Akivaizdu, kad ir tėvams padidėja krūvis, kai vaikas mokosi namuose. Mokymas ir auklėjimas yra sunkus darbas! Archyvo nuotrauka

Mokymas namuose dabar tapo įprastas dalykas, ypač dėl COVID-19. Bet daugelis tėvų nepatenkinti  mokyklos nuotolinio mokymosi formatu, nesutinka su reikalavimu dėvėti kaukes ir kai kuriais mokymo programos skyriais.

Verčiau galvokite apie mokymąsi namuose kaip „malonumą“. Štai keletas patarimų:

 

  1. Galimybė užsiimti neįprastais užsiėmimais

Mokantis namuose patartina užsiimti neįprastais užsiėmimais. Pavyzdžiui, pora valandų skirkite kelionei į čiuožyklą ar muziejų.  O  iškyla į parką su mėgstama knyga – vienas paprasčiausių ir  mėgstamiausių pramogų mokantis namuose.

  1. Skaitymas

Kuo daugiau  vaikas skaito, tuo didesnė tikimybė, kad tėvai nukreips savo vaikus į sėkmės kelią, suprantama, jei įskiepys jiems meilę skaityti. Priežastis paprasta: skaitymas yra raktas į bet kokį išsilavinimą, o tie, kurie mėgsta skaityti, mokosi visą gyvenimą. Vienas paprasčiausių būdų įskiepyti šią meilę – leisti laiką garsiai skaitant su visa šeima.

  1. Švietimo spragos

Supraskite, kad jūsų vaikas – viešoje, privačioje ar namų mokykloje – niekada neišmoks visko, ką reikia žinoti. Bet jei sugebėsite įskiepyti jam meilę mokytis, jis turės įrankių užpildyti šias spragas.

  1. Privalumas

Pasinaudokite mokymosi namuose laisve. Nieko blogo nenutiks, jei pakeisite savo tvarkaraštį ir retsykiais vakare ar vasarą atliksite pamokas, kad rudenį galėtumėte pailsėti savaitei.

  1. Užkerta kelią perdegimui

Akivaizdu, kad ir tėvams padidėja krūvis, kai vaikas mokosi namuose. Mokymas ir auklėjimas yra sunkus darbas! Štai kodėl svarbu užkirsti kelią perdegimui. Vienas  paprasčiausių būdų tai padaryti – kiekvieną kartą, kai jaučiate susikaupusį stresą, visus išvesti iš namų pasivaikščioti.

Visų pirma, nebūkite per griežti sau. Tikėtina, kad jūs, su savo meile ir rūpesčiu vaikais, sugebėsite juos užauginti daug geriau nei valstybinės mokyklos. Jei kyla abejonių, tiesiog palyginkite savo vaikų metinius testų rezultatus su moksleivių rezultatais ir tai suteiks jums pasitikėjimo.

Garsus amerikiečių pedagogas ir rašytojas Johnas Gatto savo knygoje „Bucking Us“ rašo:

„Neapsigaukite manydami, kad gera mokymo programa, gera įranga ar geri mokytojai yra labai svarbūs jūsų sūnaus ar dukters išsilavinimui. Visi nesusipratimai daugiausia kyla dėl to, kad mokykloje užduodamos pamokos neskatina vaikų motyvacijos, atkaklumo, pasitikėjimo savimi, drąsos, orumo“.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą