiai

Rudųjų ryžių sudėtyje yra B komplekso ir mineralų, tokių kaip geležis, kalis ir magnis. Pagreitina medžiagų apykaitą.

Rudųjų ryžių glikemijos indeksas yra 10–20 proc. mažesnis nei baltųjų ryžių ir juose yra daug netirpių skaidulų, kurios ilgiau išlieka skrandyje ir žarnyne, todėl valgant rudus ryžius sumažėja alkio jausmas ir naudinga numesti svorio. Verdant ryžius rekomenduojama naudoti pusę rudųjų ir pusiau baltųjų ryžių. Rudieji ryžiai turi 4 pagrindinius privalumus, palyginti su baltaisiais ryžiais, tačiau kai kuriems žmonėms jie netinka valgyti.

Septinta vieta: sojos produktai

Į savo dienos racioną įtraukite daugiau sojos maisto produktų, tokių kaip sojų varškę, džiovintos sojos pupelės ir sojos pienas.

Sojų maistas yra mažai GI turintis maistas, o tyrimai parodė, kad sojoje esantis sojos globulinas, esantis beta sudėtyje, gali sumažinti visceralinius riebalus.

Penkta vieta: sardinės, skumbrė

Sardinėse gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių EPA ir DHA, kurios turi riebalų deginimo poveikį ir taip pat gali padėti nepadidėti cholesterolio kiekiui.

Skumbrėse taip pat gausu gerųjų riebalų, kurie gali padidinti gerojo cholesterolio kiekį, sumažinti neutralių riebalų kiekį ir apskritai sudeginti riebalus. Tai prilygsta „riebalų“ naudojimui kalorijoms deginti. Šie geri riebalai taip pat neleidžia visceraliniams riebalams sulipti ir netrukdo kraujotakai.

Ketvirta vieta: žalioji arbata

Norėdami numesti svorio, pakeiskite saldų gėrimą puodeliu žaliosios arbatos.

Žaliojoje arbatoje gausu vitamino C, kuris blogąjį cholesterolį paverčia tulžies rūgštimis ir katechinu, apsaugančiu nuo didelio cholesterolio kiekio kraujyje ir mažina visceralinius riebalus.

Yuki Nojima priduria, kad žaliojoje arbatoje gausu taninų, skatinančių riebalų praradimą, ir kofeino, kuris padidina bazinę medžiagų apykaitą. Ir jame praktiškai nėra kalorijų, todėl alkoholio vartojimą galima derinti su šildančia arbata, kad būtų suaktyvintos vidinės funkcijos.

Trečia vieta: natto

Natto yra populiarus japonų maistas, kuriame gausu baltymų ir vitaminų bei žarnyną reguliuojančių savybių. Nuolat vartojant natto, taip pat padidina organizmo „svorio metimo hormoną“ – lipokaliną. Lipokalinas skatina visceralinių riebalų deginimą, neleidžia vartoti per daug cukraus, plečia kraujagysles ir apsaugo nuo aterosklerozės.

Antra vieta: miežiai

Iškeiskite baltus ryžius į miežius ir jūsų kūnas pamatys netikėtus pokyčius.

Miežiuose yra mažai cukraus ir daug maistinių skaidulų. Vienas iš tokių maistinių skaidulų yra beta gliukanas, kuris mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje bei slopina trigliceridų susidarymą.

Šios maistinės skaidulos taip pat padidina tuštinimosi dažnumą.

Pirma vieta: rudadumblių (alyvuogių) daigai

Rudadumblių kopūstuose gausu vitaminų ir mineralų, jie yra mažai kaloringi ir dauguma 27 ekspertų mano, kad tai yra idealus svorio metimo ingredientas. Rudadumblių sudėtyje gausu maistinių skaidulų, trukdančių įsisavinti cukrų.

Kai šios maistinės skaidulos patenka į žarnyną, jas suvartoja žarnyno bakterijos ir gamina trumpos grandinės riebalų rūgštis. Trumpos grandinės riebalų rūgštys trukdo įsisavinti riebalus ir suaktyvina viso organizmo medžiagų apykaitą, todėl energijos perteklius sudeginamas lengviau.

Alyvuogių daiguose taip pat yra antioksidacinio fitocheminio liuteino, kuris turi riebalų deginimo efektą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą