Jei jau apsisprendėte dėl mokymo įstaigos, baigus mokyklą, verta joje apsilankyti iš anksto. Sužinokite programą, pasikalbėkite su dėstytojais. Taip pat galite kreiptis į tuos, kurie jau ten studijuoja, ir užduoti klausimus. Tengrinews.kz. nuotrauka

Būsimi futbolininkai, aktoriai, mokytojai ir tiesiog perspektyvūs lyderiai – kuo jie iš tikrųjų tampa užaugę? Ir kaip tėvai gali padėti savo vaikui išnaudoti savo potencialą?

Vieni vaikai jau nuo vaikystės pradeda domėtis kuria nors konkrečia veiklos sfera. Kiti su savimi visą laiką nešiojasi pieštukus, dar kiti šoka pagal pirmuosius muzikos garsus, o kažkas ima ypač domėtis knygų… Šiuos norus svarbu išlaikyti ir plėtoti, rašo tengrinews.kz.

 

Taigi, kaip tėvai  gali padėti vaikui išsirinkti profesiją:

  1. Bendravimas su tos srities žinovu

Raskite tarp savo draugų profesijos, kuri įdomi jūsų vaikui, atstovą. Tiesiogiai iš žmogaus  lūpų daug lengviau sužinoti  ir išsiaiškinti dominančios profesijos visus niuansus.

Tarkime, jūsų dukra svajoja apie fotografės karjerą. Todėl tiek tėvai, tiek ir dukra gali drąsiai užduoti profesionaliam fotografui šiuo klausimus: „ Ar fotografuojate tik gražius žmones?“,

„ Ar  galėsiu fotografuoti įžymybes?“, „Kaip patekti dirbti  į žurnalą fotografe?“ ir panašiai.

Tai klausimai, kurie  tikrai sudomins jūsų vaiką. O priklausomai nuo gautų atsakymų, jis galės susidaryti būsimos profesijos paveikslą savo galvoje.

  1. Meistriškumo klasė

Tai jau platesnis formatas. Šiuo atveju specialistas  turėtų praktiškai pademonstruoti savo darbą. Bet jūs taip pat galite užduoti jam klausimų. Be to, patartina nuvesti vaikus į skirtingų tos pačios srities specialistų dirbtuves.

  1. Atvirų durų dienos

Jei jau apsisprendėte dėl mokymo įstaigos, baigus mokyklą, verta joje apsilankyti iš anksto. Sužinokite programą, pasikalbėkite su dėstytojais. Taip pat galite kreiptis į tuos, kurie jau ten studijuoja, ir užduoti klausimus.

  1. Būsima profesija žaidimo forma

Dabar yra daugybė profesinio orientavimo programų, kur galima susipažinti su būsima profesija žaidimo forma. Tai gali būti ir vaikui gimtadienio dovana.

  1. Ekskursijos

Daugelis įmonių ir organizacijų dabar organizuoja atvirų durų dienas, pavyzdžiui, universitetai. Galite pamatyti visą darbo procesą iš vidaus, pasikalbėti su dirbančiais.

Profesijos pasirinkimas yra labai svarbus žingsnis. Taip, jūs visada galite įgyti naujų žinių ir naują specialybę, tačiau tai yra tėvų rankose, kad pasirinkimas būtų iš anksto apgalvotas ir teisingas.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą