Vaikų gydytojas Alvaro Retamalis Matus su žmona

Seksualinio smurto įvykis Los Ando provincijoje, sukrėtė Čilės gyventojus savo žiaurumu, – rašoma leidinyje „El Comercio“. Vienerių metų ir septynių mėnesių amžiaus Amber Lazcano  vaiko teisių tarnybos pavedė  tetos Andresos Espinozos globai, nes mergaitės motina vartojo narkotikus ir ja nesirūpino.

 

Gydytojams išgelbėti Amber nepavyko

Netrukus  mergytė su sunkiomis traumomis pateko į San Kamilo ligoninę, esančią 78 km. nuo Čilės sostinės Santjago. Vaikų gydytojas Alvaro Retamalis Matus priėmė mergaitę, kurią atvežė Andresa ir jos vaikinas. Jie paaiškino, kad Amber iškrito iš lovos, todėl yra tokios sunkios būklės.

Netrukus gydytojas nustatė, kad vaikas patyrė sunkią traumą ir buvo sužalotas dėl seksualinės prievartos. Manoma, kad tai padarė mergytės tetos partneris. Gydytojams išgelbėti Amber nepavyko.

Kūdikio mirtis sujaudino Čilės visuomenę, kuri reikalavo skirti nusikaltėliui mirties bausmę.

Daktaras Retamalis „Facebook“ parašė, kaip sunku  buvo jam ir ligoninės personalui stebėti, kaip kančiose merdėjo mažylė Amber. Nepaisant to, mergytę iš mirties nasrų traukęs gydytojas priešinosi, kad prievartautojui būtų įvykdyta mirties bausmė.

„Labai lengva supykti ir paprašyti mirties bausmės už tokį monstrą, nusikaltėlį … Tai yra lengviausia išeitis. Kai Amber Lazcano atvežė į mano skyrių, mes padarėme viską, kas įmanoma, kad išgelbėtume jos gyvybę. Matydamas jos trapų mažą kūnelį ir tokias pat mažytes rankeles, glostydavau jos kaktą ir sakydavau, kad ji turi gyventi, nes niekas šiame pasaulyje daugiau jos neišdrįs nuskriausti…“.

 

Reikia surinkti visą neapykantą ir paversti ja meile

Anot daktaro Retamalio, tuomet dar buvo galimybė jai pasakyti: „Prašau, paklausyk manęs: gyvenk!“ Daugiau nieko nereikia bijoti, žemėje yra daugybė žmonių, kurie ją myli … tetos ir dėdės, kurie atvežė ją į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu ir jaudinasi dėl jos laukiamajame. Kol vyko operacija, visas ligoninės medicinos personalas laukė sulaikę kvėpavimą ir tikėjosi, kad mergytei pavyks išsikapstyti…

„Mes visi verkėme, nerimavome dėl šio gražaus mažojo angelo. Ir mes visi norime, kad tam, kuris taip padarė su ja, būtų skirtos pačios griežčiausios bausmės“, – sako Alvaro Retamalis Matus

Gydytojo teigimu, mergytė atsisveikino su gyvenimu, kuris, deja, buvo kupinas skausmo. „Kai pajutau, kad ji miršta, laikiau jos rankeles ir leidau sau ją palaiminti tik todėl, kad buvau šalia, nors nesu nei kunigas, nei jos tėvas“, – pasakoja vaikų gydytojas Alvaro.

Anot jo, tai, ką jaučia dabar, vis tiek netrokšta, kad nusikaltėlis būtų nuteistas mirties bausme, nes iš tikrųjų tai nieko neišspręs. „Šiandien aš jaučiu, kad turime padaryti viską, ką galime, kad daugiau niekada nebepasikartotų tai, kas nutiko su Amber ir kitais vaikais. Nesunku reikalauti mirties bausmės, bet kodėl nesurinkus visos neapykantos, kurią jaučiame šiandien, ir pavertus ją meile, kuria būtų siekiama apsaugoti savo vaikus? Tuos, kurie neturi tėvų ir tuos, kurie tyli. Taip pat ir tuos, kurių mes nežinome ar nenorime žinoti, bet kurie kenčia vienatvėje. O pabaisos mirtis leistų mums tik pajusti palengvėjimą. Svarbiausia suprasti, kad visuomenė yra ne vien struktūra, valstybė ar ideologija, o tai, kad mes neatsakingai elgiamės su vaikais ir neturime nė menkiausio noro parodyti atsakomybės, – parašė sako paskyroje „Facebook‘e“ Alvaro Retamalis Matus.

Jo manymu, vietoj to, mes turime ginti savo vaikus nuo blogio, kuris slypi ir tykoja kiekviename pasaulio kampelyje. Tai tikrai duotų vaisių.

Gydytojo įrašu pasidalino dešimtys tūkstančių žmonių.

 

„Facebook“ tekstas ir nuotrauka

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą