Britanijoje leidžiamo leidinio  „Daily Express“ redaktoriai sako puikiai suprantantys pedofilijos temos sudėtingumą ir atsakomybę už ją. Jų įsitikinimu, labai svarbu kalbėti ir apie pedofilų logiką, norint išmokyti tėvus, kaip apsaugoti vaikus. Pavyzdžiui, vadovaujantis pedofilų logika, jų santykiai su vaikais yra normalūs. Kaip jie susiranda aukas ir ką daryti, norint apsaugoti vaikus nuo pedofilijos reiškinio?

 

Lytinis potraukis vaikams yra pagrindinis jausmas, stimuliuojantis pedofilus

Britų psichiatrijos specialistai neneigia ir kito fakto, kad daugeliu atvejų kraujomaiša nėra retas reiškinys tarp  pedofilų tėvų. Ne vienas forumo narių teigė svajojantys užsiauginti savo „Lolitą“ , susituokti su ja ir net susilaukti vaikų. Taigi, nemažai tėvų pedofilų lytinio švietimo pamokas savo vaikams praveda praktiniais užsiėmimais. O kai kurie net tvirtina, kad  visuomenė „priverčia“ lytiškai santykiauti su savo vaikais, įstatymais draudžianti susipažinti ir legaliai bendrauti su kitais vaikais. Pedofilai tvirtina, kad daugeliu atvejų tai būna intymus kontaktas be įsiskverbimo. Tai yra vien liečiant (petingas). Forumo dalyviai tvirtina, kad net vaikų pornografijos nuotraukose labai retai aptinkami lytinio akto vaizdai.

Tuo tarpu britų psichiatrai laikosi vieningos nuomonės – lytinis potraukis vaikams yra pagrindinis jausmas, stimuliuojantis pedofilus. Štai kodėl jie „be ašarų“ atsisveikina su savo „kiškiais“ ir „voverėmis“, kai peržengia jų norimą amžių.

Kaip suprasti, kad su vaiku kažkas ne taip? Anot psichologų, jei vaikas susidūrė su bet kokiu seksualiniu smurtu ar prievarta, po to jis dažniausiai užsisklendžia savyje.  Jam tai yra kažkas naujo ir nesuprantamo, nors ir jaučia, kad to neturėtų būti, kad per anksti tą daryti.  Vaikai, kurie patyrė bet kokio pobūdžio seksualinį kontaktą, vengia kam nors prasitarti. Pirmiausiai dėl to, kad jiems labai gėda. Nors vaikai ir nesugeba tiksliai įvardinti, kas su jais atsitiko, bet jiems tai yra kažkas labai baisaus. Dar labiau jie bijo, kad kas nors gali sužinoti.

Be to, vaikas nori būti sąžiningas, nes kitas asmuo paprašė jo išlaikyti paslaptį. Tai yra vienas  pagrindinių pedofilų kozirių, viliojant vaikus į savo pinkles. Todėl vaikai ir vengia išduoti pedofilą, nes mano, kad yra šios „paslapties“ bendrininkai.

 

Kuriam nors iš giminės ar šeimos draugui suvilioti vaiką visada lengviau

Jau anksčiau buvo rašyta, kad neretai pedofilai užmezga ryšį su vaiku per jo tėvus. Tai gali būti artimas šeimos draugas ar gerai pažįstamas kaimynas, kuriais pasitiki tėvai. Suprantama, ir vaikas jais pasitiki.

Pedofilas paprastai imasi veiksmų tik tada, kai prisijaukina vaiką. Beje, Didžiojoje Britanijoje labai populiarūs „metodiniai“ vadovėliai, kuriuose žingsnis po žingsnio mokoma, kaip įgyti vaikų  pasitikėjimą. Pavyzdžiui, „atsitiktinai“ susitikęs mandagiai pasisveikina ir užkalbina savo nusižiūrėtos aukos mamą. Po to dar kartą. Ir dar. Todėl labai verta tėvams atidžiau pažvelgti ne tik į vaiko aplinką, jo draugus, o į žmones, kurie dažnai būna šalia jūsų šeimos.

Sunkiausia yra suvilioti vaikus, kurie yra socializuoti ir gyvena pilnose šeimose. Šie vaikai pradeda vienaip ar kitaip reaguoti: panikuoti, bijoti, priešintis ir tuo pačiu atkreipia suaugusiųjų dėmesį.  Bet kalbant apie vaikus, kurie gyvena vaikų globos namuose arba auga nepilnose šeimose, tokiems  sunkiau atkreipti kitų dėmesį iškilus pavojui.

O jei pedofilas yra kuris nors giminių ar šeimos draugas, suvilioti vaiką jam bus dar lengviau. Mat vaikas jau pažįsta jį ir yra pripratęs, tada žaisminga forma pedofilas prisivilioja vaiką dar artimesniam kontaktui.

Kadangi pedofilai yra labai atsargūs, juos išaiškinti yra nelengva. Nėra požymių pagal kuriuos galima būtų atskirti pedofilus nuo kitų žmonių. Remiantis Nacionalinės nusikalstamumo agentūros (NCA) 2014 metų ataskaita, 750 tūkst. britų norėtų  artimų (intymių) santykių su vaikais. Taip pat paaiškėjo, kad 250 tūkst. asmenų  traukia vaikai iki 12 metų. NCA tyrimas parodė, kad vienas iš 35 vyrų yra potencialus pedofilas. Nors tikslios statistikos šiais klausimais ir nėra.

 

Gražios vaikų nuotraukos viešojoje erdvėje, pritraukia ne vieno pedofilo dėmesį

Dažniausiai  tokie žmonės lengvai randa bendrą kalbą su vaikais, nes žino, kaip užimti vaikus ir kokie pomėgiai jiems patinka. Verta atkreipti dėmesį, jei suaugęs vyras „kaip įmanydamas kovoja“ dėl vaiko dėmesio.

Britų psichiatrų įsitikinimu, neretai patys tėvai kelia pavojų savo vaikams. Tai yra gimdytojai laisvai ir nevaržomai fotografuoja ir dalijasi savo vaikų nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Mamos dažo blakstienas, lūpas, daro šukuosenas savo dukroms, kurios tampa panašios į lėles, gražius daiktus, talpina jų nuotraukas viešojoje erdvėje, kurios pritraukia pedofilų dėmesį.

Beje, dauguma pedofilų nusikopijuoja vaikų nuotraukas ir vaizdo įrašus, paskelbtus socialiniuose tinkluose ir įsitraukia į sąrašus. Tai būsimoji pedofilo auka. Be to, kai kurie vaikai ar jų tėvai, per neapdairumą, pažymi geografinę vietą, pagal kurią pedofilas gali juos atsekti.

Būtent minėtame forume vienas  vartotojų pasidalijo, kaip jis bendravo su vaiku socialiniame tinkle, apsimetęs bendraamže, ir sekė, kur jis gyvena.

Savo ruožtu tėvai turėtų socialiniuose tinkluose  ne tik sekti naujus savo vaikų draugus, bet ir kontroliuoti, ką apskritai vaikas veikia internete. Turėtų jam paaiškinti, tiksliau, įkalti į galvą, kad  jei vaikas nepažįsta žmogaus, neturėtų skubėti su juo susipažinti. Ir juo labiau juo pasitikėti.

Ir pabaigoje dar viena įspėjimas: pedofilus lytiškai jaudina žiūrint, kaip vaikas geria vandenį iš butelio arba čiulpia ledus, saldainius. Todėl reikia ypač vengti tokių nuotraukų viešojoje erdvėje. Galų gale leiskite kuo daugiau laiko su vaikais ir tada jiems nereikės ieškoti dėmesio kitur.

 

parengta pagal britų spaudą

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą