Valgydami pamirškite telefoną, televizorių, kompiuterį, apskritai darbo reikalus, nes valgant maistą tarsi „fone“, organizmas nepajus sotumo, kad ir ką valgytumėte. Archyvo nuotrauka

Kaip sustabdyti apetitą, kad alkis nebeprimintų apie save? Keletas gudrybių padės apgauti skrandį, atitraukti dėmesį nuo minties apie maistą ir tuo pačiu atsikratyti stipraus alkio jausmo.

Apskritai, jei ilgai nevalgėte ir jau laikas valgyti, tuomet nereikia apgaudinėti apetito, o tiesiog valgykite! Visais kitais atvejais perskaitykite žemiau pateiktus patarimus, rašo healthline.com.

Viena iš dažniausių problemų, dėl kurių žmogus jaučiasi alkanas, nors valgė visai neseniai, yra ta, kad organizmas nepajuto sotumo, o taip atsitinka, kai nekreipiame dėmesio į valgymą.

 

  1. Uždrauskite sau „verslo pietus“, „verslo vakarienę“ ir „darbo pusryčius“

Darbas sau, o pietūs atskirai! Valgydami pamirškite telefoną, televizorių, kompiuterį, apskritai  darbo  reikalus, nes valgant maistą tarsi „fone“, organizmas nepajus sotumo, kad ir ką valgytumėte.

  1. Kramtykite lėtai ir neskubėkite

Atsisėskite ramiai, valgykite lėtai, palengva pajuskite maisto skonį ir tada pajusite sotumą!

  1. Stenkitės sekti suvartojamo maisto kiekį

Trumpai tariant, patartina valgyti 3 kartus per dieną arba 3 kartus + užkandis ir stengtis valgyti tuo pačiu metu, kad organizmas priprastų.

  1. Subalansuokite savo mitybą

Vieno obuolio suvalgymas per dieną nėra vadinamas tinkama mityba, greičiau priešingai! Per dieną turėtumėte suvartoti pakankamai baltymų, riebalų ir angliavandenių. Norėdami apskaičiuoti suvartojamų kalorijų kiekį, naudokite skaičiuoklę.

  1. Atsisiųskite kalorijų skaičiavimo programėlę

Jų yra įvairių. Pavyzdžiui, „fatsecret“. Svarbiausia kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį ir, prireikus, daryti įtaką mitybai.

  1. Apribokite saldumynus

Kai nevalgote pakankamai baltymų, tada labai traukia saldumynai. Ir apskritai atsiranda žvėriškas apetitas, kai trūksta baltymų. Tai yra, organizmas reikalauja sotaus maitinimo. Vėlgi, patarimas tas pats: subalansuokite savo mitybą!

  1. Venkite streso ir įtampos

Kai ranka jau siekia maisto, paklauskite savęs, kokias emocijas išgyvenate? Stresą? Nerimą? Gal nėra pasitenkinimo jausmo? Labai dažnai mes emocijas slopiname gausiu maistu.

  1. Būkite išrankūs maistui restorane

Jei valgote restoranuose ir kavinėse, tuomet neprivalote valgyti visko, kas duodama, galite paprašyti į patiekalą neįtraukti riebaus padažo arba paprašyti nenešti duonos, arba nevalgyti sviesto. Apskritai visai nesvarbu, kur valgote, svarbu, kad stebėtumėte maistą, antraip, po restorano grįšite namo ir iš karto atidarysite šaldytuvą.

  1. Tik pavalgę eikite į parduotuvę nusipirkti maisto produktų

„Kai esi alkanas, nesi savimi“, – sakoma „Snicker‘so“ reklamoje. Tai nereiškia, kad reikia iš karto pulti valgyti. Tai reiškia, kad reikia normaliai pavalgyti, o tik tada eiti pirkti maisto produktų!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą