Studentė iš Didžiosios Britanijos internete susipažino su vaikinu, kurį įtarė jį apgaule. Todėl nusprendė jį patikrinti. Ir labai susigėdo sužinojusi, kad jis t ne sukčius, o yra Nigerijos princas.
Pasitelkusi draugus, nusprendė patikrinti, ar tai tiesa
21 metų dizaino studentė Esther iš Didžiosios Britanijos, 2020-aisiais susipažino su vaikinu, vardu Theo „Instagram‘e“ ir iš karto suprato, kad tarp jų yra stiprus ryšys.
„Jis labai gražiai su manimi elgiasi, vadina princese, kasdien rašo labai šiltas žinutes. Man patinka šis jausmas“, – sakė mergina savo draugėms.
Merginai Theo iškart patiko, o priežastys buvo ne tik vaikino išvaizda ir manieros. Jis buvo kilęs iš tos pačios jorubų genties, kaip ir ji. Tarsi susitarę abu persikėlė gyventi į Londoną.
„Aš gimiau jorubų gentyje. Nigerijoje gyvena daugiau kaip 20 milijonų žmonių, bet taip sunku rasti ką nors, kas patiktų. Be to, dar būtų iš savo genties, – sakė Esther.
Bet kai Theo pasakė merginai, jog išvyksta su reikalais į Nigeriją, bus labai užsiėmęs ir kurį laiką negalės bendrauti, studentė, pasitelkusi draugus, nusprendė patikrinti, ar tai tiesa.
Socialinių tinklų puslapiai nesukėlė visiškai jokių įtarimų. Tačiau kai Esther bandė paskambinti Theo telefonu, atsiliepė nepažįstamasis ir tada mergina išjungė telefoną.
„Tą akimirką aš nežinojau, kaip jaustis“, – teigė ji.
Norėdama visiškai atsikratyti abejonių, mergina patikrino partnerio geografinę vietą, naudodama specialią nuorodą, kurią išsiuntė jam asmenine žinute. Paaiškėjo, kad Theo buvo Londone.
Esther negalėjo susilaikyti ir pareikalavo paaiškinimo. Taigi, pora susitiko asmeniškai, o jaunuolis pasakė, kodėl jis negalėjo bendrauti vaizdo ryšiu ir atsiliepti į telefono skambučius.
„Faktas yra tas, kad aš esu Nigerijos princas. Tėvas neseniai mirė, ir aš turėjau grįžti į gimtinę. Žmonės nuolat zujo aplink. Be to, turėjau verslo reikalų. Nenorėjau sakyti Esther, kas aš esu iš tikrųjų, kad ji mane mylėtų tik dėl to, kad esu turtingas“, – pasakojo vaikinas savo interviu britų dienraščiui „Daily Mail“.
Nuo tos akimirkos Theo ir Esther užmezgė visaverčius santykius ir prisipažino, kad viskas yra labai rimta.
Internete niekuo negalima pasitikėti
Tačiau ne visiems taip pasiseka. Kaip suprasti, kad bendraujate su sukčiumi pažinčių svetainėje?
Žinia, sukčiai paprastai naudoja įvairias schemas, norėdami išvilioti pinigus iš žmonių arba šantažuoti juos erotinio pobūdžio nuotraukomis. Jei norite būti saugūs, nepamirškite svarbiausio dalyko: internete niekuo negalima pasitikėti, ypač žmonėmis, kurių anketos atrodo pernelyg tobulos – nuotraukos tarsi iš blizgaus žurnalo viršelio, išsamūs ir perspektyvūs aprašymai.
Svarbus veiksnys, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra susirašinėjimas. Paprastai sukčiai iškart stengiasi užkariauti pasitikėjimą. Pavyzdžiui, savo meilę pareiškia jau trečią bendravimo dieną. Jie tiesiog pribloškia savo žinutėmis apie meilę, tačiau dėl vienų ar kitų priežasčių atsisako susitikti. Tai yra rašo, kad kuriam laikui išvyko į kitą miestą, tačiau būtinai sugrįš ir tada nuves jus į pasaulio kraštą.
Kartais susirašinėjantys sukčiai gali savaitę ar dar ilgiau nerodyti akių. Taip elgiasi norėdami, kad jūs rodytumėte iniciatyvą. Tai taip pat jam ženklas, kad visiškai juo pasitikima, vadinasi, pats laikas rašyti graudžią istoriją ir paprašyti pinigų Neva dabar jo sąskaitos yra užblokuotos dėl kokių nors priežasčių arba priešingai – jis atsiųs jums daug pinigų, bet reikia pačiam susimokėti pervedimo mokestį. Jei pervesite sumą į niekad nematyto asmens sąskaitą, netrukus atsidursite jo sąraše.
Tas pats pasakytina ir apie erotinio pobūdžio nuotraukas. Sukčiai naudojasi žmonių patiklumu, siunčia jiems nuotraukas be drabužių, o tada juos šantažuoja.
“Instagram” nuotraukos