Visi nori būti sveiki ir turtingi, nes niekas nenori būti skurdžius ir ligotas. Šios svajonės yra visai įgyvendinamos, jei stebite sėkmingų žmonių kasdienį gyvenimą ir stengiatės būti panašūs į juos. Finansų patarėjas, Amerikos publicistas, turtingų žmonių gyvenimo tyrinėtojas

Thomas C. Corley  ir Michaelas Yardney‘as knygoje „Rich Habits Poor Habits: Discover why the rich keep getting richer and how you can join their ranks“ pateikia turtingų ir ties skurdo riba gyvenančių žmonių kasdienius įpročių statistikos duomenis, penkerius metus tyrinėdami 233 turtingųjų ir 128 vargšų kasdienį gyvenimą.

 

Turtuoliai mano, kad yra atsakingi už savo finansinę gerovę

Knygos autoriai Thomas C. Corley  ir Michaelas Yardney‘as  pateikia šiuos tyrimų rezultatus.

63proc. vaikų, vėliau tapusių milijonieriais, tėvai reikalaudavo perskaityti mažiausiai dvi ar daugiau negrožinės literatūros knygų per mėnesį.

6 proc. pasiturinčiųjų dalyvauja loterijose, palyginti su 77 proc. neturtingųjų.

82 proc. milijonierių įgyvendino savo svajones.

68 proc. milijonierių teigė, kad išmoko būti sėkmingi iš savo tėvų.

21 proc. turtingųjų turėjo virš 15 kg antsvorio, lyginant su 66 proc. neturtingųjų.

63 proc. pasiturinčiųjų praleido mažiau nei valandą per dieną, naudodami internetą pramogoms. Tuo tarpu 74 proc. skurstančiųjų internete praleido daugiau nei valandą per dieną.

67 proc. turtingųjų žiūrėjo mažiau nei valandą televizijos laidų per dieną, palyginti su 23 proc. neturtingųjų. Tik 9 proc. turtuolių žiūrėjo televizijos realybės šou laidas, palyginti su 78 proc. neturtingųjų.

83 proc. turtuolių dalyvavo savo vaikų renginiuose mokykloje, palyginti su 13 proc. neturtingųjų.

Keliaudami 63 proc. turtingųjų klausėsi audio knygų.

92 proc. turtuolių teigė, kad jiems pasisekė  pasiekti savo tikslą dėl savo kruopštumo ir atkaklumo. 79 proc. neturtingųjų buvo įsitikinę, kad turtuoliams tiesiog pasisekė.

79 proc. turtuolių manė, kad yra atsakingi už savo finansinę gerovę, o 82 proc. skurstančiųjų buvo įsitikinę, kad jei gimei skurde ir nepritekliuje, tai ir nepakeisi savo finansinės padėties.

78 proc. milijonierių per dieną suvalgo mažiau nei 300 kalorijų greito maisto, o 97 proc. skurstančiųjų per dieną suvalgo daugiau nei 300 kalorijų greito maisto.

95 proc. milijonierių mankštos pratimus darė ilgiau nei 30 minučių per dieną ir keturias dienas per savaitę. Tik 23 proc. skurstančiųjų darė tą patį.

63 proc. turtuolių laikosi teigiamo ir optimistiško požiūrio į gyvenimą, o 94 proc. skurstančiųjų laikosi pesimistiško ir neigiamo požiūrio.

100 proc. milijonierių turėjo sėkmingą karjeros patarėją. Nė vienas vargšas vyras neturėjo tokio patarėjo.

 

Paaiškinkite vaikams, kad pyktis yra labai brangus „malonumas“

Knygos autoriai priėjo prie išvados, kad nepasiturintys yra neturtingi, nes turi per daug skurdo įpročių, kuriuos perima iš savo tėvų. Iš tikrųjų jų pareiga yra (nepriklausomai nuo finansinės padėties šeimoje) išmokyti  vaikus įpročių, lemiančių sėkmę. Patogumui mes pateikiame 15 įpročių viename sąraše, kuriuos verta ne tik įsidėmėti, bet ir išmokyti savo vaikus, norint, kad jie būtų sėkmingi.

  1. Apribokite televizijos žiūrėjimą, laiką socialiniuose tinkluose, žaisdami vaizdo žaidimus iki vienos valandos per dieną.
  2. Pripratinkite vaikus perskaityti bent vieną negrožinės literatūros knygą per savaitę ir trumpai aprašyti, ko ji išmokė.
  3. Įsitikinkite, kad vaikai daro mankštą 20–30 minučių per dieną.
  4. Apribokite ne daugiau kaip 300 kalorijų per dieną greito maisto.
  5. Išmokykite vaikus svajoti ir realizuoti savo svajones. Paprašykite jų parašyti būsimo laimingo gyvenimo scenarijų.
  6. Paaiškinkite vaikams, ką reiškia labdara ir savanorystė ir kaip svarbu dalyvauti jos veikloje.
  7. Išmokykite vaikus, kaip svarbu pasveikinti artimuosius, draugus, mokytojus, trenerius ir kitus su svarbiomis ir reikšmingomis metų šventėmis.
  8. Išmokykite vaikus padėkoti raštu tiems, kurie jiems padarė gero.
  9. Paaiškinkite vaikams, kad sėkmė grindžiama pamokomis, kurių mes mokomės iš savo klaidų.
  10. Auginkite vaikus taip, kad jie galėtų kontroliuoti savo emocijas. Paaiškinkite jiems, kad pyktis yra labai brangus „malonumas“. Dėl jo žmogus gali prarasti darbą, išsiskirti ir sugriauti vertingus santykius.
  11. Paaiškinkite vaikams, kad finansinė sėkmė yra pagirtinas dalykas.
  12. Išmokykite vaikus tvarkyti pinigus. Atidarykite banko sąskaitą jo vardu ir paaiškinkite, kaip jis turi ja naudotis, norėdamas sumokėti už pirkinius.
  13. Įrašykite vaiką bent į vieną ne į sporto užsiėmimą.
  14. Kalbėkitės su vaikais bent valandą per dieną ne telefonu, ne SMS, ne „Facebook‘e“, o akis į akį.
  15. Išmokykite vaikus tvarkyti savo laiką. Pavyzdžiui, sudarykite kasdienių darbų sąrašą.

Žinoma, neįmanoma vadovautis visomis aukščiau išvardintomis rekomendacijomis, bet, pasak knygos autorių, jei šešis mėnesius griežtai laikysitės bent  kelių šio sąrašo punktų, galite padaryti didelę pažangą.

Taigi, kaip matote, nėra taip ir sunku  įsidėmėti turtingųjų įpročių ir išmokyti juos savo vaikus

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą