Kai prakaitas teka per kaktą ir jau siekia akis, to nė nepastebėdami instinktyviai nubraukiate lašus nuo veido. Tačiau pagalvokite: jūs griebiate štangas, virves, rankenas, kurios perėjo per šimtus rankų. O vėliau, prisilietus prie odos ir akių, - pirmuoju atveju gali atsirasti spuogai, o antruoju – konjunktyvitas. Todėl geriau naudoti tam reikalui specialią servetėlę. Archyvo nuotrauka

Pirmiausiai turėtumėte įsikalti į galvą, kad sveika gyvensena gali virsti ligomis, jei pamiršite dušo šlepetes. Visi žinome sunkių užsiėmimų sporto salėje naudą sveikatai ir gerovei, tačiau tuo pat metu sporto salė, pilna prakaituojančių kūnų ir prakaituotų drabužių, sukuria kone tobulą aplinką bakterijoms, mikrobams ir kitoms bjaurybėms veistis. Ypač tose vietose, kur daug liečia rankų. Pavyzdžiui, treniruoklių įranga ir bendros persirengimo zonos. Tačiau laikantis sporto salės higienos taisyklių, gali padėti apriboti mikrobų ir bakterijų poveikį. Taip pat sumažinant peršalimo ar grybelinės infekcijos, pavyzdžiui, pėdų grybelio, riziką, rašo sportsshoes.com.

 

  1. Vilkėkite tik švarią aprangą

Nežinia, kas vadovauja du kartus iš eilės treniruotėms tuos pačius drabužius vilkinčius žmones, tačiau laikas tai uždrausti įstatymu. Prakaitas sporto salėje yra įprastas, o šviežias jis beveik neturi kvapo. Tačiau antrą dieną vilkint tuos pačius priprakaitavusius marškinėlius, gali aplinkinius išversti iš kojų. Ypač aktyviai bakterijos dauginasi impregnuotuose drabužiuose, todėl jų geriau apskritai vengti.

  1. Atsineškite dušo ir baseino šlepetes

Rūbinėje visada atsiranda kas nors, kuris  basas nutipena į dušo patalpą ir greitai nusiprausia, neva, grybelio tokiu atveju išvengs. Bet tai tikrai nepadeda, todėl nepamirškite guminių šlepečių. Naudokite jas ir persirengdami, kad neliptumėte ant grindų basomis kojomis.

Periodiškai tokią avalynę reikia skalbti ir dezinfekuoti, kad grybelio sporos nepatektų ant kojų.

  1. Atsineškite savo mankštos kilimėlį ant grindų

Teoriškai ant kilimėlio turėtų būti pažymėta priekinė pusė ir ta, kuri turėtų būti dedama ant grindų. Tiesą sakant, gumos gabalas būna susuktas atsitiktinai, žengia ant jo  ir su sportbačiais, ir basomis kojomis. Ir tada, mankštindamiesi,  jūs įsikniaubiate veidu į jį, o  tai nežada nieko gero odai.

Jei nenorite nešioti savo kilimėlio, bent jau vietinį kilimėlį uždenkite rankšluosčiu.

  1. Visada persiaukite batus

Kad ir kaip būtų  smagu avėti lauko sportbačius salėje, bet nedarykite to. Mat ant pado  lieka nešvarumai. Todėl bėgant ant bėgimo takelio  ar atliekant kitus ritminius pratimus, purvo dalelės pakyla į orą, jomis kvėpuojate  ir nusėda ant odos.

Žinoma, gerąja prasme ši taisyklė veiks efektyviai tik tuomet, jei jos laikysis visi. Tačiau jūs negalite būti atsakingas už kitus lankytojus, todėl pradėkite nuo savęs.

  1. Nusiprauskite po dušu prieš treniruotę

Jei į treniruotę ateisite vakare po darbo, lengvas dušas ar bent retkarčiais nuplauti strategines vietas nebus pro šalį. Pašalinkite antiperspiranto likučius, kad galėtumėte laisvai prakaituoti ir atsikratyti nemalonaus kvapo, kuris neišvengiamai susikaupia per darbo dieną. Ir tuo pat metu jūs nudžiuginsite ir pradėsite treniruotis su atnaujinta energija.

Jei be dezodoranto jūsų gyvenimas nėra gražus, rinkitės tokį, kuris neblokuotų prakaito liaukų veiklos. Dekoratyvinę kosmetiką taip pat geriau nuplauti. Žinoma, jei lankotės sporto salėje dėl liekno kūno, o ne ieškodami pažinčių.

  1. Rankas laikykite toliau nuo veido

Kai prakaitas teka per kaktą ir jau siekia akis, to nė nepastebėdami instinktyviai nubraukiate lašus nuo veido. Tačiau pagalvokite: jūs griebiate štangas, virves, rankenas, kurios perėjo per šimtus rankų. O vėliau, prisilietus prie odos ir akių, – pirmuoju atveju gali atsirasti spuogai, o antruoju – konjunktyvitas. Todėl geriau naudoti tam reikalui specialią servetėlę.

  1. Ant treniruoklio uždėkite rankšluostį

Kai kurie sporto salės lankytojai, prieš naudodamiesi treniruokliu, nuvalo jį dezinfekavimo priemone. Tačiau tam reikia laiko ir atrodo, švelniai tariant, keistai. Jei nesate pasiruošę tokioms priemonėms, tiesiog padėkite rankšluostį. Tai taip pat apsaugos jus nuo svetimo prakaito bei neleis po savęs palikti prakaito balos. Šis patarimas ypač aktualus šortų ir trumpų kelnių mėgėjams.

Ir visai logiška, kad nusivalius prakaituotas kūno vietas, šis rankšluostis nebetinka. Priešingu atveju – odos problemų neišvengsite.

  1. Kilnodami štangas mūvėkite pirštines

Saugoti rankas nuo nuospaudų būtina ne tik dėl estetikos. Po kontakto su  svarmenimis ar štanga,  suskilinėjusios pūslelės ir bakterijų knibždančios štangos gali sukelti daug problemų.

Ir nepamirškite išsiskalbti pirštinių, kitaip jos pačios taps pavojaus šaltiniu.

  1. Reguliariai keiskite gėrimo buteliuką

Geriausias indas, pagamintas iš metalo: bakterijos ant jo praktiškai nesikaupia. Plastikiniai buteliai yra patogūs ir gražūs, tačiau juos reikėtų periodiškai keisti, nes net išplovus karštu vandeniu ant jų lieka dalis bakterijų.

  1. Dezinfekuokite ausines

Reguliariai nuvalykite ausines alkoholio pagrindu pagamintu skysčiu – tai ne tik patarimas sporto salėje. Ant jų kaupiasi prakaitas ir ausų vaškas, kuris gali sukelti uždegimą.

  1. Po baseino nusiprauskite po dušu

Chloras, kuris dedamas į vandenį dezinfekcijai, sausina odą ir plaukus. Šios cheminės medžiagos apnašas geriau nuplauti. O po dušo odą reikia sudrėkinti kremu.

  1. Pirtyje naudokite rankšluostį

Tai ne tik higiena ir nenoras liesti suoliuko, ant kurio jau sėdėjo kiti nuogi žmonės. Atsisėdę ant karšto medžio galite lengvai nusideginti.

  1. Neikite į baseiną su atviromis žaizdomis

Kol  žaizda užgis, geriausia likti namuose. Taip išvengsite infekcijos, kuri įmanoma net jei sporto salė  ir kruopščiai valoma.

  1. Po treniruotės nusiprauskite

Kaip minėta anksčiau, ant jūsų prakaituotų drabužių lengvai veisiasi bakterijos. Todėl po treniruotės  nusiprauskite po dušu ir persirenkite.

  1. Laikykite savo sporto krepšį švarų

Po treniruotės maišą geriau iškrauti, kad jis visiškai išdžiūtų. Nepamirškite ir periodiškai jį išplauti. Drabužių ir sportbačių nesumeskite į vieną krūvą, o sudėkite atskirai į maišelius – tai padės palaikyti švarą.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą