Kai buvau paauglė,  viena didžiausių baimių buvo menstruacijų nutolimas nuo civilizacijos. Tokioms situacijoms pasitaikius vis dažniau, baimė peraugo į priešiškumą, o vėliau užleido vietą apatijai. Nemanau, kad kas nors mėgsta stovyklauti menstruacijų metu, bet tikrai yra būdų, kaip jaustis patogiau.

 

Menstruaciniai apatiniai apsaugo 6-8 valandas

Pateiksiu jums tris būdus, kaip kovoti su menstruacijomis stovyklaujant ar keliaujant į žygius. Ir patarimus, kaip išlaikyti švarą, kai esate toli nuo civilizacijos. Bei kokios yra higienos prekės, kurias galima naudoti stovyklaujant ar žygiuojant.

Pirmasis daugkartinio naudojimo gaminio variantas yra specialūs apatiniai, skirti menstruacijoms.

Pirma, specialūs apatiniai sumažina plastiko atliekų daromą žalą planetai. Antra, šiuos apatinius lengva ir patogu naudoti stovyklaujant

Tos, kurios nėra susipažinusios su tokio tipo apatiniais, priminsiu, kad jie atrodo kaip įprasti apatiniai, tačiau turi papildomų sluoksnių, kurie sugeria drėgmę, sulaiko kvapus ir puikiai priglunda. Sugeriamumas skiriasi priklausomai nuo modelio, bet gali svyruoti nuo 1 iki 4 tamponų. Paprastai specializuoti menstruaciniai apatiniai apsaugo 6-8 valandas.

Dieną stovyklavietėje dėvėkite specialias kelnaites. Dienos pabaigoje pasikeiskite.  Tai labai paprasta.

O jei gausiai teka, vidury dienos apatinius turėsite pasikeisti. Jei išskyros labai stiprios, kaip antrą apsaugos sluoksnį geriau naudoti specialius apatinius.

Ką daryti su naudotomis kelnaitėmis? Viskas priklauso nuo kelionės trukmės. Trumpose kelionėse įmeskite dėvėtas kelnaites į „atsarginį krepšį“ ir saugiai užriškite kuprinę. Jei stovyklaujate ilgą laiką, apatines kelnaites galite išsiplauti vandenyje.

Patarimas: įklotų ir tamponų  įsidėkite daugiau, nei manote, kad jums reikės kelionėje. Be to, galite pasirūpinti skalbimo priemonėmis ir išsiskalbti specialius apatinius, kai lieka tik pusė atsargos. Jei nenorite skalbti, dėvėtus apatinius įdėkite į „atsarginį krepšį“. Bet jei taip, pasiimkite su savimi apatinius papildomam laikotarpiui.

Antrasis daugkartinio naudojimo higienos priemonių variantas – menstruacinės taurelės.

Menstruacinė taurelė yra lankstus silikoninis puodelis, kuris įkišamas į makštį (kaip tamponas). Tačiau puodelis surenka išskyras į konteinerį, o ne sugeria jas kaip tamponas. Paprastai prie taurelių pridedamos išsamios naudojimo instrukcijos.

Menstruacinės taurelės turi daug privalumų, todėl jų naudojimas stovyklaujant yra tikras išsigelbėjimas. Pirma, jas galima laikyti įsidėjus 12 valandų (tikslus vienos taurelės naudojimo laikas priklauso nuo išskyrų kiekio). Nereikės atsikratyti naudotų higienos priemonių atliekų.

Vaistinėse yra kelių gamintojų menstruacinių taurelių. Norint pasirinkti geriausią, rekomenduoju išstudijuoti įvairias galimybes ir apžvalgas ir jas išbandyti prieš išvykstant į stovyklą ar žygį.

 

„Atsarginį krepšį“ lengva pasigaminti namuose

Žinia, vienkartinės higienos priemonės – įklotai ir tamponai. Akivaizdžiausias pasirinkimas menstruacijų metu stovyklaujant yra naudoti įklotus ir tamponus. Kaip ir namuose. Pasiimkite su savimi daugiau, nei manote, kad tai būtina.

Būkite atsargios, jei paprastai naudojate įklotus ir leidžiatės į kelionę baidarėmis ar kanoja. Įkritus į vandenį, įklotas greitai sugers vandenį ir jį reikės nedelsiant pakeisti. Be to, tai bus labai nepatogu. Jei eisite į žygį, įklotas sukurs šiltnamio efektą kirkšnies srityje ir trins odą. Tai taip pat sukels diskomfortą.

Kaip išmesti panaudotas vienkartines higienos priemones? Įprasti tamponai ir įklotai po naudojimo kelia logišką klausimą – kaip juos išmesti? Tačiau jūs esate gamtoje. Kaip jų atsikratyti? Mano patarimas paprastas – naudokite „atsarginį krepšį“.

„Atsarginis krepšys“ – tai didelis, nepermatomas užtrauktuku užsegamas krepšys, todėl turinio nematyti. Panaudojus įklotą ar tamponą, įdėkite jį į „atsarginį krepšį“, tinkamai užtraukite maišelį ir įdėkite į kuprinę. Kai grįšite į civilizaciją, tiesiog išmeskite visą „atsarginį krepšį“ į atliekų konteinerį.

„Atsarginį krepšį“ lengva pasigaminti namuose. Kai kas mieliau perka specialius maišelius sanitarinėms priemonėms išmesti, bet naminis „atsarginis krepšys“ yra gana efektyvus.

Patarimas: atsineškite mažus plastikinius maišelius be užtrauktuko. Kai turėsite panaudotą tamponą ar įklotą, įdėkite jį į mažą plastikinį maišelį ir suriškite maišelį mazgu. Tada įdėkite maišelį su panaudotu tamponu į „atsarginį krepšį“. Tai neleidžia kvapui sklisti kiekvieną kartą atidarius „atsarginį krepšį“. Kita vertus, panaudotas higienos priemones apsaugos kitu plastiko sluoksniu, jei „atsarginis krepšys“ netyčia atsidarytų ar praplyštų.

 

Laikykite viską švariai

Atminkite, kad jokiu būdu nepalikite tamponų ar įklotų miške. Jie nėra biologiškai skaidūs. Taip pat į stovyklos tualetą nereikėtų mesti panaudotų higienos priemonių.

Apsvarstykite galimybę sustabdyti mėnesines stovyklaujant. Kai kurie kontraceptikai leidžia kontroliuoti menstruacinį ciklą. Naudodami šias priemones galite kontroliuoti menstruacijų dienas, kad stovyklaujant mėnesinių visai neatsirastų.

Pavyzdžiui, du mėnesius be perstojo vartojant hormoninius kontraceptikus, galima atsikratyti mėnesinių visai vasarai.

Būkite atsargios, nes prieš svarstydamos šią parinktį būtinai pasitarkite su savo šeimos gydytoja.  Jūsų amžius, mėnesinių intensyvumas, naudojamas kontracepcijos tipas ir nėštumo planai turi įtakos, ar ši parinktis jums tinka.

Kaip padaryti stovyklavimą patogiu laikotarpiu? Laikykite viską švariai: pasiimkite su savimi didelę pakuotę kūdikių servetėlių be kvapų ir dažnai nusišluostykite intymią vietą. Taip jausitės žvalios ir švarios. Tačiau nepamirškite išmesti panaudotas drėgnas servetėles į šiukšlių maišą ar „atsarginį krepšį“. Mat šios servetėlės ​​nėra biologiškai skaidžios.

Jei oras ir vieta leidžia, plaukiokite dažniau, kad jūsų kūnas būtų švarus. Dėvėkite laisvus drabužius. Daugelis žmonių mėgsta vaikščioti su antblauzdžiais, tačiau menstruacijų metu tai gali būti nepatogu ir nehigieniška. Mat jie sukuria palankų klimatą kirkšnies srityje bakterijoms daugintis, nes stipriai įkaitina šią kūno dalį ir nepašalina drėgmės pertekliaus.

Jei dažniausiai vartojate kokius nors vaistus menstruacijų metu, pasiimkite juos su savimi stovyklaudamos. Tai gali būti įprastą skausmą malšinantys vaistai. Jei galite, pasiimkite su savimi  papildomą maždaug 2 litrų buteliuką.

Gydytoja ginekologė Aušrinė Burgelytė

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą