Ko gero labai nedaug atsirastų žmonių, norinčių įkišti ranką į ryklio nasrus, tačiau Cristinai Zenato tai yra įprastas darbas. „Jie mano geriausi draugai“, – sako profesionali narė, pastaruosius 25 metus plaukiojanti kartu su rykliais. Ne tik tai, nes ji labai daug laiko skiria ir žmonių švietimui apie šiuos daugelio nesuprastus padarus ir tuo pačiu gelbėja juos nuo aštrių kabliukų skausmo.
Drąsiai pražiodina ryklį ir įkiša ranką į nasrus
Cristiną Zenato galima drąsiai vadinti geriausia ryklių drauge, nes, akivaizdu, kad ji randa bendrą kalbą su kiekvienu, su kuriuo susiduria vandenyno gelmėse! Stebėti, kaip ji bendrauja su rykliais, yra magiška patirtis, nors kartais tai atrodo šiek tiek baisiai.
Kiekvieną kartą pastebėjusi ryklį, prarijusį kablį, moteris drąsiai pražiodina jį, įkiša ranką į nasrus ir išima kablį! Nors moteris ir bebaimė, bet ji yra atsargi. Ji visada vilki specialų kostiumą, kad įkandimai nepakenktų jai.
Geriausia dalis įvyksta po to, kai Cristina galutinai išlaisvina ryklius iš spąstų. Iš pradžių rykliai plaukioja aplink ją, bet daugelis iš jų grįžta „padėkoti“ už išlaisvinimą!
Iki šiol drąsioji narė pašalino daugiau nei 300 kabliukų, kuriuos visus demonstruoja sudėjusi į vieną dėžutę. Moteris sakė, kad šis vaizdas turėtų perduoti grėsmingą žinią visai žmonijai.
Kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, skatindami ryklių ir vandenynų išsaugojimą
„Tai rodo, kokią žalą darome ne tik vandenynui ir jame gyvenančioms būtybėms, bet taip pat parodo, ką gali padaryti žmogus, neatsakingai žvejodamas ir norėdamas patenkinti savo asmeninius interesus ir ambicijas“, – parašė ji savo „Instagram‘o“ paskyroje.
Anot jos, norint išgelbėti ryklius, nebūtina visiems nerti į vandenį ir padėti pašalinti kabliukus, tačiau kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, skatindami ryklių ir vandenynų išsaugojimą. Ir visai nesvarbu, ar tai būtų padedant mokslui, fotografijai, politikos formavimui, mokymui bei švietimui.
Daugelis komentatorių paklausė, kodėl ji apskritai išima kabliukus, kai jų yra tiek daug. Tyrinėtojos, gamtosaugininkės ir tiesiog ryklių mylėtojos atsakymas paprastas.
„Daugeliui tai gali pasirodyti kaip beprasmis darbas, – parašė ji. – Bet man svarbu padėti kiekvienam ir tai, ką galiu aš jiems duoti“.
„Ačiū, Cristina, kad parodėte pasauliui, jog verta ryklius tausoti. Jūsų draugystė su jais įkvepia!“, – parašė vienas komentatorius.
„Instagram“ tekstas, nuotraukos, „Youtube“ vaizdo įrašas