Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino naujus jaunų žmonių seksualinius įpročius. „Netradicinės sekso formos pastaraisiais metais tapo kelis kartus populiaresnės, palyginti su 1990-ųjų pradžia tarp jaunų žmonių ir paauglių,-  teigia mokslininkai. Straipsnis paskelbtas „Journal of Adolescent Health“.

 

Visuomenėje įsigalėjo du prieštaringi stereotipai

„Išsiaiškinus, kada ir kaip jaunimas pradeda lytinius santykius, padės mums suformuluoti naujus požiūrius į lytiškumo ugdymą ir aptarti tam tikrų netradicinių intymumo formų pavojus. Tai padės jauniems žmonėms ateityje išvengti sveikatos problemų“, – pareiškė Londono higienos ir tropinės medicinos mokyklos (JK)  specialistė Ruth Lewis.

Anot jos, pastaraisiais metais visuomenėje įsigalėjo du prieštaringi stereotipai. Pirmasis rodo, kad dabar paaugliai bręsta gana anksti ir pradeda vartoti alkoholį bei aktyviai užsiimti seksualiniu gyvenimu dar prieš baigdami mokyklą. Antrasis rodo, kad jaunimas, atvirkščiai, dabar neskuba būti savarankiškais, gyvena su tėvais ir neturi darbo iki 25–30 metų.

Kita vertus, naujausi psichologų tyrimai piešia visiškai priešingą vaizdą – pavyzdžiui, amerikiečių mokslininkai pernai nustatė, kad šiandieninis jaunimas yra mažiau atlaidus ir kuklesnis nei jų tėvai iš „Pepsi kartos“ ir jų seneliai bei proseneliai iš „šešiasdešimtųjų“ kartos. …

  1. Lewis ir jos kolegos mėgino išsiaiškinti, kuris iš šių požiūrių yra teisingas, analizuodami, kaip pasikeitė du svarbūs parametrai, susiję su jaunų žmonių seksualiniu elgesiu. Tai yra, kada jie pradėjo lytinius santykius ir kokias jų formas praktikavo per pirmuosius 25 gyvenimo metus.

 

Tarp jaunimo išpopuliarėjo analinis ir oralinis seksas

Siekdama ištirti tokius pokyčius, Londono higienos ir tropinės medicinos mokykla kelis dešimtmečius vykdo specialias socialines apklausas, kuriose dalyvavo  daugiau kaip 45 tūkstančiai jaunų britų, kurie ką tik pradėjo savarankišką gyvenimą laikotarpiais, kai buvo vykdomas kitas  apklausos etapas.

Paaiškėjo, kad per pastaruosius du dešimtmečius kai kurie jaunų žmonių seksualinio elgesio aspektai labai pasikeitė, o kiti dalykai liko tie patys. Ypač tai pasakytina, kai berniukai ir mergaitės pradeda bučiuotis pirmą kartą, o su pirmaisiais lytiniais santykiais susiduria – atitinkamai 14 ir 16 metų. Kita vertus, paauglių ir jaunimo lytinis aktas pasikeitė – netradicinės seksualinių santykių formos, tokios kaip analinis ir oralinis seksas, šiandien pastebimai išpopuliarėjo.

Pasak mokslininkų, prieš du dešimtmečius maždaug dešimtadalis berniukų ir mergaičių prisipažino, kad patyrė meilę, tuo tarpu šiandien tai pripažįsta maždaug kas ketvirtas apklaustas berniukas ir kas penkta apklausta mergaitė. Šis rodiklis dar labiau padidėjo tarp 16-18 metų paauglių. Mokslininkai mano, kad šie jaunų žmonių seksualinio elgesio pokyčiai yra susiję su vis didėjančia masinės kultūros „seksualizacija“ ir informacijos apie tokius pomėgius sklaida socialiniuose tinkluose. Pasak Ruth Lewis, į visa tai turi atsižvelgti tėvai, socialinės tarnybos ir mokytojai mokyklose, kad apsaugotų jaunimą nuo galimų sveikatos problemų ir infekcijų, užkrečiamų ligų, būdingų šioms sekso formoms, plitimo.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą