Labai greitai išauš svarbiausia metų šventė Kalėdos. Ir vienas šios šventės simbolių yra kalėdinė kojinė, į kurią Kalėdų senelis deda dovanas. Iš kur atsirado ši tradicija ir kodėl dedamos dovanos  būtent į kojines?

Buvo paprotys prikimšti pilnus batus grūdų Kalėdų senelio asilams

Taigi, pirmoji ir labiausiai paplitusi versija. Trumpai perpasakosime istoriją apie tris vargingas mergaites, kurios neturėjo kraičio. Bet jas išgelbėjo arkivyskupas Saint Nicholas, visiems krikščionims geriau žinomas kaip Šventasis Mikalojus Stebukladarys. Arkivyskupas sužinojo, kad mergaitėms reikia padėti ir jas išgelbėjo, mėtydamas aukso monetas į prie krosnies džiūstančias kojines, taip aprūpindamas jas kraičiu. Ir tuo pačiu išgelbėjo jas nuo negarbės. Netrukus plačiai pasklido kalbos apie tai, kas įvyko ir žmonės ėmė kabinti kojines, tikėdamiesi, kad stebuklas pasikartos.

Šios legendos aprašymas byloja, kad visa tai įvyko dabartinės Vokietijos žemėse.

Bet šio papročio Vokietijoje nėra! Kaip Kalėdų senelis Vokietijoje dovanoja dovanas vaikams? Mes jums papasakosime šiek tiek vėliau. Turėtumėte nustebti.

Dabar pereikime prie Olandijos. Šioje šalyje buvo paprotys prikimšti pilnus batus grūdų Šv. Mikalojaus (Kalėdų Senelio) asilams. Taip pat ir pakabinti kojines. Pamaitinęs asilus, šventasis Mikolajus kojinėse palikdavo mažas dovanas.

O kaip su kaimynine Prancūzija? Daugelyje šiaurės ir rytų Prancūzijos vietų (beje, šalia Olandijos) Kalėdų šventė prasideda jau gruodžio 6-ąją. Ten taip pat iki šiol gyvuoja legenda. Trys vaikai  pasiklydo  ar buvo pamesti viename iš kaimų  ir juos pagrobė piktasis mėsininkas. Laimei, šventasis Nicholasas išgelbėjo vaikus ir grąžino juos tėvams. Todėl dabar šventasis Nicholasas yra žinomas kaip vaikų gynėjas.

 

Svarbiausia, kad jis ateitų ir įvyktų kalėdinis stebuklas

Taigi gruodžio 5-osios naktį, Šv. Mikalojaus dienos išvakarėse, Prancūzijoje suaugusieji padeda batus prie įėjimo į savo namus, įdėję į juos morką ir cukraus gabalėlį Šv. Mikalojaus asilui. Anot pasakojimų, naktį šventasis ateina su skanėstais, kuriuos vaikai ryte randa savo batuose.

O Kalėdų išvakarėse prancūzų vaikai batus palieka priešais židinį arba aplink eglutę. Pabudę Kalėdų rytą, jie tikisi, kad namuose apsilankė „Le Père Noel“ (prancūzų Kalėdų Senelis) ir jų batus  užpildė dovanomis.

Bet grįžkime į Vokietiją. Kur šioje šalyje Kalėdų senelis palieka dovanas vaikams?

Vokietijoje Kalėdų senelis tradiciškai apeina namus ir palieka dovanas prie slenksčio. Beje, jis gali pasibelsti į bet kurį namą ir paprašyti vaikų, kad mainais už dovaną padainuotų dainą ar padeklamuotų eilėraštį. Visai kaip mūsų Kalėdų senelis, tiesa?

Tai tokios paliekamų kalėdinių dovanų tradicijos ir papročiai kai kuriose Europos šalyse. Taigi, Kalėdų senelis gali įdėti dovaną į batą, kojinę ar palikti ją tiesiog prie durų. Svarbiausia, kad jis ateitų ir įvyktų kalėdinis stebuklas, kurio tiek vaikai, tiek ir suaugusieji laukė ištisus metus.

 

 

„YouTube“ vaizdo įrašas

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą