Ksenija Bezuglova su dukrele Taisija

Ksenijos Bezuglovos gyvenimas apvirto aukštyn kojomis prieš devynerius metus. Viskas prasidėjo labai gražiai, kaip pasakoje: „princas“ Aleksejus atjojo ant balto žirgo, pasiūlė ranką ir širdį, ir pažadėjo, kad visą gyvenimą nešios savo mylimąją ant rankų. Pora susituokė ir iš Vladivostoko persikėlė gyventi į Maskvą. Šios žavios, nuolat besišypsančios jaunos moters  istorija užkariavo kone visą pasaulį.

 

Nelaimė, padalijusi gyvenimą į „prieš“ ir „po“

Po ketverių santuokinio gyvenimo metų, per vestuvių metines, jauna šeima su draugais grįžo namo iš atostogų. Automobilis, kuriame važiavo Ksenija, patyrė avariją ir kelis kartus vertėsi. Jaunai moteriai buvo sulaužytas stuburas. Šešių mėnesių nėštumo moteris patyrė komą, po to operaciją. Gydytojai mėgino įtikinti  moterį atlikti abortą. Mat jie baiminosi dėl pacientės gyvybės. „Gydytojai rekomendavo negimdyti kūdikio, – prisimena Ksenija. – Bet aš tikėjau ir žinojau, kad viskas bus gerai. Ir noriu, kad kiekvienas šioje ar panašioje situacijoje atsidūręs žmogus negalvotų, kad po traumos gyvenimas gali baigtis. Norėčiau, kad ateitų diena, kai žmonės neįgalumą suvoktų kaip savaime suprantamą dalyką ir jo nebijotų“.

„Kai gydytoja man pasakė, kad su nėštumu viskas tvarkoje, aš tvirtai nusprendžiau  nepasiduoti. Turėjau svajonę: suteikti šiam vaikui gyvybę, todėl tęsti kovą nebuvo sunku. Dėl to, kas vyko, nebuvo jokios baisios depresijos ir kažkokio siaubo. Supratau, kad įveiksiu bet kokias aplinkybes ir kliūtis. Kiekvieną dieną gyvenau jausmais ir lūkesčiais, kad kūdikis bus su manimi“, – pasakojo Ksenija.  Anot jos, be to, vyras, šeima, draugai sužadino viltį, įkvėpė palaikymą, rūpestį ir meilę.

Po to gimė Taisija. Laiminga mama, pamaitinusi kūdikį, vykdavo į reabilitacijos centrą, kur vėl mokėsi iš naujo stotis ant kojų. Grįžusi trumpam namo, vėl pamaitindavo dukrelę, o paskui ir vėl į reabilitacijos centrą. Ir taip kasdien nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro. Jaunai moteriai atlikdavo įvairias procedūras, bandydami pastatyti Kseniją ant kojų. Ir vis dėlto ji atsistojo padedant specialiems preparatams ir vaikštynei.

Taip Ksenija gyveno ketverius metus. Per tą laiką ji susilaužė kojas tris kartus, vieną kartą – net trijose vietose, tačiau negalvojo pasiduoti. Atlikus kaulų sutvirtinimo operaciją, moteris vėl suėmė save į rankas, atkakliai treniravosi ir vėl stengėsi atsistoti ant kojų.

Kai Ksenija ketvirtą kartą susilaužė kojas, ji iš nevilties pagalvojo: „Kodėl aš taip stengiuosi, jei vis tiek mane vėl įkalina?“.

Ir vieną dieną moteris nusprendė priimti tokį likimą, koks jis yra – nustojo kovoti. Ji suprato, kad ši situacija buvo ne tragedija, o apvaizda. „Aš sau pasakiau: „ Ksenija, nei šiandien, nei rytoj tu neatsistosi ir nepradėsi vaikščioti. Tiesiog gyvenk čia ir dabar ir mėgaukis gyvenimu“. Nuo tada aš visada sakau sau taip“.

 

Dauguma šioje situacijoje atsidūrusių moterų net iš tolo vengia veidrodžio

2013 metais, kol Ksenija ilsėjosi Kryme, jos draugė, žinoma dainininkė ir aktorė Anna Sedokova  sužinojo apie Italijoje rengiamą tarptautinį grožio konkursą „Vertikalė“, skirtą neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčioms moterims. Atlikėja nusprendė, kad Ksenija turi dalyvauti atrankoje ir nusiuntė jos nuotraukų bei vaizdo įrašų. Atsidūrusi prieš faktą, moteris artimiesiems pasakė, kad vyksta į Romą „pasisemti patirties“. Vyras pasakė žmonos motinai, kad išvyksta pailsėti į Italiją. Nenorėjo jos nei džiuginti ar liūdinti anksčiau laiko.

Ksenija dalyvavo pasauliniame grožio konkurse Romoje, kuriame neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčios konkurso dalyvės kartu su profesionaliais modeliais pristatė garsių mados dizainerių drabužius. Ksenija Bezuglova tapo titulo „Pasaulio grožio karalienė“ laimėtoja.

„Jie man pasakė, kad aš atstovausiu Rusijai“, – prisimena jauna moteris. – Man buvo įdomu pamatyti dalyvius ir savo akimis įsitikinti, kaip vyksta tokie renginiai. Iki pat paskutinės akimirkos net negalvojau, kad tapsiu nugalėtoja“.

Anot nugalėtojos,  grožio konkursas jai atvėrė duris. Po to kiekvieną kartą stengėsi aktyviai įsitraukti į įvairius renginius ir įvykius, kad atsidarytų kuo daugiau durų. Išnaudojo kiekvieną progą savo neviltį paversti meilės ir gerumo energija, tarnaujant žmonėms.

„Atvirai pasakysiu, kad dauguma šioje situacijoje atsidūrusių moterų net iš tolo vengia  veidrodžio, – susitikime su žurnalistais kalbėjo tituluota grožio karalienė. – Daugeliui atrodo, kad po traumos gyvenimas nutrūksta, o sugrąžinti žmogui norą pilnavertiškai gyventi toliau gali būti labai sunku. Daugeliui neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčių moterų vilkėti suknelę ar pasidaryti šukuoseną yra tikras žygdarbis.

Bet „Mis pasaulis“ įsitikinusi, kad grožio konkursai gali padėti neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčioms merginoms ir moterims patikėti savimi ir savo sugebėjimais.

 

Daugelis kenčia dėl to, kad pasineria į savo egoizmą, išdidumą ir aroganciją

Dabar Ksenija Bezuglova yra Socialinės globos tarybos prie Rusijos Federacijos vyriausybės narė, Neįgaliųjų reikalų komisijos prie Rusijos Federacijos prezidento narė ir motyvuojanti pranešėja.

Ji rengia grožio konkursus moterims su negalia. Ksenija  įkūrė fondą „Viskas, kas įmanoma“, norėdama kuo daugiau padėti žmonėms, sėdintiems neįgaliųjų vežimėliuose.

Ksenija Bezulgova yra trijų vaikų mama. Nepaisant sunkumų, moteris negaili savęs, padeda žmonėms ir mėgaujasi kiekviena diena.

„Noriu visiems pasakyti, kad nebūtina gyventi vien sau. Taip, reikia gyventi su meile sau, su pagarba sau, bet ne dėl savęs. Daugelis kenčia dėl to, kad pasineria į savo egoizmą, išdidumą ir aroganciją. Supratau, kad tarnaudama žmonėms, padėdama jiems žodžiu, poelgiu ar tiesiog pateikdama pavyzdį, tai yra tikra laimė, nepriklausanti nuo jokių išorinių aplinkybių “, – sakė Ksenija.

Moters iniciatyva Jakutsko mieste, finansuojant vietos valdžiai, buvo surengtas grožio konkursas  neįgaliųjų vežimėliuose sėdinčioms merginoms. Laimėtoja dalyvavo konkurse „Miss Commonwealth“, kuris vyko Maskvoje.  Anot Bezuglovos, grožis ir gyvenimo meilė yra  pagrindiniai kriterijai, skatinantys nenuleisti rankų ir nenusiminti.

Aš atstovauju moterų, atsidūrusių tokioje pačioje situacijoje, kaip ir aš, interesams, – sako Ksenija. – Raginu jas nepasiduoti ir siekti grožio. Taip, nelengva išlaikyti moteriškumą sėdint vežimėlyje.  Bet po dalyvavimo grožio konkurse Italijoje, tiesiogine prasme, įvyko revoliucija mano sieloje. Tai buvo nepaprastas reginys. Niekada nemačiau nieko panašaus.

Daugelis žmonių mano, kad grožio karalienė, laimėjusi titulą, labdaringa veikla užsiima tik metus. Bet Ksenija  iš tų, kuri iki šiol aktyviai užsiima socialine veikla. Jos laimėjimų banke yra įgyvendinti keli dideli socialiniai projektai.

Dabar moteris kartu su bendraminčiais dirba prie naujo ir įdomaus projekto.

„Svarbu, kad žmonės su negalia patys būtų aktyvūs, paliktų atsiliepimus, rašytų žinutes socialiniuose tinkluose, – įsitikinusi Ksenija. – Kartais žmonėms, kuriuos sutinku keliaudama, sakau: „ Kiek galima sėdėti ir tylėti? Papasakokite sveikiems žmonėms apie savo gyvenimą, nes jie nežino, koks tai jausmas“. Prieš avariją aš pati neįsivaizdavau, kaip gyvena neįgalieji ir kaip jiems galima padėti“.

“Instagram” nuotraukos

 

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą