Ar kada nors bent susimąstėte, kiek pinigų išleidžiate per mėnesį rūkalams? Įvairių tyrimų duomenimis, jei žmogus per dieną surūko vieną pakelį cigarečių, kainuojantį 3-4 Eurus, tai per mėnesį jis išleidžia 90-120 Eurų. Archyvo liustracija

Ko gero daug kas bandė rūkyti, bet ne visi pradėjo tai daryti nuolat. Įvairių tyrimų duomenimis,  dažniausiai rūko vaikinai, nors neretai pasitaiko ir merginų. Kas paskatino juos pradėti rūkyti? Ir kodėl jie vis dar rūko? Juk rūkymas turi daug daugiau minusų nei pliusų. Taigi, išsiaiškinkime, kokios svarbiausios priežastys nepradėti rūkyti arba mesti tai daryti?

 

  1. Kvapas

Kad ir kaip mėgintumėte parūkius „užmušti“ tabako kvapą kramtomąja guma ar dezodorantais, nepavyks to padaryti. Veikiau priešingai – įvairūs kvapai, suplakti į vieną, gali sukelti itin nelauktą kvapą, nuo kurio ir patiems bus nepatogu.

  1. Pinigai

Ar kada nors bent susimąstėte, kiek pinigų išleidžiate per mėnesį rūkalams? Įvairių tyrimų duomenimis, jei žmogus per dieną surūko vieną pakelį cigarečių, kainuojantį 3-4 Eurus, tai per mėnesį jis išleidžia 90-120 Eurų. Įsivaizduojate? Taigi, dabar patys paskaičiuokite, o kiek jis išleidžia per pusmetį ar net metus? Ir ką būtų galima už šiuos pinigus nusipirkti?

  1. Rūkymo zona

Nuolatinis ieškojimas, kur parūkyti, priklausomam žmogui yra gyvybiškai būtina. Kitaip tariant, jei staiga užsimanai parūkyti – reikia susirasti tam leidžiamą vietą. Švietimo įstaigų tualetuose rūkyti seniai draudžiama, taip pat ir visuomeninio transporto stotelėse, ne gali užsidirbti baudą. Belieka – rūkyti už garažų ar kur nors kitur pasislėpus. Labai nepatogu. Ar jums to reikia?

  1. Sveikata

Kad ir ką sakytų rūkaliai: „Mano senelis rūkė kaip garvežys ir sulaukė beveik šimto metų!“. Tačiau statistika negailestinga ir byloja visai ką kita. Daugeliu atvejų plaučių vėžį sukelia rūkymas.

Šiuolaikiniame neekologiškame pasaulyje į mūsų sveikatą nuolat kėsinasi įvairūs pavojai: užteršta  aplinka, oras, vanduo, maistas ir panašiai. Kam gadinti savo sveikatą dar ir rūkant?

Ir pabaigoje išsiaiškinkime, kas verčia griebtis cigaretės ir kodėl geriau to nedaryti? Paklausus jaunimo, kodėl jie pradeda rūkyti, daugelis atsako, kad taip daro jų draugai. Taip pat patinka ne tiek rūkymas, kiek jo ritualas: išsiimti cigaretę iš pakelio, pridegti žiebtuvėliu, įtraukti dūmus ir panašiai. Kitaip tariant, jie tame įžvelgia kažką patrauklaus. Kai kuriems dar patinka ir pakelio dizainas ar  pakuotė. Kai kuriems kiti žmonės labai gražiai atrodo su cigarete ir kad moka gražiai rūko.

Bet ar tai nusveria visus anksčiau išvardintus minusus?  Ką jūs manote apie tai? Pasidalykite savo patirtimi ir požiūriu į rūkymą komentaruose. Ir būkite sveiki!

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą