Jakcobas buvo mielas berniukas

Heather Duckworth  ―  keturių sūnelių mama. Moteris „Facebook‘e“ savo paskyroje  pasidalino istorija, įvykusia prieš 14 metų, bet kurios ji nepamirš iki savo gyvenimo pabaigos.

Vaikas džiaugsmingai ėmė rėkti, kai išsiliejo rašalas ir nudažė švarią pižamą

Kaip ir bet kuri kita mama, auginanti mažylius, Heather neturėjo  nė minutės laisvo laiko.  Savo energija ir išdykaudami jos sūneliai galėdavo apversti namus aukštyn kojomis. „Nors mano rankos būdavo ir nuolat užimtos, bet negailėjau širdies nei vienam savo sūneliui“, – sako Heather.

Kaip ir kas vakarą moteris pamaitino ir išmaudė savo berniukus. Buvo beruošianti juos į miegų karalystę ir staiga… ji pamatė ant naujo kilimo didžiulę mėlyną dėmę.

Vienas iš trynukų laikė rankoje plunksnakotį, o  jo rašalas lašėjo ant kilimo. Vaiko pižama, jis pats, baldai kambaryje taip pat buvo išrašaluoti. Heaher sako, supykusi vos susilaikė nesudavusi per užpakalį, bet griebė sūnų ir nutempė jį į vonios kambarį.  „Atsisukau ir pamačiau mėlyną rašalą, kapsiantį ant kilimo. Mat sulūžo rašiklis vieno iš trynukų rankoje, –  prisimena moteris. – Jis džiaugsmingai ėmė rėkti, kai išsiliejo rašalas ir nudažė švarią pižamą. Mano akys prisipildė nusivylimo ašaromis. Buvau tokia pavargusi ir svajojau apie poilsį“.

Moteris tvirtina nepykusi ilgai ant savo sūnaus, kuris tapo mėlynas kaip Smurfas, bet nusiminė, nes jis paliko savo rašiklį toje vietoje, kur mažiausias broliukas galėjo pasiekti. „Šiame name mes gyvenome tik šešis mėnesius, o dabar naujas kilimas buvo sugadintas“, – paaiškino Heather.

Bandymai išvalyti dėmę buvo nesėkmingi ir Heather  ėmė nekęsti badančios akis dėmės. Bet …

„Kitą mėnesį mano sūneliui Jakobui, sutepusiam rašalu kilimą, buvo diagnozuotas vėžys. Po dvejų metų jis mirė. Sūnus išėjo anapilin, bet ši mėlyno rašalo dėmė liko, – pasakoja Heather. – Tai man nuolat primena sūnų ir mano nusivylimą dėl kažkokio menkniekio, tokio nereikšmingo dalyko gyvenime, kaip kilimas“.

 

Vaikai yra paslėpta palaima

Moteris sako išmokusi slėpti dėmę po baldais, tačiau kaskart valydama kilimą, prisimindavo mirusį sūnelį. „Kiekvieną kartą, vos pamačius tą dėmę, man „sustoja“ kvėpavimas, primindamas skaudų praradimą. Ir ta vieta, kuri anksčiau mane vertė pykti ir nusivilti, dabar yra Dievo palaiminimas šiems prisiminimams“.

Vėl nušveisdama kramtomosios gumos likučius nuo kilimo, Heather prisimena ir mėlyną dėmę.

„Tai man primena, kad gyvenime tenka iškentėti ir daug skausmo ir kad gyvenimas niekada nesustoja. Todėl nesvarbu,  jei ant virtuvės grindų bus išpiltas vandens indas, kurioje plaukiojo auksinė žuvelė, langai bus išdaužyti beisbolu, nešvarūs skalbiniai vėl užpildys krepšį, o nešvarūs indai – kriauklę. Arba ant stiklinių durų spindės vaikų palikti pirštų atspaudai, o ant stalo – pieštukų žymės. Galų gale, ant jūsų naujojo kilimo bus mėlynos spalvos rašalo dėmės. Visa tai nesvarbu, lyginant su vaikais praleistą laiką“, – sako Heather.

„Bet ką reiškia ši netvarka? Tai atsiranda dėl to, kad vaikai auga ir mokosi. Jie verčia mane jausti dėkingumą. Jie yra paslėpta palaima. Ir žinote, ką? Aš sutikčiau, kad būtų milijonas mėlynų dėmių ant kilimo, jei turėčiau galimybę praleisti bent dieną su savo mirusiu sūnumi“, – pridūrė moteris.

 

parengta pagal tampabay.com

Socialinių tinklų nuotraukos

PARAŠYKITE SAVO NUOMONĘ

Prašome įvesti savo komentarą!
Įveskite čia savo vardą