Praeina lygiai 6 minutės, kai smegenys pradeda reaguoti į alkoholį

Alkoholis turi platų poveikį organizmui. Alkoholio vartojimas turi tariamą naudą ir spąstus. Tariama nauda gali būti apgaulinga, o patekus į spąstus, po to nepaprastai sunku būna iš jų ištrūkti. Alkoholiui nuolat patenkant į organizmą, sukelia tiesioginius fiziologinius pokyčius smegenyse, širdyje, kepenyse bei kituose organuose. Laikui bėgant šie pokyčiai gali sukelti ilgalaikių sveikatos problemų, jei  vartojate svaigalus nesaikingai.

 

  1. Kiekvienas gėrimas iš kraujo pašalinamas skirtingais intervalais. Pavyzdžiui, iš vyro organizmo, sveriančio 80 kg, per 4,5 valandas pasišalina 100 g. degtinės, 100 g. alaus – per 30–40 minučių, 100 g. šampano ir raudonojo vyno – per 1,5 val., o 100 g. konjako – per 5 valandas.
  2. Praeina lygiai 6 minutės, kai smegenys pradeda reaguoti į alkoholį.
  3. Per metus vienas žmogus vidutiniškai išgeria 16-18 litrų gryno alkoholio.
  4. 48 proc. pasaulio žmonių, jaunesnių nei 15 metų, teigia niekada nevartoję alkoholio.
  5. Jau seniai įrodyta, kad gerti raudoną vyną (vidutinėmis dozėmis) yra naudinga širdžiai. Jame yra resveratrolio, kuris padeda kontroliuoti cholesterolio kiekį, apsaugo nuo kraujagyslių pažeidimo ir kraujo krešulių susidarymo.
  6. Alkoholis sukelia dopamino išsiskyrimą smegenyse – neuromediatorių, susijusį su malonumu ir pasitenkinimu.
  7. Bet tuo pačiu slopina – sulėtina smegenų veiklą ir reakciją.
  8. Streso malšinimas yra alkoholio vartojimo „šalutinis poveikis“. Tai sukelia padidėjęs neurotransmiterio įsisavinimas.
  9. Raumenys alkoholį pasisavina greičiau nei riebalai. Todėl tiems, kurie turi daugiau raumenų masės ir mažiau riebalų, alkoholio tolerancija yra didesnė.
  10. Alus yra populiariausias gėrimas pasaulyje po vandens ir arbatos.
  11. Vynas krikščioniškoje Biblijoje minimas daugiau nei 500 kartų!
  12. Manoma, kad degtinė tapo populiari tarp šiaurės šalyse gyvenančių žmonių dėl to, kad ji neužšąla šaltyje. Tiksliau, degtinė užšąla tik –27 ° C temperatūroje.
  13. Nepaisant suvokiamo atšilimo efekto, alkoholis iš tikrųjų mažina kūno temperatūrą. Štai kodėl išgėrę žmonės ir sugalvoję prisnūsti šaltyje taip greita nušąla galūnes!
  14. Alus yra seniausias alkoholinis gėrimas pasaulyje. Iš tikrųjų pirmasis pasaulyje dokumentas buvo senovės šumerų lentelė su alaus recepto pavyzdžiu.
  15. Kiekvieną minutę 0,7 pasaulio gyventojų yra neblaivūs. Tai yra, 50 milijonų žmonių šiuo metu yra išgėrę!

P.S. Mes tikime, kad dabar jūsų  nėra tarp 50 milijonų.

 

parengta pagal healthline.com

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą