Visiems moksleiviams (ir ne tik moksleiviams) mokykla (ar universitetas) nėra įdomiausia ir labiausiai geidžiama vieta. Be to, jei vakare vėlai einama miegoti, tai ryte lova klastingai  nepaleidžia iš savo šilto guolio. Nepaisant to, kad vėluojama, bet vis tiek turi eiti į pamoką. Mokytoja griežtai žiūri, o moksleiviui reikia greitai ką nors sugalvoti, kad ji nepyktų, net jei tai jau pamokos pabaiga.

Jūsų dėmesiui siūlome dešimt populiariausių pasiteisinimų, vėluojant į pamoką.

  1. Transporto spūstys

Jei į mokyklą (ar universitetą) važiuojate ne visuomeniniu, o tėvų automobiliu, visada galima patekti į spūstis. Mokytojai neretai ir patys atsiduria tokiose situacijose, bet ar jie bus supratingi, klausimas. Greičiausiai pasakys: „Reikėjo anksčiau išeiti iš namų“.

  1. Apsilankė pas gydytoją

– O kitu metu nueiti nebuvo galima? – klausia mokytoja

– Atsiprašau, bet kitam kartui nebuvo talonų, – atsakė mokinys.

Iki šiol niekas nereikalauja pažymėjimo, kad lankėsi pas gydytoją.

  1. Skaudėjo pilvą

Šis „pasiteisinimas“ labiau skirtas merginoms. Mokytoja taip pat yra moteriškos giminės, vadinasi, turėtų suprasti ir nepykti.

Tuo tarpu berniukai dažniau renkasi kitas ligas. Pavyzdžiui, labai skaudėjo dantį. Juk visi žinome, kaip skaudu ir nemalonu, kai išraunamas išminties dantis.

  1. Pramiegojo

Paprasta, bet sąžininga ir nuoširdu. Juk galite pramiegoti ne tik todėl, kad iki išnaktų žiūrėjote televizorių ar žaidėte kompiuterinius žaidimus, bet ir todėl, kad atlikote svarbius namų darbus (visi žino mokyklų ir studentų užduočių apimtį) arba ruošėtės testui.

Jei tai sako vargšas moksleivis, vargu ar mokytojas patikės  jo potraukiu žinioms, tačiau tiems, kurie ką nors daro studijuodami, „pasiteisinimas“ būna gana veiksmingas.

  1. Mašina aptaškė

Juk neisi į mokyklą išpurvintas pravažiuojančios mašinos. Moksleivis ar studentas visada turi atrodyti tvarkingai. Ar taip sako mokytojai?

Belieka pasiteisinti, kad teko grįžti namo ir skubiai persirengti, o kad nesušaltų – nusiprausti po karštu dušu ir išgerti puodelį karštos arbatos.

  1. Policininkai sulaikė

Taip gali nutikti nebent tada, kai moksleivis perėjo gatvę neleistinoje vietoje. Nepadės ir moksleivio paaiškinimas,  kad taip skubėjęs į mokyklą, jog net neieškojęs perėjos.

Mes, žinoma, atsimename, kad visa veikla su nepilnamečiais turėtų būti vykdoma dalyvaujant tėvams. Ir tik po to paleistas. Todėl vargšas mokinys (studentas) su išgąsčiu dar pusvalandį slinko vatinėmis kojomis į mokymo įstaigą.

  1. Užtruko valgykloje

Valgykloje paprastai būna daug žmonių,  todėl per visą pertrauką stovėjo eilėje ir nespėjo papusryčiauti. Juk augantis organizmas reikalauja biokuro papildymo.

Labai tinka pasiteisinimui, kai nevėluoji į pirmą pamoką.

  1. Užlūžo raktas spynoje

Dabar durys sunkios, raktai – sudėtingi. Nenuostabu, kad nesusitvarkome su jomis.

„Negalėjau užrakinti durų, o tėvai jau buvo išvykę į darbą. Aš turėjau jiems paskambinti ir laukti, kol jie grįš ir užrakins duris“, – teisinasi į pamoką pavėlavęs moksleivis.

Arba jis tiesiog negalėjo ištraukti rakto iš skylės. Jis sako, kad durys yra naujos, dar nepratusios prie raktų.

Šis pasiteisinimas iš „įstrigau lifte“ kategorijos. Kiekvieną rytą to nepasakysi, bet kartais galima. Ypač, jei pati mokytoja neseniai skundėsi tokiomis problemomis.

  1. Piktas šuo

Tai visai ne mielas šuo, o didžiulis šuo, kuris visą rytą sukosi aplink įėjimą, piktai urzgė, visiems lojo ir niekam neleido išeiti.

„Geriau pavėluoti į pamoką, bet laikytis kuo toliau nuo tokių agresorių. Mes nežinome, kas jų galvoje“, – sako moksleivis. Priimčiau tokį pasiteisinimą, jei būčiau mokytojas be jokių išlygų.

  1. Išvedė šunį pabėgioti

Tėvai išėjo į darbą, o šuva  ėmė prašytis į lauką. Žinoma, moksleivį kankino sąžinė dėl galimo vėlavimo į pamoką, bet šuo žiūrėjo tokiomis gailiomis akimis, verkšleno ir prašėsi į lauką. Kaip galima palikti savo ištikimiausią draugą likimo malonei? Turėjo prisiimti visą atsakomybės naštą ir eiti pasivaikščioti.

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą