Atsisakius alkoholio, pagerėjoamiego kokybė, žmogus pabunda energingas ir žvalus. Archyvo nuotrauka

Garsus Niujorko dizaineris, vienas iš „Semplice“ platformos įkūrėjų Tobiasas van Schneideris papasakojo,  kaip jis ėmė geriau miegoti, praleido mažiau laiko nesąmonėms ir sutaupė 1tūkst. JAV dolerių per mėnesį, atsisakęs kavos ir alkoholio.

„Lygiai 15 mėnesių negėriau alkoholio ir kavos. Mano draugai „Facebook“ ir „Twitter“ paprašė manęs pasidalinti savo patirtimi. Aš pastebėjau kai kuriuos malonius pokyčius, kai nustojau kas rytą gerti kavą, o taip pat vartoti ir alkoholį, ir noriu pasidalinti su jumis savo patirtimi“, – rašo žinomas dizaineris savo feisbuko paskyroje.

 

  1. Aš kiekvieną mėnesį sutaupau 1 tūkst. JAV dolerių

Kito mėnesio pabaigoje pastebėjau, kad man liko papildomi 1  tūkst. dolerių. Nemažai, tiesa? Ir neišleisdamas po truputį kiekvieną dieną nepastebėjau, kaip susikaupė tokia suma.

Aš gyvenu Niujorke. Paskaičiavau, jei sutaupiau  1000 dolerių per mėnesį, tai tik 33 dolerius per dieną.  dabar nusiperku tik 2-3 kokteilius per dieną, kainuojančius 10 dolerių.

Ar manote, kad esu alkoholikas? Patikėkite, išgerti 1-2 kokteilius vakare Niujorke yra normalu.  Be to, išgėrus, norisi ir ką nors suvalgyti.

  1. Sugaištu mažiau laiko tuščioms kalboms

Labai greitai pastebėjau tokį dalyką: mano nealkoholinė dieta padarė įtaką kai kuriems socialinio bendravimo aspektams. Štai ką pradėjau pastebėti: tiesiog nebesinori niekur eiti. Per daug nuobodu vėl ir vėl paaiškinti, kodėl negeriu. Kai draugai pakviečia mane išgerti, aš atsisakau, nes nenoriu blaiviai klausytis visų šitų apkalbų. Bet jei vis dėlto nueinu pas juos, galiu ten išbūti ne ilgiau kaip valandą.  Įsitikinau, kad blaiviems žmonėms išgėrusių kompanijoje nėra kas veikti.

Niekada nebuvau aistringas vakarėlių lankytojas, o atsisakęs alkoholio visiškai nustojau lankytis klubuose. Įdomu stebėti, kaip viskas, kas susiję su alkoholiu, pamažu nyksta iš mano gyvenimo. Pavyzdžiui, supratau, kiek turiu draugų, bendravimas su kuriais buvo grindžiamas tik noru išgerti kartu.

  1. Aš geriau miegu

Atsisakius alkoholio, smarkiai pagerėjo miego kokybė. Kalbu ne apie užmigimą, o apie kokybę. Visi žino, kad lengviau užmigti po taurę alaus ar vyno. Tai yra gerai žinoma „migdomųjų“ dozė. Tačiau kenčia miego kokybė. Dabar geriau miegu ir atsibundu energingesnis. Žinoma, jei jums yra šiek tiek daugiau nei 20 metų, tai vargu ar esate susipažinę su šiais jausmais. Viskas ateis su laiku.

  1. Nėra kavos – mažiau panikos, mažiau streso

Žinoma, tai nereiškia, kad tokiu būdu galima visiškai atsikratyti įtampos ir išgyvenimų.  Čia viskas yra individualu. Atsisakęs kavos tapau ramesnis ir labiau atsipalaidavęs. Kava mane per daug trikdė, padidėjo nerimas, kilo problemų su virškinimo sistema. Nepaisant viso to, man patinka kavos kvapas ir skonis. Todėl kartais pasilepinu gėrimu be kofeino. Vasarą geriu šaltą arbatą, žiemą – karštą.

Įdomu tai, kad „kavos gėrimas“ taip pat yra daugiau socialinis užsiėmimas, o ne noras tikrai mėgautis gėrimu.

Apibendrindamas galiu pasakyti, kad esu patenkintas savo sprendimu ir neketinu vėl pradėti gerti kavą ir alkoholį. Bet aš nesakau, kad turėtumėte elgtis taip pat. Jei viskas jums tinka, esate laimingi – jums nieko nereikia keisti. Savo įpročius pakeičiau iš smalsumo. Ir, kaip paaiškėjo, man patinka mano naujoji būsena.

 

„Facebook“ tekstas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą