Jessica Egan su vyru

Jessica Egan – mylinti mama, kuri linksmai žvelgia į dukters, sergančios Dauno sindromu, ateitį ir užkrečia optimizmu kitus tėvus. Paprastai moterys susijaudinusios ir džiaugsmingai praneša apie savo nėštumą draugams ir pažįstamiems. Bet Jessica Egan iš Solt Leik Sičio, JAV bijojo apie tai pranešti…

 

Paskelbė nuotraukų apžvalgą su humoristiniu aprašymu

31 metų Jessica ir jos vyras po ilgų bandymų pastoti ir kelių nesėkmingų dirbtinio apvaisinimo procedūrų, pagaliau sulaukė ilgai lauktos žinios apie nėštumą. Tačiau poros džiaugsmas truko neilgai. 11 savaitę atliktas kraujo tyrimas parodė vaisiaus Dauno sindromą – genetinį sutrikimą, sukeliantį vystymosi vėlavimą. Savo interviu leidiniui „Mamamia“ Jessica prisipažino, kad ši žinia jai nuskambėjo baisiai ir kaip reikiant išgąsdino. Be to, būsimoji mama labai bijojo, kad tokios naujienos nepriims draugai ir kolegos.

„Kitas tris dienas praleidau namuose ašarodama, bijodama kam nors apie tai prasitarti“, – prisimena ji. Pora norėjo sužinoti daugiau apie savo būsimo kūdikio diagnozę. Vietiniame vaikų, turinčių Dauno sindromą, fonde jie išsiaiškino, kad sutrikimas yra nenormalus ląstelių dalijimasis gimdoje, kai susidaro papildoma chromosoma. Bet pasikalbėjus su fondo specialistais, visos baimės ir abejonės dingo. „Pradėjome suprasti, kad Dauno sindromo nereikia bijoti, – sakė Jessica. – Kai gimė mūsų kūdikis Gwendolyn, mes buvome kupini meilės jai“.

Tėvai nepagailėjo naujagimei savo kupinos laimės širdies. Kai Gwendolyn suėjo 2 mėnesiai, Jessica  savo paskyroje „Facebook‘e“ paskelbė nuotraukų apžvalgą su humoristiniu aprašymu, kaip ji „užsisakė“ vaiką.

Su humoru aprašyta kūdikio gimimo istorija įžiebė optimizmą daugelio tėvų širdyse ir įsitikinimą, kad Dauno sindromo diagnozės nereikia bijoti. Kai „užsisakiau“ kūdikį, paprašiau: „Prašom man įprastą chromosomų skaičių!“ Tai buvo tai, ką visi gaudavo ir to aš taip pat norėjau“.

„Jie paskambino netrukus po to, kai buvo įvykdytas mano užsakymas, ir pasakė: „Puiki žinia, mes nuėjome toliau ir pridėjome jums atnaujinimą nemokamai! Po 9 mėnesių gausite papildomų chromosomų“.

 

Paragino kitus būsimus tėvus „priimti papildomas chromosomas“

Jessica komiškai perdėtai pateikė savo nepasitenkinimą negimusio vaiko neplanuotu papildymu ir išvadą, kad „patobulinimas“ buvo priimtinas: „Pagalvojau, kad gauti užsakymą su papildomomis chromosomomis buvo geriau nei nieko negauti, todėl nusprendžiau palaukti šio netikėto atnaujinimo“.

Laiminga mama sakė, kad nepaprastai myli savo mažąją dukterį ir paragino kitus būsimus tėvus „priimti papildomas chromosomas“, jei tokia galimybė atsiras. Ji leido suprasti, kad nei ji, nei jos vyras neturėjo jokių baimių, nes mažylė Gwendolyn, tėvų akimis, yra tobula.

„Pažiūrėkite į galutinio produkto nuotraukas, – padarė išvadą šmaikščioji motina, – Ir pamatysite, kad papildoma chromosoma yra verta … Aš būtinai ją nusipirksiu dar kartą“.

Jessica skyrė įrašą šeimai ir draugams, tačiau jos linksma, humoristinė žinutė patraukė daug didesnį būrį žmonių. Šiuo įrašu pasidalijo 74 tūkst. kartų! Atsiliepimai buvo nepaprastai teigiami.

„Tikiuosi, kad žmonėms, susidūrusiems su tokia pat situacija, šis įrašas – tai savotiška paguoda, – pridūrė ji. – Bet taip pat tikiuosi, kad tie, kurie niekada nebuvo susidūrę su Dauno sindromu ar kitomis chromosomų anomalijomis, atvers savo širdį ir protą“.

Jessica pasidalino optimistinėmis  Gwendolyn nuotraukomis ateityje: „Mūsų maža mergaitė užaugs ir dirbs mados dekoracijų parduotuvėje. Ji taip pat gali būti ir nuostabi kulinarijos specialistė. Tikiuosi, kad nebus jokių apribojimų tam, kuo ji norėtų tapti“.

Šeimos, draugų ir visos visuomenės meilės ir draugiškumo dėka visi Gwendolyn keliai yra atviri.

„Facebook“ tekstas ir nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą