Mergina nuo vaikystės dievino vandenyną ir buriavimą. Vėliau Tami susipažino su jachtininku iš Jungtinės Karalystės Richard Sharpe‘u. "YouTube" stopkadras

23 jachtininkės Tami Oldham Ashcoaft istorija sukrėtė JAV devintojo dešimtmečio pradžioje. Mergina nuo vaikystės dievino vandenyną ir buriavimą. Vėliau Tami susipažino su jachtininku iš Jungtinės Karalystės Richard Sharpe‘u, rašo „The Mirror“.

 

Kelionė turėjo trukti apie 30 dienų

Bendrų pomėgių fone tarp poros užsimezgė simpatija vienas kitam ir prasidėjo romanas. Nepaisant amžiaus skirtumo (jam buvo 32 metai), pora planavo susituokti, tačiau jų planams nebuvo lemta išsipildyti. 1983 metų rudenį Tami ir Richardas sudarė sutartį, pagal kurią įsipareigojo savanoriškai perplaukti naujuoju „Hazanu“ iš Taičio į San Diegą. Jų kelionė turėjo trukti apie 30 dienų. Pora į vandenyną įplaukė 1983 metų rugsėjo 22 dieną.

Iš pradžių Oldham ir Sharpe’o kelionė vyko kaip įprasta, tačiau oro sąlygos viską pakeitė. Spalio 11 dieną Ramiajame vandenyne prasidėjo smarki audra. Tą dieną siautėjęs uraganas vėliau bus pavadintas „Reimondu“. Buriuotojai bandė išvengti patekimo į audrą, tačiau tiesiog neturėjo galimybės jos apeiti. Nedidelį laivą dengė 12 metrų bangos, o vėjas siekė 260 km/val. Laivo denyje viena po kitos daužėsi bangos.

Richardas liepė Tami nueiti į saloną, todėl išgelbėjo mylimąją nuo mirties. Tam tikru momentu kita atsėlinusi didžiulė banga apvertė 15 metrų laivą. Tami gavo stiprų smūgį į galvą ir prarado sąmonę. Kai Oldham pabudo, ji pamatė, kad jos sužadėtinio niekur nėra.

Ramusis vandenynas pasiglemžė Richardą, o Tami liko visiškai viena, išsigandusi ir prislėgta.

 

Pademonstravo nemoterišką drąsą ir pasiryžimą

Merginą kankino alkis, lydimas alpimo. Tami nusprendė nepasiduoti ir pradėjo kovoti už savo gyvybę. Merginai pavyko atstatyti jachtą į normalią padėtį, o burę pritvirtinti ant nulūžusio stiebo. Iš navigacinių prietaisų ji turėjo tik sekstantą. Mergina planavo kitą kursą. Iš maisto laive buvo likęs tik žemės riešutų sviestas, konservai ir alus. Be to, Oldham žvejojo. Mergina troškulį malšino surinktu lietaus vandeniu. 16-ąją ir 34-ąją Tami dreifavimo dienomis tolumoje ji pamatė du didelius laivus, tačiau jie nepastebėjo jos mažo laivo. Po 41 dienos dreifavimo „Hazanas“ įplaukė į Havajų uostą.

Laimei, mergina išgyveno, tačiau neteko mylimojo. Oldham taip pat numetė 18 kg svorio ir buvo labai išsekusi. Tačiau nepaisant to, Tami Ashcoaft pademonstravo nemoterišką drąsą, pasiryžimą ir didžiulį norą gyventi. Lemtinga kelionė nepaleido Tami daug metų, ir tik po 10 metų ji vėl surado meilę, tapdama žmona ir dviejų vaikų mama.

Moters meilė buriavimui neišblėso iki šiol. Oldham vis dar dažnai keliauja, o 1998 metais parašė knygą apie savo lemtingą kelionę, kuri kadaise apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis ir išbraukė visus planus. 2018 metais pagal Tami ir Richardo istoriją buvo sukurtas filmas „Stichijos galioje“.

Tai buvo Tami sėkmės istorija, nors Richardas ir neišgyveno.

 

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą