Kai mama ir tėtis ginčijasi, vaikas patiria didelį stresą, nes myli juos abu. Archyvo nuotrauka

Yra žinoma, kad visos problemos kyla iš vaikystės. Tėvai dažnai daro rimtų klaidų auklėdami vaikus patys to nenorėdami. Jūsų dėmesiui, penkios pagrindinės klaidos, kurias daro tėvai, rašo parients.com.

 

1.Tėvai konfliktuoja prie vaiko

Dar blogiau, kai kuris nors jų pradeda keiktis vaiko akivaizdoje. Kai mama ir tėtis ginčijasi, vaikas patiria didelį stresą, nes myli juos abu. Taip pat kategoriškai negalima žeminti , įžeisti ir menkinti savo antrąją pusę, nes tai sumažins jos autoritetą šeimoje.

Svarbu nekelti tono ir nepereiti prie priekaištų ir kaltinimų, nes vaikai tokį elgesį priims kaip normą.

Turite išmokti spręsti konfliktus ramioje aplinkoje.

  1. Kaltės permetimas

Daugelis žmonių mėgsta permesti kaltę kitam!  pavyzdžiui, kai vaikas prašo leidimo, mama prašo tėčio. Arba jei vaikas netinkamai elgiasi, tada tėtis sako, kad mama kalta dėl to. Svarbu, kad šeimoje autoritetą turėtų abu tėvai, kad nebūtų jausmo, jog vienas yra geras ir atlaidus, o kitas blogas ir griežtas.

  1. Naudojant skirtingus auklėjimo metodus

Dažnai mamos ir tėčio nuomonės apie tą pačią situaciją skiriasi, tačiau vaikas to neturėtų žinoti.

Priešingu atveju, jis turės problemų ateityje, nes nežinos, kaip elgtis teisingai, turės problemų priimant sprendimą. Jei yra nesutarimų, bet būtina juos aptarti individualiai ir prieiti prie bendros nuomonės.

  1. Buvusio sutuoktinio žeminimas

Dažnai tai atsitinka po skyrybų, tačiau kai kurios susituokusios poros ir santuokoje leidžia sau menkinti savo antrąją pusę. Vienas iš sutuoktinių gali pasakyti vaikui, kad kitas yra blogas, ir tai lemia neigiamą požiūrį! Jei mergaitė visą vaikystę girdi, kad jos tėvas yra blogas, tai suaugus ji nepasitikės vyrais, nes tėvas yra vyrų personifikacija.

Nepaisant sutuoktinių santykių, jie turi įtikinti vaiką, kad jo mama ir tėtis yra geriausi, ir mylėti jį, kad ir kaip būtų.

  1. Jokios pagarbos asmeninėms riboms

Jei sutuoktiniai nepasitiki vienas kitu, ima kontroliuoti, tikrinti telefoną, kompiuterį, tai vaikai tai suvokia kaip elgesio normą. Vaikas nesugebės apginti savo asmeninių ribų, neišmoks pasakyti „ne“ žmonėms. Labai tikėtina, kad jis papuls į toksiškus santykius, nes nematė normalaus šeimos modelio, kuriame žmonės gerbia vienas kitą.

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą