Neretai atsitinka taip, kad žmogus mums atrodo tinkamas, bet mes stengiamės kuo greičiau suartėti, skubindami įvykius. Tai nėra geriausia strategija, nes neretai tai baigiasi santykių žlugimu. Archyvo nuotrauka

Kai kuriems žmonėms lengva susirasti nauja savo meilės romano herojų, o kiti būna vieni mėnesius ar net metus. Kodėl taip atsitinka?

Ilgos vienatvės priežastys gali būti įvairios – kartais žmogus kažko ieško „kartą ir visam gyvenimui“, deda dideles viltis į kiekvieną naują pažintį arba visiškai atsisako ieškoti, manydamas, kad meilė jį susiras pati ir savaime. Be to, kai kurie žmonės po skausmingo išsiskyrimo negali ilgai susirasti sau artimo žmogaus, todėl vieni pasineria  į darbus, kiti daugiau bendrauja su draugais, o dar vieni gilinasi į išgyvenimus.

Beje, pasirengimas naujiems santykiams  taip pat būna skirtingas kiekvienam, nes vieniems pakanka kelių dienų, kad atsigautų po pertraukos, o kiti neatsigauna  ir po gana ilgo laiko. Bet kokiu atveju santykių nutraukimas yra pirmas žingsnis link naujos, artėjančios romantikos. Tačiau kartais mūsų vienatvė priklauso ir nuo kitų veiksnių. Tiksliau, trijų dažniausiai pasitaikančių stereotipų,  trukdančių užmegzti naujus santykius.

 

  1. Laukia ko nors ypatingo

Tada žmogus dažnai to net nesuvokia, nes emociniame lygmenyje susikuria sau idealą, aiškiai įsivaizduodamas būsimojo išrinktojo išvaizdą ir savybes, kurias jis turi turėti, kad patiktų ir galima būtų su juo sėkmingai užmegzti santykius. Pavyzdžiui, nustatome reikalavimus dėl išsilavinimo lygio, erudicijos, galantiškumo ir panašiai. Tačiau, kaip taisyklė, kuo didesnis reikalavimų sąrašas, tuo mažesnė tikimybė sutikti būtent tokį partnerį.

Juk žmogus pirmiausia yra asmenybė, o ne savybių rinkinys. Reikia laiko jį pažinti, jausti, suprasti, ką ir kaip jis galvoja, o formuluotė „pamačiau ir iškart įsimylėjau“, deja, iš tikrųjų egzistuoja tik meilės romanų puslapiuose ir daugelyje serialų. Tiesą sakant, žmonės susipažįsta, pamažu bendrauja  ir tik tada daro išvadas apie rimtų (ar ne) santykių galimybę. Todėl pasistenkite plačiau mąstyti ir neprisirišti prie nesamo idealo. Visai gali būti, kad būtent iliuzijos neleidžia susirasti meilės.

  1. Skuba daryti išvadas

Taip atsitinka, kad nauja pažintis neatitinka „vieno“ parametrų, tačiau bendravimas su juo yra gana malonus ir jaudinantis. Gaila, bet dažnai žmonės nesuteikia šansų tokiems santykiams, todėl  nustato diagnozę „netinka“ iš anksto. Nors būtent iš tokio bendravimo paprastai gimsta tikri jausmai.

Neretai atsitinka taip, kad žmogus mums atrodo tinkamas, bet mes stengiamės  kuo greičiau suartėti, skubindami įvykius. Tai nėra geriausia strategija, nes neretai tai baigiasi žlugimu. Optimaliausias dalykas yra leisti santykiams rutuliotis savo tempu, dirbtinai nekeičiant greičio. Stenkitės neskubėti daryti išvadų, o mėgautis nepakartojamomis emocijomis, kurias atneša kiekvienas etapas, pradedant nerūpestingu flirtu (net jei jums atrodo, kad tas žmogus jums tikrai netinka).

  1. Neieško nepramintų takų

Dažnai nepastebime, kad ilgą laiką vaikščiojome tik gerai pramintais takais: į tas pačias parduotuves, kavines, sporto sales, net pėsčiųjų takais. Nenuostabu, kad visi tie patys žmonės eina tais pačiais keliais, o mes nesąmoningai ribojame ne tik bendravimo ratą, bet iš esmės ir galimų kontaktų ratą.

Žvalgytis ko nors naujo yra geriausias būdas susipažinti su naujais žmonėmis ir pamatyti jus supantį pasaulį. Išplėskite draugų ratą, ieškokite naujų laisvalaikio idėjų, išbandykite naujus dalykus – tai ne tik padidins romantiškos pažinties tikimybę, bet ir padarys jūsų gyvenimą šviesesnį, emocingesnį, įdomesnį.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą