15 metų Anna Shcherbakova - dailiojo čiuožimo virtuozė

Dailusis čiuožimas gal ir nėra pati populiariausia sporto šaka, tačiau visi žino, kad šokantys ant ledo verti didžiulės pagarbos ir susižavėjimo. Akrobatika, kurią jie demonstruoja balansuodami ant plonų čiuožimo pačiūžų „peiliukų“, yra tiesiog neįtikėtina.

Per pirmąsias savo varžybas susilaužė ranką

Jei vis dar skeptiškai esate nusiteikę, 15-metė Anna Shcherbakova tikrai pakeis jūsų nuomonę, peržiūrėjus jos vaizdo įrašą!

Būdama vos 3 metų Anna pradėjo treniruotis pas kelis žinomus Rusijos dailiojo čiuožimo trenerius. Nuo to laiko ji dominavo sporte, iškovojusi aukso medalį dar 2016 metais  ir sidabrą po metų Rusijos jaunimo čempionatuose. Nepaisant to, kad per pirmąsias savo varžybas susilaužė ranką.

Deja, tą pačia vasarą ji susilaužė ir koją, todėl buvo priversta praleisti didžiąją dalį 2017-2018 metų sezono.

Ko gero tokiu atveju nemažai žmonių būtų atsisveikinę su sportu, bet tiktai ne Anna!

Nepaisant ilgo nebuvimo, patyrusi dvi pakankamai sunkias traumas per vienerius metus, paauglė sėkmingai grįžo į 2018-2019 metų sezoną ir pradėjo aktyviai treniruotis. Ji laimėjo pirmąją vietą trumpojoje programoje ir laisvajame čiuožime „ISU Junior Grand Prix Slovakia“ varžybose.

Be to, Anna laimėjo dar vieną aukso medalį, aplenkdama artimiausią konkurentę 18 taškų.

 

Stebina rekordais, bet sustoti neketina

Bet tai buvo tik ledkalnio viršūnė! Debiutavusi po ligos, nors ir ne kaip naujokė ant ledo, Anna užėmė trečiąją vietą trumpojoje programoje, o paskui pateko į istoriją su savo laisvąja programa.

Po to Anna abstulbino visus, pademonstravusi savo meistriškumą, atlikdama vieną paskui kitą du šuolius su keturiais apsisukimais.Tiksliau, tapo pirmąja moterimi pasaulyje, kuri tarptautinėse varžybose kada nors sėkmingai nusileido ant ledo dviem keturgubais lutzo šuoliais. Panašu, kad šiai užsispyrusiai ir atkakliai 15 metų paauglei sekasi perimti dailiojo čiuožimo pasaulyje meistriškumą į savo rankas.

Anna stebina savo rekordais, bet sustoti neketina. Mergina sako, kad savo pasiekimais ji tik dar labiau tobulėja. Žinoma, belieka tikėtis, kad kada nors 15-metė Anna Shcherbakova, atsižvelgiant į jos talentą, taps olimpine dailiojo čiuožimo legenda.

Nuotr. Anna Shcherbakova

Rengia programą, kur ketina atlikti tris keturgubus šuolius

Tuo tarpu kiek anksčiau, kita Rusijos dailiojo čiuožimo virtuozė, 15 metų Alexandra Trusova atliko du keturgubus lutzo šuolius ir jos sportiniai laimėjimai buvo įtraukti į Gineso rekordų knygą.

15-metė sportininkė buvo pripažinta pirmąja čiuožėja pasaulyje, oficialiose varžybose atlikusi du  keturgubo tulupo šuolius, o paskui ir keturgubą lutzą.

Bet Alexandra Trusova taip pat ties tuo neketina sustoti. Atkakli paauglė rengia programą, kur ketina atlikti tris keturgubus šuolius.

„Aš labai džiaugiuosi, kad patekau į Gineso rekordų knygą. Man didelė garbė būti paminėtai tarp tokių neįtikėtinų sovietinio sporto legendų kaip Sergejus Bubka ir Irina Rodnina. Tai, be abejo, dar labiau skatina, nes reikia būti to vertai“, – dalijosi savo emocijomis 15 metų dailiojo čiuožimo virtuozė.

Praėjusį sezoną A. Trusova tapo pirmąja pasaulio jaunių čempionate ir iškovojo sidabrą „Junior Grand Prix“ finale.

Nuotr. Alexandra Trusova

parengta pagal „Inside More“

“Instagram”, Facebook” nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą