Jei įžeidimas kyla ne iš artimo žmogaus, o iš kolegos, pažįstamo ar net nepažįstamo žmogaus, niekada neparodykite, kad žodžiai jus įskaudino. Archyvo nuotrauka

Atsakyti į skaudžius draugų, nepažįstamų žmonių žodžius galima (ir reikėtų) įvairiai. Jūsų dėmesiui septyni būdai, kaip teisingai reaguoti į įžeidimą.

 

  1. Atsakykite tuo pačiu

Tai vienas pirmųjų norų, kylančių po įžeidimo. Bet atsakyti tuo pačiu galima tik tuo atveju, jei tai padarysite šmaikščia forma, konfliktas vyksta giminaičių ar draugų rate, pataisys padėtį, o ne pagilins konfliktą.

Visais kitais atvejais, net jei laikote save  labiau šmaikščiu už Oskarą Wilde‘ą, atsakyti įžeidimu už įžeidimą nėra geriausia išeitis. Geriausia išeitis – aiškiai pasakyti, kad jo žodžiai jus įskaudino, nors juose ir yra šiek tiek tiesos.

  1. Nuleiskite juokais

Šmaikštus įžeidimas ir pajuokavimas skiriasi tuo, kad pastaruoju atveju jūs pašiepiate pačią situaciją. Šios strategijos pranašumai yra akivaizdūs: įžeidimas praranda prasmę, įtampa atslūgsta, o auditorija (jei tokia yra) stoja į jūsų pusę.

Tokiu atveju taip pat galite užimti  tariamai žmogišką poziciją. Tai suklaidins jūsų priešininką ir užmaskuos sarkazmą. Pavyzdžiui, bendradarbis sako, kad paruošėte netinkamą prezentaciją.

Jūsų atsakymas: „Galbūt jūs esate teisus. Kitą kartą aš neprašysiu savo penkerių metų sūnaus pagalbos“.

Kitas pavyzdys: Nepažįstamas žmogus išvadino jus nemandagiu, kai ėmėte garsiai prašyti pardavėjos parodyti prekę.

Jūsų atsakymas: „Ačiū, tai labai vertinga informacija. Jūs atvėrėte mano akis į mano trūkumus. Bus apie ką pagalvoti, valgant vakarienę“.

  1. Mokėkite priimti kritiką

Kai kuriais atvejais tikrai verta analizuoti žodžius, kurie jums atrodo įžeidžiantys. Ypač jei juos pasako artimi ir jūsų gerbiami žmonės. Šiuo atveju jų pastabas vertinkite ne kaip įžeidimą, bet kaip teisingą kritiką. Po to naudinga  būtų susimąstyti ir pagalvoti, kodėl jie tai pasakė.  Galbūt tai  reakcija į jūsų toli gražu ne angelišką elgesį.

  1. Atsakykite į ketinimus, o ne į žodžius

Bet koks įžeidimas visada turi paslėptą tikslą. Todėl verta paslaptį išaiškinti.

Pavyzdžiui, atsakydami į griežtus žodžius, pasakykite: „Oho! Tarp mūsų įvyko kažkas tikrai rimto, jei nusprendei mane įskaudinti“.

Taigi, viena vertus, jūs priversite sunerimti priešininką, kita vertus, sužinoti jo neigiamo požiūrio priežastį.

  1. Išlaikykite ramybę

Jei įžeidimas kyla ne iš artimo žmogaus, o iš kolegos, pažįstamo ar net nepažįstamo žmogaus, niekada neparodykite, kad žodžiai jus įskaudino. Greičiausiai už jų slypi nesaugumas, nepasitenkinimas savo gyvenimu ir noras tiesiog atkeršyti. Nenusileiskite iki jų lygio, o pasistenkite reaguoti ramiai ir su šypsena. Prireikus paklauskite, kas būtent sukėlė tokią žmogaus reakciją, nepaisant jo žodžių.

  1. Nekreipkite dėmesio

Dažniausiai geriausias atsakymas yra nereaguoti. Jei mes kalbame apie interneto trolius, galite tiesiog neatsakyti į jų komentarus arba įrašyti jį į juodąjį sąrašą.

O jei vis dėlto negalite susilaikyti neatsakęs, atsakykite taip: „Jūs esate toks nereikšmingas, kad man ne tik nerūpi jūsų atsiprašymas, bet net nepastebėjau paties įžeidimo“.

  1. Įspėkite, kad yra įstatymai

Galite patraukti smurtautoją atsakomybėn arba bent jau jam pagrasinti, kad yra taikoma bausmė už įžeidimą ir šmeižtą.

Svarbiausia nepamiršti, kad niekas neturi teisės įžeisti jūsų garbės, orumo ir reputacijos. Bet jūs taip pat turite garbingai elgtis su žmonėmis. Priešingu atveju bet kokios rekomendacijos yra beprasmės.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą