Connie Lloyd - linksma ir bendraujanti mergaitė

Mažoji britė Connie Lloyd iš Slougho miestelio  buvo vienos dienos, kai jos 24 metų tėvai Zara Green ir Tomas Lloydas pastebėjo patinusią raudoną žymę ant nosies. Per mėnesį dėmės skersmuo išaugo iki pusantro colio (~ 4 cm) ir mergytės nosis tapo kaip klouno“, – prieš kiek laiko buvo rašoma britų dienraštyje „Mirror“.

 

Buvo pasakyta, kad tai paprastas apgamas, kuris ilgainiui savaime išnyks

Tėvai stebėjosi, kaip greitai apgamas išaugo ir kaip tai pakeitė jų dukters išvaizdą. Connie atrodė kaip maža klounas raudona nosimi.

„Mes pastebėjome dėmę ant nosytės iškart po jos gimimo. Iš pradžių pamanėme, kad tai apgamas. Po dviejų savaičių dėmė  paaugo, patamsėjo ir tapo gumbuota. Mums buvo pasakyta, kad tai yra paprastas apgamas, kuris ilgainiui savaime išnyks“, – teigė mergytės mama Zara.

Tačiau šis atsakymas moters nenuramino ir ji kreipėsi patarimo į kitos ligoninės specialistus. Gydytojai jai pasakė, kad dukrai nosies srityje ir aplink ją vystosi hemangioma – gerybinis navikas.

„Mes labai nerimavome ir išgyvenome. Gydytojai  pasakė, kad  jei ji susibraižys nosį, gali pradėti smarkiai kraujuoti. Buvo gydymo būdų, leidžiančių sustabdyti naviko augimą, bet visiškai atsikratyti jo nebuvo galima“, – prisiminė Zara.

Mergaitei buvo paskirti vaistai naviko augimui sustabdyti. Dėl jo buvimo sudėtingoje vietoje gydytojai rekomendavo neoplazmos pašalinimo operaciją atlikti ne anksčiau kai mergytei sueis 10 metų. Tėvams neliko nieko kito, kaip laukti ir tikėtis.

„Mes pasakėme Connie, kad angeliukas pabučiavo jai į nosytę, o ši susigėdo ir išraudo. Kai dukrai suėjo pusantrų metų, ji pasakė, kad jai nebepatinka jos nosis ir jai reikia tos pačios nosies, kaip ir mano. Tai buvo labai sunku girdėti. Būdama mama norėjau padaryti viską, ką galėjau dėl jos “, – sakė viename savo interviu Zara.

Kai mergytė pradėjo lankyti vaikų darželį, situacija tapo nepakeliama. Vaikai nuolat juokėsi iš mergaitės, kišo pirštus prie jos nosies ir vadino „klounu“.

 

Po operacijos pamanė, kad tai dar vienas vaikas

„Connie buvo gana drovi ir kai žmonės, pamatę,  kalbėdavo ir pirštais rodydavo į ją, kaip mat nusukdavo galvą į kitą pusę. Net įprastas vizitas pas gydytoją būdavo abiem baisus. Aš vieną kartą net paslėpiau Connie automobilyje, kad žmonės nematytų jos ir nesulauktų neigiamų komentarų“, – sakė mergytės mama.

Tada Zara pagalvojo, kaip dukrai teks eiti į mokyklą. Moteris nusprendė susirasti gydytoją, kuris atliktų tokią sudėtingą trijų metų mergaitės operaciją. Tėvai susirado labdaros organizaciją „Saving Faces“, kurios atstovai padėjo tėvams  susisiekti su profesoriumi Ianu Hutchisonu. Chirurgas sutiko atlikti operaciją.

Ianas Hutchisonas operavo Connie. Per tris valandas trukusią operaciją chirurgas iš nosies pašalino naviką, dėl kurio liko nedidelis raudonas randas.

„Kai pamatėme dukrą po operacijos, pamanėme, kad tai dar vienas vaikas, nors žinojome, kad tai mūsų Connie“.

Po operacijos Connie pirmą kartą pamatė save veidrodyje ir su džiaugsmu sušuko:

– Dabar mano nosis tokia pati kaip ir mano mamos!

Po operacijos mergaitė pasikeitė. Ji susirado draugų, tapo atvira ir bendraujanti, jai patinka lankyti mokyklą. Zara su baime prisimena, kokia būtų jos dukra, jei jie būtų klausę gydytojų patarimo neatlikti operacijos, kol Connie sueis 10 metų.

„Tėvams gali būti sunku priimti sprendimą, bet galvojant apie savo vaikų ateitį, reikia ryžtis ir rizikingiems dalykams.  Jei būčiau klausiusi gydytojų, kurie patarė mums nedaryti operacijos, Connie gyvenimas būtų buvęs visai kitoks. Aš labai džiaugiuosi, kad mes tai padarėme. Mes nieko nesigailime “, – teigė Zara Green.

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą