Jei grįžtate namo, kai vaikas jau yra namuose, pirmiausia reikia jį apkabinti ir paklausti, kaip sekėsi, net ir jaučiant nuovargį, susierzinimą ar pareigą skubiai ruošti vakarienę. Juk vaikas laukė jūsų, jam svarbu išlieti emocijas, pasidalinti su jumis savo paslaptimis. Archyvo nuotrauka

Anot psichologų, pirmiausia svarbu pastebėti tik gerus dalykus ir padėkoti už nugyventą dieną, o po to pereiti prie praktikos stiprinti santykius su vaikais. Ši pirmųjų trijų minučių taisyklė yra labai paprastas ir labai veiksmingas būdas išlaikyti tarpusavio pasitikėjimą ir šilumą, rašo parents.com.

 

Dažnai stebuklas neįvyksta dėl pačių tėvų kaltės

Kiekvieną dieną, kai tik  sutinkate ar parsivedate vaiką iš mokyklos ar darželio, skirkite pirmąsias minutes susitikimui. (Trys minutės, žinoma, yra minimumas. Gal kitiems prireiks ir penkių, ir septynių… ir dar daugiau laiko). Nuoširdžiai džiaukitės sutikę vaiką, juk nesimatėte visą dieną, paklauskite kaip jam sekėsi , kas įdomaus, kas naujo įvyko per visą dieną! Vaikas, matydamas jūsų susidomėjimą, tikrai pradės dalintis dienos istorijomis, o jūs įdėmiai klausykitės, tegul jis pasisotina jūsų dėmesiu.

Ar žinote, kaip psichologai paaiškina šios technikos poveikį? Įspūdžius, kuriuos vaikas sukaupia per dieną, trokšta padovanoti suaugusiajam. Suprantama, pirmiausiai savo tėveliams. Jis nešiojasi juos savyje iki susitikimo akimirkos, kaip brangią dovaną, ir viskas, kas susikaupė, būna  pasiruošęs papasakoti iš širdies.

Tačiau dažnai stebuklas neįvyksta dėl pačių tėvų kaltės. Nes jiems trūksta šių pirmųjų minučių. Atkreipkite dėmesį, kaip kiti tėvai pasiima vaikus iš mokyklos ar darželio: vieni apkabins, atsisės šalia, nusišypsos, o kiti – atsitrauks, kodėl, sako, taip ilgai rengiesi. Kažkas net nepakels akių nuo telefono, tiesiog paims vaiką už rankos ir  išsives namo… Akimirka praleista, dingo. Namuose vaikas galbūt ir dalinsis savo istorijomis, bet be to džiaugsmo, kokio jis norėjo pradžioje, kai laukė susitikimo su mama ar tėčiu.

Jei grįžtate namo, kai vaikas jau yra namuose, pirmiausia reikia jį apkabinti ir paklausti, kaip sekėsi, net ir  jaučiant nuovargį, susierzinimą ar pareigą skubiai ruošti vakarienę.  Juk vaikas laukė jūsų, jam svarbu išlieti emocijas, pasidalinti su jumis savo paslaptimis.

 

Tik nedarykite to mechaniškai, žiūrėdami į laikrodį

Psichologai teigia, kad vaikas, kuriam nesuteikiama galimybė pasidalyti savo įspūdžiais, jausmais ir emocijomis, tampa kaprizingas, užsisklendžia savyje ir  net gali pradėti blogai elgtis. Nes jam reikia dėmesio, bet jei tėvai neskiria reikiamo dėmesio, net ignoruoja jį, vaikas pradeda „medžioti“ neigiamus dalykus.  Tačiau vaikas, kuris išsikalbėjo ir pajuto emocinį artumą, niekada to nedarys.

Kita vertus,  bendraujant su vaiku, tėvams išnyks kaltės jausmas, kad negalėjo praleisti visą dieną su savo atžala. Patikėkite, šių 3, 5, 15 minučių bus daugiau nei pakankamai, kad vaikas jaustųsi mylimas ir reikalingas. O blogos mamos kompleksą, kuri dėl darbo ar dėl aplinkybių negali visą dieną praleisti su vaiku, padės atsikratyti  tas pats bendravimas ir skiriamas dėmesys jam. Galų gale svarbu ne laikas, o kokybė. Išbandykite šią „trijų minučių taisyklę“ bent savaitę ir pamatysite, kad jūsų vaikai pražys. Rezultatas bus  akivaizdus. Tik nedarykite to mechaniškai, žiūrėdami į laikrodį, ir per jėgą. Padėkite telefoną į šalį, paimkite vaiką už rankų, negalvokite apie problemas, nusiteikite tik vaikui ir neleiskite niekam atitraukti jūsų dėmesio, kol esate su vaiku. Tegul visas pasaulis laukia!..

Vaikai,  negaudami reikiamo tėvų dėmesio, pamažu praranda pasitikėjimą  jais.  Be to, supraskite, kad kitos vaikystės  jūsų vaikams nebus, kad ji nebus sustabdyta, pakartota ar perrašyta…  Vaikystė  lekia šviesos greičiu,  kaip ir auga vaikai.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą