Teksaso malonės ir lygtinio paleidimo taryba peržiūrėjo Melissos Lucio bylą ir atidėjo egzekuciją. Tai suteikė jai vilties. Atsirado nemažai, beje, tarp yra net įžymybių, puoselėjančių viltį sulaukti pakartotinio bylos nagrinėjimo. "YouTube" stopkadras

2007 metais vasario 17 d. greitosios pagalbos automobilis privažiavo prie namo Harlingene, Teksase. Ant vieno iš kambarių grindų buvo numestas  čiužinys, ant kurio veidu į viršų gulėjo 2 metų mergaitė. Vaikas į nieką nereagavo ir tarsi nerodė gyvybės ženklų. Nepaisant to, gydytojai ir toliau bandė gaivinti mažylę iki pat vaikų ligoninės durų. Skubios pagalbos skyriuje mergytei nuvilkus viršutinius  drabužėlius, gydytojai neteko žado, tai ką pamatė ir iškart iškvietė policiją.

 

Pora buvo apkaltinta aplaidžia vaikų priežiūra

Atvykus policininkams, į jų rankas iš karto buvo perduotas pranešimas, kuris buvo surašytas atvykusio greitosios medicinos pagalbos gydytojo, tiksliau jo apžiūros rezultatai. Be vaiko būklės, gydytojas įvertino ir jo motinos būseną, kuri jam atrodė „labai nutolusi“. Iš tiesų, remiantis šiuo dokumentu, moteris buvo sulaikyta tiesiai ligoninėje.

Melissos Lucio apklausa prasidėjo  dar tą pačią dieną, 22.00 val. Tyrėjai iš pradžių elgėsi gana agresyviai, darė moteriai  spaudimą ir net grasino. Jie reikalavo, kad ji prisipažintų dėl tyčinės žmogžudystės, tačiau Melissa atsisakė tai padaryti. Po dviejų valandų nepertraukiamos apklausos, priešingai įstatymams, reikalaujantiems filmuoti, kamera buvo išjungta. Kas nutiko toliau, tiksliai nežinoma, bet trečią valandą nakties Lucio prisipažino. Beje, taip pat žinoma, kad jai niekada nebuvo suteiktas advokatas.

Melissa Lucio gimė neturtingoje šeimoje. Tėvas paliko šeimą, kai ji buvo dar visai maža. Motina į namus atsivedė naują vyrą, kuris, pasak Lucio, kai jai buvo 6 metai, jis seksualiai priekabiavo ir  smurtavo. Kai ji bandė apie tai pasakyti mamai, ji netikėjo ir liepė tylėti. Tokia reakcija patėviui tik atrišo rankas.

Kai Melissai buvo 16 metų, ji ištekėjo ir paliko savo tėvų namus. Vienas po kito moteris susilaukė 5 vaikų, tačiau jos vyras nusprendė palikti šeimą. Praėjus keliems mėnesiams po skyrybų, Lucio susipažino  su Robertu Alvarezu ir jie užmezgė santykius. Iki 2000-ųjų pradžios moteris nuo jo pagimdė dar šešis vaikus.

Pirmą kartą globos institucijos šeima susidomėjo 1995 metais. Pora buvo apkaltinta aplaidžia vaikų priežiūra, tačiau jie nebuvo paimti. 1999 metais socialiniai darbuotojai iš ligoninės gavo pažymą, pagal kurią, gimus vienam iš sūnų, Melisos ir naujagimio berniuko narkotikų testas buvo teigiamas. Vyresni vaikai patvirtino, kad žinojo apie tokias problemas su abiem tėvais, tačiau vaiko teisių gynėjai vėl nesiėmė jokių veiksmų.

2004 metais  rugsėjo 6 d. gimė 12-asis Lucio vaikas Mariah Alvarez. Šeima tuo metu gyveno bute antrame aukšte, į kurį galima patekti tik gatvėje esančiais laiptais.

Praėjus trims savaitėms po dukters gimimo, Melissai vėl buvo nustatytas teigiamas narkotikų testas. Šį kartą socialiniai darbuotojai paėmė vaikus ir perdavė juos globėjų šeimai. Jie ten liks ateinančius dvejus metus.

Per šį laiką pora nusprendė atsisakyti žalingų įpročių ir pagerinti savo gyvenimą. Jiems pavyko įtikinti priežiūros institucijas, kad pasitaisė ir 2006 metų lapkričio 21 dieną visi vaikai grįžo į tėvų namus. Bet neilgam. Mat tėvai jau buvo susiradę erdvesnį būstą, kuriame, be to, nebuvo nepatogių gatvės laiptų. Taigi šeima ruošėsi persikelti.

2007 metais vasario 15 d., ketvirtadienį, Melissa  tvarkėsi namuose –  jai reikėjo surinkti visus daiktus ir sutvarkyti prieš išeinant iš buto. Robertas Alvarezas kartu su vyresniais vaikais dalį baldų ketino išsivežti į naują gyvenamąją vietą. Jaunesniems liepė likti kambaryje žaisti ir neiti į lauką. Bet jie neklausė.

Dvejų metų Mariah nukrito nuo laiptų ir išeidama garsiai verkė. Išbėgusi Melissa nuramino verkiančią mažylę. Tą akimirką jai atrodė, kad vaikas nenukentėjo, nes ji beveik iš karto grįžo žaisti su seserimis. Tačiau vakare viskas pasikeitė. Mariah atsisakė vakarienės, gėrė tik sultis. Kitą dieną motina bandė pamaitinti dukterį, bet ji nesileido, tvirtai sukandusi dantis. Matėsi, kad mergytei buvo sunku kvėpuoti, bet Melissa suprato tai prasidėjusiu peršalimu.

 

Jėga išgavo daugiavaikės motinos prisipažinimą

Vasario 17 d., praėjus dviem dienoms po kritimo nuo laiptų, mergytė išmiegojo visą dieną. Iki 19 val. namiškiai bandė pažadinti Mariah, bet ji nepabudo. Įtardami kažką negero, šeima iškvietė greitąją pagalbą, kurios gydytojas  ir pastebėjo, kad Melissa „elgėsi labai neįprastai motinai“,  atrodė, kad ji yra kažkur „labai toli“.

Vaiko skrodimą atlikusi patologė Norma Farley padarė išvadą: ant kūno matosi mėlynės ir įkandimo žymės nugaroje, lūžusi viena rankytė bei trūko dalies plaukų ant galvos. Pasak Farley, tiesioginė dvimetės Mariah mirties priežastis buvo sunki galvos trauma likus ne daugiau kaip 24 valandoms iki kūno atradimo. Ji konkrečiai pažymėjo, kad mėlynės buvo daugybinės ir negalėjo atsirasti vien dėl kritimo nuo laiptų.

Remiantis ekspertizės rezultatais, policija apklausė visus poros vaikus, tačiau nė vienas nepatvirtino, kad tėvai kada nors būtų juos skriaudę.

Per 5 valandas trukusią apklausą tyrėjai, galima sakyti, jėga išgavo daugiavaikės motinos prisipažinimą. Beje, Melissai, kuri tuo metu jau laukėsi dvynių, buvo parodytos dukters nuotraukos iš lavoninės ir pagrasinta, kad jei neprisipažins, neduos jai leidimo dalyvauti laidotuvėse. Vėliau moteris pasakos, kad prisipažino padariusi nusikaltimą tik dėl to, kad norėjo atsisveikinti su savo dukrele ir palydėti ją į amžino poilsio vietą.

O po to prasidės ilgas ir sunkus kelias, kai moteris bandys įrodyti savo nekaltumą.

2007 metais  vasario 18 d.Melissa  Lucio bus suimta. Tik po trijų mėnesių ji pirmą kartą susitiks su paskirtu advokatu Peteriu Gilmanu. Tačiau tai jai nelabai padėjo. Advokatas rekomendavo Melissai sutikti su kaltinimais ir už tai gauti 30 metų kalėjimo. Tokį pasiūlymą kaltinamajai pateikė apygardos prokuroras. Lucio atsisakė tą padaryti, tvirtindama, kad ji nenužudė dukters. Iki to laiko moteris kalėjime buvo pagimdžiusi 13-ą ir 14-ą vaikus, kurie iškart buvo atiduoti įvaikinti.

Teisme tęsėsi gynėjo darbo keistenybės. Tiesą sakant, vienintelis dalykas, kurį padarė advokatas Gilmanas, pakvietė į teismo salę nepriklausomą ekspertą, kuris padarė išvadą, kad Mariah sužalojimai galėjo būti dėl kritimo. Specialistas kritikavo kategoriškas kolegos išvadas, kad tai buvo vaiko nužudymas. Tuo pačiu advokatas  kažkodėl nematė reikalo pakviesti liudytojais Melissos vaikus. Nė vieno! Todėl kritimo istorija  taip ir liko tinkamai neišaiškinta ir nepateikta prisiekusiesiems.

2008 metais liepos 8 d. Braunsvilio apygardos teismas pripažino Melissa Lucio kalta dėl tyčinio dukters nužudymo ir nuteisė ją mirties bausme. Po apeliacijos aukštesnės instancijos teismas panaikino sprendimą, tačiau Teksaso valstija apskundė panaikinimą ir gavo nuosprendžio grąžinimą.

Melissa beveik jau 14 metų praleido mirtininkų kameroje, bet nenustoja kartoti dėl savo nekaltumo. Per tą laiką jai suėjo 53 metai. Jos vaikai pasidalijo į dvi stovyklas: už ir prieš. Galiausiai keli prisiekusieji prisipažino, kad buvo spaudžiami priimti apkaltinamąjį nuosprendį. Tačiau valstybės mašinai to nepakako, o 2022 metų balandžio 27 dieną numatyta egzekucija jau artėjo.

Tačiau balandžio 25 d., likus dviem dienoms iki Lucio mirties bausmės įvykdymo, kur jai turėjo būti atlikta injekciją, Teksaso malonės ir lygtinio paleidimo taryba peržiūrėjo Melissos bylą ir atidėjo egzekuciją.

Tai suteikė jai vilties. Atsirado nemažai, beje, tarp yra net įžymybių, puoselėjančių  viltį sulaukti pakartotinio bylos nagrinėjimo.

Belieka pridurti, kad Melissos vyras ir Mariah tėvas Robertas Alvarezas buvo nuteistas už tai, kad nukritus nuo laiptų dukteriai, iš karto nesikreipė medikų pagalbos. Jis buvo nuteistas kalėti 4 metus.

„YouTube“ stopkadrai

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą