Grace Strobel - modelis

 Grace Strobel gimė prieš 22 metus. Praėjus kelioms valandoms po Grace gimimo, Jeffas ir Linda Strobelai buvo informuoti, kad jų duktė gimė su Dauno sindromu. Tuo tarpu genetikos specialistai tvirtino, kad mergytė niekada neišmoks nei skaityti, nei rašyti. Todėl pasiūlė tėvams savo naujagimę atžalą atiduoti į specialią, neįgaliesiems skirtą „įstaigą“.

Pirmiausiai tėvai mokė dukrelę vaikščioti savomis kojomis

„Čia nėra nieko gėdingo. Yra institucijų, kurios pasirūpins jūsų dukterimi. Tiesiog susėskite ir pagalvokite apie tai“, – ramino specialistai nelaimingus tėvus.

Dauno sindromas yra genetinė liga, sukelianti vystymosi vėlavimą ir protinį atsilikimą. Tačiau Jeffas ir Linda nebuvo pasirengę priimti šio patarimo ir nusprendė patys, savo jėgomis padėti dukrai.

Mylintys tėvai ėmėsi to, kai tik grįžo namo iš ligoninės.

Sutuoktiniai tapo  savo dukrelės treneriais, kuratoriais ir terapijos specialistais, kadangi jie neturėjo tiek pinigų, kad galėtų pasamdyti visus šiuos specialistus. Tėvai visą savo energiją ir laiką paaukojo, norėdami padėti Grace susidoroti su gyvenimo sunkumais ir problemomis.

Pirmiausiai tėvai mokė dukrelę vaikščioti savomis kojomis. Kai Grace suėjo treji metai, mama Linda kasdien skirdavo  jos lavinimui ne mažiau kaip keturias penkias valandas per dieną. Būdama penkerių metų, mergaitė jau įsiminė žodžius ir mokėjo skaityti.

Kai Grace suėjo 8 metai, ji pradėjo lankyti pradinę mokyklą, kur lavino savo socialinius įgūdžius ir toliau mokėsi namuose.

„Tai mano misija. Ir man visai nerūpėjo, ką apie mus galvojo ir kalbėjo žmonės. Mes buvome stiprūs, nes mus palaikė bendraminčiai“, – sakė Linda.

 

Buvo pakviesta ir į Niujorko mados savaitę

Nors šeima  ir apgaubė savo dukterį meile, rūpesčiu ir supratimu, bet ji taip pat neišvengė  vartotojų neigiamų komentarų socialiniuose tinkluose. Vieni jų gailėjo tėvus, sakė, nelinkėtų to net ir didžiausiam priešui. Tuo tarpu kiti stebėjosi dėl tokio jų pasiaukojimo.

Linda iki šiol negali pamiršti, kaip  jos dvidešimtmetė duktė Grace dirbo savanore mokyklos kavinėje, kur vaikai, atėję pavalgyti, pradėjo tyčiotis dėl jos neaiškios kalbėsenos. Tada merginos   mama nusprendė, kad dukrai reikia padėti – susirado ir pasamdė logopedą.

Praėjus keleriems metams  Grace skaitė pranešimą Rokvudo slėnio vidurinėje mokykloje, kur anksčiau mokėsi. Mergino aiškino moksleiviams, kas yra Dauno sindromas, kalbėjo apie sunkumus, su kuriais susidurdavo kasdien. Ir, svarbiausia, kad nereikėtų tyčiotis iš tokių žmonių, nes ši būsena  netrukdo siekti mėgstamų dalykų.

Po to Grace Strobel buvo pakviesta  skaityti pranešimą organizacijos „Funding Futures“ surengtame renginyje Čikagoje, kuri rinko lėšas Dauno sindromo tyrimams atlikti.

Grace ir toliau siekė aukštumų. 2018 metais, kai  merginos su Dauno sindromu fotosesija išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose, ji buvo pakviesta dalyvauti mados kolekcijos „St. Louis Ola Havatma“ pristatyme. Atlanto mados savaitėje „ypatingas“ modelis buvo sutiktas griausmingais plojimais. Šį rudenį Grace Strobel buvo pakviesta ir į Niujorko mados savaitę.

Grace ir toliau aktyviai dalyvauja viešuose pasirodymuose, skaito pranešimus ir tikisi pakeisti kai kurių žmonių neigiamą požiūrį į žmones su Dauno sindromu, kurie taip pat turi ne mažiau  galimybių įgyvendinti savo svajones, kaip ir sveikieji.

 

parengta pagal „STL Today“

„Instagram“ nuotraukos

7 KOMENTARAI

  1. Hi, i think that i saw you visited my website so i came
    to “return the favor”.I am attempting to find things
    to improve my website!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

  2. Wonderful blog! Do you have any tips for aspiring writers?
    I’m hoping to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.

    Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go
    for a paid option? There are so many options out there that I’m completely confused ..
    Any recommendations? Appreciate it!

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą