Prieš eidami į parduotuvę, įmeskite ką nors į skrandį, kad nuėję nesijaustumėte alkani ir neprisipirktumėte nereikalingų maisto produktų. Archyvo nuotrauka

Kaip nustoti valgyti daug? Paprastai šį klausimą užduoda žmonės, turintys padidėjusį apetitą, dažnai persivalgo ar pasireiškia depresija. Tai taip pat gali būti ligos – priklausomybės nuo maisto – apraiška.

Žmonės dažnai renkasi užkandžius, o ne gerus  ir sočius pietus, todėl paaiškėja, kad jie nuolat ką nors kramto, o maisto kiekis nuolat didėja. Taip prasideda nuolatinio valgymo ir priklausomybės nuo maisto procesas. Ir žmogus nebegali sustoti pats.

Norėdami lengviau kovoti su šia priklausomybe ir greitai suprasti, kaip nustoti valgyti viską iš eilės ir  be apribojimų, pradėkite nuo mažų porcijų. Žinoma, tuo pačiu ugdykite ir valią!

Jūsų dėmesiui  – 8 patarimai, kaip tą sėkmingai padaryti.

  1. Prieš valgį arba valgio metu pabandykite išgerti daugiau vandens, tai padės užpildyti skrandį, o alkis bus mažesnis nei įprastai.
  2. Stenkitės vengti greitojo maisto. Susidarykite valgiaraštį, į kurį įtraukite tik sočius patiekalus ir valgykite juos nedideliais kiekiais. Jame neturėtų būti daug saldaus ar riebaus maisto. Pravartu būtų daugiau valgyti baltyminio maisto, kuris greitai užpildo skrandį ir pašalina alkio jausmą.
  3. Kai tik jums atrodo, kad tuoj tuoj prisivalgysite, nedelsdami nustokite valgyti ir užpildykite likusio alkio jausmą gėrimu. Pavyzdžiui, karšta žaliąja arbata ar sultimis. Pabandykite patys nustatyti, kad jau gana valgyti,  įsidėmėkite, ką valgote ir kaip kūnas į tai reaguoja.
  4. Žmonės dažnai valgo vien todėl, kad neturi ką veikti, kai jiems būna nuobodu ar ko nors laukia. Tai neteisingas pasirinkimas. Tokiomis akimirkomis reikia kuo nors užsiimti: išvalyti butą ar paskaityti įdomią knygą. Daugiau pabūti su kitais žmonėmis, pabendrauti su draugais, dar geriau  pavaikščioti  lauke ir pakvėpuoti grynu oru. Tik nesugalvokite užsukti į kavinę, kad nekiltų pagunda vėl ką nors suvalgyti.
  5. Tuo atveju, kai nevalingai atidarote šaldytuvo duris, esant stresinei būsenai, nusistatykite taisyklę, kad joks maistas neišspręs jūsų problemų! Tokiomis akimirkomis geriau užsiimti kažkuo naudingu. Pavyzdžiui, paspardykite kamuolį, pakilnokite svarsčius. Tai padeda nuleisti garą, atitraukti dėmesį nuo minčių apie ledus ir pyragą. Taip pat yra puikus būdas atsikratyti bet kokios depresijos ar streso.
  6. Ištuštinkite šaldytuvą iki minimumo. Palikite tris kartus tiksliai tiek, kiek jums reikia. Atsikratykite saldumynų ar gundančių maisto produktų. Jei jums dažnai sunku susitvarkyti su savimi ir jūs iškart suvalgote gardų skanėstą, kai susinervinate ar dėl ko nors apsidžiaugiate, tada geriau tokių dalykų apskritai nepirkti. Prieš eidami į parduotuvę, įmeskite ką nors į skrandį, kad nuėję nesijaustumėte alkani ir neprisipirktumėte nereikalingų pirkinių. Būsite sotūs ir nenorėsite pirkti nieko, išskyrus pačius būtiniausius maisto produktus.
  7. Galite pabandyti valgyti dažniau, bet labai mažomis porcijomis. Šios taisyklės laikosi dietos besilaikantys žmonės. Gaminkite nedidelius užkandžius, bet ne sunkų maistą Pavyzdžiui, žalumynų salotas ar jogurtą. Tai leis mažiau valgyti  per pietus ar vakarienę, o skrandžiui bus lengviau virškinti ir įsisavinti maistą.
  8. Mažinkite porciją vėl ir vėl. Pavyzdžiui, kiekvieną kartą galite įsidėti sau 50 gramų mažiau. Organizmas pamanys, kad suvalgėte tą patį kiekį, bet iš tikrųjų maisto bus mažiau, todėl kiekvieną kartą porcija taps artimesnė idealui.  Taip ir patys nepastebėsite, kad jums pakaks vis mažesnio maisto kiekio.

Svarbiausia, kad maistas būtų sveikas ir naudingas, tada ir jūs būsite sveiki.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą